Miért nem veszik sokan a fáradtságot, hogy másokat vagy egy helyzetet rendesen, mélységeiben megismerjenek?
Egy-két szó, vagy mondat alapján gyorsban felmérik nagyjából miről van szó, és rárakják a címkét vagy az instant megoldást a helyzetre/személyre.
És utána már mindegy hogy olyan történik ami azt bizonyítja, hogy az előítélet egy baromság, lusták átcímkézni, rajta marad az, amit úgy gondoltak felületes infókból hogy nagyjából passzol. És az előítéletet onnantól úgy kezelik mint valami dogmát.
Miért ilyen nehéz az, hogy amit nem ismerünk teljesen, amit nem tudunk kellően felmérni, arról nem alkotunk véleményt?
Persze, nem mindenkire igaz, tisztelet a kivételnek...
Hiányzik a legtöbb emberből az értő figyelem. Szubjektív a gondolkodásuk, mert az elme így működik: kategorizál, címkéz és általánosít - ezt az alapjáratot tudatosan felülírni erőfeszítés és energia, amit kevesen áldoznak rá.
Az én hivatásomban ezért nagyon fontos az értő figyelem, mindennek az alapja - és néha már önmagában ez elég ahhoz, hogy az ügyfelem fontos felismeréseket tegyen.
Véleménye mindenkinek van és lehet is. Te is meglátsz egy embert van róla véleményed és lehet az ellenkezője derül ki.
Az már másik kérdés, hogy ezeket a véleményeket mennyire vesszük magunkra vagy mennyire tudjuk helyén kezelni. Számomra nem kérdés, hogy anyám vagy a párom véleménye (és itélete) előrrébb van, mint a rokonoké, ismerősöké. DE! Az első helyen mindig az enyém áll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!