Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az adás az életünk értelme?

Az adás az életünk értelme?

Figyelt kérdés
Úgy jutott eszembe ez a kérdés, hogy olvastam olyan, segítő szakmában dolgozó (vagy csak önkénteskedő) emberekről, akiknél kiégéshez vezetett, hogy önzetlenül adtak és csak adtak, és bár nem vártak cserébe semmit, mégis a viszonzatlanság érzése miatt arra jutottak, hogy hiábavalóság az egész, és bekövetkezett náluk a kiégés, egyeseknél kimondottan emberutálatba fordult át az egész. Ez szerintetek törvényszerűen lezajlik egy emberben, vagy személyiség kérdése? És elkerülhető egyáltalán? Meg kell válogatni, hogy kinek, mit, mennyit és hogyan adunk (bizonyos esetekben "önzőnek" maradni, magunkra is gondolni), vagy nem szabad ilyen tekintetben személyválogatónak lenni?

2021. febr. 25. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Az önzetlen adás akkor önzetlen, ha tényleg nem vársz érte viszonzást. Akkor már nem önzetlen, ha viszonzást vársz cserébe.

Kell egy olyan mentalitás, hogy elfogadd magadban ezt, hogy lehet te kedves és segítőkész vagy, de nagyon sokan ezt nem fogják értékelni. Mint amikor pl. egy állaton segítesz, aki megharap téged, de te annak ellenére is szeretettel és elfogadással állsz hozzá továbbra is.

Szerintem, főleg ha ez egy saját magad által választott helyzet, akkor nem érdemes magadra venni a negatív dolgokat, mert csak neked lesz szar. El kell engedni.

Barátokkal más a helyzet, mert ott nyilván kapcsolatokról beszélünk, ahol mindkét fél ad valamennyit a kapcsolatba, és vár is érte viszonzást. Persze ennél is lehetnek kivételes esetek, amikor nem a te javadat nézed, mert a másik mondjuk segítségre szorul, és te akarsz neki segíteni. Viszont azt tudomásul kell venni, hogy az nem a te felelősséged, hogy megoldd mások problémáját, és azt sem szabad hagynod, hogy kihasználjanak.

2021. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokféle ember van, és kinek-kinek más. Van, akinek az szerzi a legnagyobb örömet, ha adhat másoknak. Más embernek az alkotás ilyen, a harmadiknak a humor, a negyediknek a felfedezés és a kutatás, és még sorolhatnám.


A kiégésnél nemcsak az a fontos, hogy kinek milyen az alapbeállítottsága, hiszen bárki bármelyik területen kiéghet, hanem az is, hogy a saját igényeit mennyire nyomja el, és mennyire hajtja túl magát.

2021. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Vallásos emberek véleménye érdekelt eredetileg, hogy mi Isten akarata, ami az adakozó életmódot illeti, és ezért a vallás kategóriában indítottam a kérdést, de átrakták az emberek rovatba. :( Már nem ez az első eset, hogy átrakták a kérdésemet rossz kategóriába, és így nem jutott el azokhoz, akiknek szántam. :(((

2021. febr. 25. 09:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is! (Felpontozok mindenkit. Csak nem értem ezt az indokolatlan átrakosgatást.)
2021. febr. 25. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Adni jó. De minden jó dolog csak akkor tud érvényesülni, ha van mellette rossz is. A fény is csak a sötétben látszik. Adni is csak addig jó, amíg örömmel tölt el. Ha már kötelességgé, életmóddá válik, hamar megcsömörlik tőle az ember.
2021. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!