Mennyire értetek a lakás/ház karbantartásához? Vásárlás előtt mennyire tudjatok felmérni, hogy az adott lakás/ház az megfelelő lesz-e? Egy férfinak érteni kellene ezekhez?
Én sajnos férfi létemre egy csöpögő csapot sem tudnék megszerelni, max ha neten rákeresnék. Otthon ha volt ilyen dolog nem kapcsolódtam be, nem voltam rászorulva, így nem alakultak ki nálam ezek az ismeretek.
Meg olyan szerteágazó és sok az egész, milyen szigetelés, milyen fal, padló, fűtés, bojler, nyílászáró, csak hogy párat említsek, amik szóba jöhetnek egy vásárlás/felújítás előtt. Azt se tudom, hogy szerezzek valami alap tudást. Ti hogyan szereztétek meg a szükséges tudást?
Mi 2 évvel ezelőtt vettünk egy felújításra szoruló szép nagy házat. Volt férjem kőművesként mindig felhívta a figyelmet, hogy házvásárlásnál mi az amit fontos megnézni.
PL:
- fontos, hogy a falak ne legyenek vízesek. Ha vízes a fal, penészedik, akkor nem szabad megvenni a házat, hacsak nincs annyi pénzed, hogy szakember segítségével megold a gondot.
- Nézd meg a tetőt. Mindig fel kell menni a padlásra ( kertes ház esetében) Gerendákat kell megnézni, hogy milyen állapotban van. Ha rossz akkor számolni kell az új tető és gerenda cserére.( nekünk a gerendák tökéletes állapotban vannak, de mivel palatetős volt, mi azt kicseréltük cseréptetőre. Gerendacsere nélkül csak a cseréptető felrkaása került tavaly 3 millió forintunkba)
- mindig meg kell nézni a fal repedéseit. Ha túl sok a repedés, és túl vastag akkor a ház süllyed. Itt is figyelembe kell venni, hogy mennyibe kerülne a javítása.
Egy öreg háznál ha nincs bizonyíték, hogy volt felújítás, akkor érdemes a vizszerelést, villanyszerelést átnézetni szakemberekkel. Mi egy 80-as években épült házat vettünk, és a vizvezetéketet cserélni kellett. Kiderült a vizsgálat folyamán, hogy a csőrendszer nagyon rossz állapotban volt. Villanyvezetékek viszont jó állapotban vannak, nem volt szükség cserére. A többi már csak pénz, és idő kérdése. Nálunk mindent fel kellett újítani. Falfestéstől kezdve a padlólap lerakásáig. Nőként ezt magam is megoldottam. Én először minden falat fehérre festettem. Szép lett. Igaz nem 2 nap alatt végeztem mint egy szobafestő, hanem sokkal több napomba tellett, de meg lett csinálva. Volt szoba ahol falat kellett javítani, glettelni stb. Ehhez hívtam szakembert. Padlólapot ahol nagy felületen kellett lerakni szakembert hívtunk. Kisebb helyiségekben mi tettük le ( előtte segítettünk, és tanultunk a szakitól) Tapétáztunk is pár szobában. Ezt még gyerekkoromban lestem el apukámtól, de a youtube-on rengeteg videó van, hogy kell tapétázni. Ha valamit nem tudok, keresek olyan videókat. Hasznos. De mint írtam vannak dolgok amikhez szakember kell. Víz, gáz, villanyszerelés. Ezeket nem csinálnám meg.
Valóban nagyon jó lenne, ha suliban oktatnának ilyesmit, több haszna van, mint, hogy tudom mi az a kovalens kötés.
Az a baj ezzel is, mint mindennel, hogy egy bizonyos dologról valaki A-t mond, valaki B-t és akkor neked kell összegyúrnod a megszerzett infoból mi lenne a jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!