Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan erősíthetném önbizalmam...

Hogyan erősíthetném önbizalmamat, hogy ne legyek stresszes, szorongós amikor más emberekkel kell beszélnem?

Figyelt kérdés

Sokszor kényszeresen kezdek el beszélni valamiről, néha hülyeségről csak hogy oldjam a feszültséget, hogy bizonyítsam magamnak én nem vagyok antiszociális.

Viszont az az igazság, nagyon nehezemre esik, idegen emberekkel beszélgetni. Ezen szeretnék változtatni, de mivel érzékeny lelkű vagyok, nehéz megnyílnom, sokat csalódtam az emberekbe hiába szerettem őket.


Megfelelési kényszerem van az emberek iránt.

Ezt a megfelelési kényszert túlzásba szoktam vinni, annyira, hogy ideges vagyok amikor felveszem a kapcsolatot valakivel, vagy késztetést érzek, hogy beszélnem kellene valamit,ne csak a csönd legyen.


Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni, hogyan lehetnék laza amikor más emberekkel, idegenekkel, ismerősökkel, családtagokkal kell beszélnem, a szemükbe néznem. A munkakeresésben is hátráltat. Nem tudom, hogy lehetne önbizalmamat megerősíteni? Azt tapasztalom, hogy mindenki a másoktól várja a megerősítést, arra a kérdésre a választ, hogy milyen is ő valójában? Én jelenleg nem tartom magamat sokra mert nincs állásom, talán emiatt nehéz másokkal beszélnem vagy mert egyszerűen elszoktam tőlük? Vannak itt olyanok akik megértik ezt és hasonló cipőben vannak? Nekem mindenképpen az ellenszere, a kezelése érdekelne ennek a "betegségnek".



2014. febr. 24. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én alapból laza vagyok, amit sokan irigyelnek is. Figyelj gondolkodj el azon mi történik ha kellemesen elbeszélgetsz egy idegennel? Nem fogja leharapni a fejed. Az élet legtöbb helyzetében egy értelmes felnőtt ember tud beszélgetni másokkal. Nem kell ehhez atomtudósnak vagy agysebésznek lenni. Gondolj arra ha félsz annak rosszabb következményei lesznek az életedre mintha bátor vagy.
2014. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Honnan merítsek bátorságot? Mire gondoljak? Hogyan ne legyek ideges ha saját magam véleményét mondom el, és amikor kitárulkozok? Hogyan merjem felvállalni azt aki vagyok?
2014. febr. 24. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanebben a cipőben jártam és valamennyire még járok is, mint te.

8 éve vagyok ugyanazon a munkahelyen és csak nemrég kezdtem feloldódni. Röviden azt mondanám, ha ekkora a gond, akkor jó, ha szakemberhez (pszichológus, pszichiáter) fordulsz (én sajnos sosem tettem, illetve csak 1-1 alkalommal, ami nem sokat ér), mert sokat segíthet és sokkal rövidebb idő, mintha magadtól, tapasztalati úton kéne rájönnöd dolgokra.


Hosszabban annyit tudok mondani (legalábbis amit én tapasztaltam), hogy általában az emberek egészen másképp látnak téged kívülről, mint azt te belülről hiszed, és általában sokkal pozitívabban.

Ezen kívül senkinek - aki először találkozik veled - nincs rólad különösebb negatív/pozitív véleménye, maximum benyomása. Ha eleve félénk vagy, ez a benyomás általában nem negatív, az embereket élből inkább a beképzeltség, pökhendiség, okoskodás, túlzott agresszió irritálja elsőre.


Továbbá nagyon kevés ember van, aki valamilyen szinten ne problémázna hasonló dolgokon mint te, csak rajtuk se látszik kívülről.

(Például számomra évek múltán derült ki, hogy engem a kollégáim egy kedves, vagány, jó humorú, belevaló nőnek tartanak, amikor belülről egy megfelelési kényszeres, önbizalomhiányos nyuszi voltam és kicsit még vagyok is.)

Elcsépelt mondás, de valóban igaz, hogy mindenki túlságosan el van foglalva azzal, hogy mások mit gondolnak róla, ahhoz, hogy oda tudjon figyelni arra, hogy ő mit gondol a másikról.


Nem fog mindenki szeretni és nem leszel mindenkinek szimpatikus, akivel találkozol. Ez teljesen természetes, ne vedd magadra, nincs olyan ember a világon, aki így lenne ezzel. Miért akarnád azok jóindulatát megnyerni vagy megfelelni nekik, akik rád se bagóznak? Ne törődj velük. Úgyis meglesz az a kör, akikkel majd szívesen barátkozol és ők is viszont. Ettől még lehet az egész világot szeretni, de értelmetlen elvárni az egész világtól, hogy szeressen minket.


Eleinte nagyon nehéz lesz, de ha vállalod önmagadat és nem görcsölsz, fog elég pozitív élmény érni ahhoz, hogy erősíte ezt a magatartásodat és akkor egyre könnyebb lesz. Segíthet az is, ha olyan embereket kérdezel meg arról, hogy milyennek látnak, mit gondolnak rólad, akikben megbízol és akik őszintén elmondják a véleményüket.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, sok sikert!


36/n.

2014. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Te egy kedves angyal vagy, aki megmelengetted fájó lelkem! Köszönöm szépen nagyon!
2014. febr. 24. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!