Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáznak érzem magam, nincs...

Gáznak érzem magam, nincs önbizalmam, szorongok, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Már valahova le kell írnom azt az egészet, mert kezdek tanácstalan lenni.

Köszi, ha végigolvassátok, akinek van kedve, írhat saját tapasztalatot, tanácsot esetleg.

Nagyon fontosnak tartom az önismeretet, saját magunk fejlesztését és rengeteg időt is szánok erre. Tisztában vagyok a céljaimmal, ismerem az erősségeimet, érzéseimet, a hétköznapokban talpraesett vagyok, általában minden sikerül amit eltervezek, jól tanulok, átlátok dolgokat, jó az anyagi helyzetem, jól öltözködöm, adok magamra. Semmi okom nincsen panaszra.

Ennek ellenére nagyon sok időt töltök túlgondolással, azon rágódom, mások milyennek látnak engem, vajon hülyének néznek-e. Kielemzem az összes elküldött üzenetemet, kimondott mondatomat, gáz emlékek sorozata pörög le a fejemben szinte állandóan. Megőrjítem magam a maximalizmusommal, azon pörgök, ,,mi lett volna ha'', vagy ajj ezt én szúrtam el, csak ennyin múlt, stb stb. Az egész életemet a ,,mindent vagy semmit'' elv határozza meg, amivel nem tudok mit kezdeni és felőröl.

Néha szétszórt vagyok, és nagyon megijeszt ha ezt mások észreveszik, esetleg megjegyzést tesznek rá.

Ha megtetszik valaki, kétségbeesek, hogy vajon ,,rájött-e, milyen szerencsétlen vagyok'', vagy azt gondolom, teljesen lenéz. Nem vagyok nagyszájú, vagy zavaróan bőbeszédő, de nem tudom elfogadni, ha valaki nem nyitott a közeledésemre.

Általában mindenki kedvel, néha látom, hogy elismernek és ,,vagyok valaki''. Viszont azt is mondják, hogy nagyon nagyképű a kisugárzásom és bunkónak, lenézőnek tűnök. Ez tuti amiatt van, mert így álcázom a béka segge alatt lévő önbizalmam és borzasztó feszült vagyok.

Abban fejlődtem, hogy szomszédok, bolti alkalmazottak bunkósága már nem hat meg, de ha például az osztálytársaim furák, azt magamra veszem, kielemzem vajon mit gondolnak rólam és mit csináltam rosszul.

Állandóak a hangulatingadozásaim, rendszeresek az elbizonytalanodás-magabiztosság váltakozásaim. Egyik pillanatban sírni tudnék amiatt, mert mondjuk nem ismertek el, másik pillanatban istenkirálynak érzem magam, mert valamit jól csináltam.

Néha úgy érzem saját magamat kezdem megőrjíteni. Többet kéne cselekednem és kevesebbet gondolkodnom, de akkor nem lennék önmagam.

Összességében amúgy kiegyensúlyozott és nyugodt vagyok, hasznosak a tanácsaim és a barátaim fordulhatnak is hozzám bármikor.

Szerintem egyébként pszichológus sokat segítene.

(17/l)



2021. márc. 30. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, hogy kamaszkorban mindennek kiszolgáltatottan túlgondolja az ember a dolgokat. Túlérzékenységnek is lehetne hívni hogy jobban pörög az agya a lehetséges problémákon. De a mai világban már lehet, hogy csak annak a jele, hogy van egyátalán agya valakinek. Nem természetes heringként nyomorogni rossz környezetben, ahogy a vírus is mutatja.


Lehet nemsokára lesz annyi bajod, hogy nem fog semmi se érdekelni, csak hogy aludhassál. Akkor automatikusan megtalálod majd azt az oldalát az énednek, ami jobban illeszkedik ebbe a világba.

2021. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Én fiúban kb...xd
2021. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt egy 32éves barátnőm ugyan ezekkel a tünetekkel. Nagyon nehéz vele. Szerintem menj el pszihológushoz hátha tud segíteni. Sajnos úgy láttam rajta,hogy ezt nem lehet kinőni és egyre jobban belesüllyedt. Bármi negatív történt vele jött a dühroham,hogy örüljél magadnak! Látom örülsz,ha szenvedek.

Nah szóval keress fel szakembert és tudd,hogy a pszihológus különösen érzékeny egészségügyi ellátás, meg a szüleid,de még a háziorvosod sem fog tudni róla,ha nem akarod!

2021. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Ez nemcsak kamaszkor, hanem elszúrt gyerekkor is. A szüleid kisgyerekként nem figyeltek az igényeidre és valószínűleg nem kaptál tőlük megfelelő megerősítéseket, esetleg nem mutatták a feltétel nélküli szeretetüket, elégedettségüket, hanem csak javítási céllal szóltak hozzád, pl. hogy mit csinálj jobban vagy esetleg ha próbáltak is dicsérni, az nem volt teljesen szívből jövő. Gondolok itt arra, hogy pl. egy szülő "tudja", hogy dicsérni is "kell" a gyereket, így amikor az ötéves magától beveti az ágyát, akkor megdicséri, hogy milyen szép és ügyes, de azért még megigazgatja rajta az ágytakarót. Ennek kettős üzenete van, ügyes vagy, de azért lehetnél jobb is. Nem alakult ki megfelelő önértékelésed, önképed. Az alacsony önbizalmat nagyon könnyű gőgként, beképzeltségként is érzékelni, attól függően, hogy a másik fejében mi van. Pl. ha ő azért vonulna háttérbe, mert lenézi a többieket és nem akar velük közösködni, simán rávetíti ezt másokra, akik meg azért, mert félnek, hogy hogyan ítélik meg őket.

Szép dolog az önismeret és a problémádnak is kulcsa, amit csinálsz, az azonban távol van az önismerettől. Igazi önismerethez kell egy profi külső nézőpont, amit senki nem tud szolgáltatni önmaga számára. Erre jó a pszichoterápia, úgyhogy jól sejted, pszichológus tudna segíteni ezen, hogy úgy kalauzoljon önmagadban, hogy számodra is napvilágra kerüljenek a valós mozgatórugóid.

2021. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!