Hogyan kell a saját határainkat kijelölni?
a nem az egy varázsszó, a következetesség pedig erény.
magyarázkodnod pedig senkinek sem kell semmi miatt, minél több betűt ejtesz ki a szádon annál több támadható felületet adsz a drágának.
próbáld meg ignorálni, illetve akit behülyit és neked áll, fokozd a hülyeséget, ez mindig működik, had csámcsogjanak.
Megmondod neki, hogy nem. Felesleges magyarázkodni. Aztán ha oda juttok, hogy beváltsa azt amit rád akar erőltetni akkor megmondod, hogy te jelezted a részedről, hogy nem úgyhogy hozza helyre amit elcseszett.
Pl. Ha a barátaid bulizni akarnak vinni (hagyjuk, hogy járvány van), de te azt mondtad, hogy nem akkor csak annyit tudsz tenni, hogy kitartasz a nemed mellett. Vagyis megmondod nekik határozottan, hogy te szóltál nekik, már van más programod, de ők érezzék jól magukat.
Úgy, hogy a nem az mindig legyen nem. Ha esik, ha fúj, ha könyörög, ha ordibál, ha rossznak akar beállítani, ha a többi ezt elhiszi neki, ha nem stb. akármi van, ne változtasd meg az álláspontod. Olyan témákban, hogy mi az amibe belemész, mi az amibe nem, mi az amire azt mondod oké, mi az amire nem. Általánossában szerintem ami nem oké, ha vagy neked VAGY bárki másnak kárt okoz valami.
Ha ennek jó következmenye lesz, akkor örülsz a jónak, ha meg rossz következménye lesz, akkor elviseled a rosszat. De magadért és nem a másik miatt.
A más emberekkel történő kommunikáció mindig kétoldalú folyamat.
Te beleteszed a magad részét, de ha a másik fél egyáltalán nem vevő rá, akkor hiába vagy asszertív.
Ugyanakkor ezzel a törekvéssel megteremted a lehetőségét annak, hogy ő is visszavegyen magából, arcvesztés nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!