Miért kevésbé fontos a szorgalom, kitartás, tanulás, mint 30-50 éve?
Azt vettem észre, hogy a szüleink életében ezek a tulajdonságok erős pozitív felhanggal társultak.
Ma sokan azt gondolják, hogy nincs értelme továbbtanulni, ha a szorgalmat emeled ki állásinterjún az negatív illetve a kitartást sem értékeljük annyira sokra, mint néhány éve.
Szerintetek miért van ez? Vagy csak én élem meg így?
Mert most mindent azonnal akarnak.
Most kell egy zene, egy film, ott van a neten. Nem kell rá várni. Mi meg kerestünk vkit, akinek kétkazettás magnója, hogy másolja át, ha sikerült egy ismerőstől beszerezni vmit 😁 nagyon más világ van. Megtetszik vmi, megrendeled, 2 nap múlva házhoz viszik. Vagy ha a világ másik végéről rendeled, akkor kicsit később.
A kitartás, tanulás hosszú távú folyamat, gyorstalpalón nem lehet hatékonyan hasznos tudást szerezni, egy jó alapra építeni persze lehet, de ha nincs alap, semmit nem érsz egy pár napos képzéssel. Viszont manapság nem a hosszú távú befektetések világát éljük, minden tegnapra kell, instant tudás kell, nincs idő elküldeni a dolgozót egy hosszú képzésre, ami tegnap újdonság volt, az ma már elavult.
Eleve sok ember el van kényelmesedve. Most pl. látványosan megugrott azok száma, akik kimennek a természetbe, de végigcaplatni a túraútvonalon azt nem akarnak, csak elkocsikáznak a célba, ott lőnek pár fotót, aztán mennek haza, és csodálkoznak, hogy tömeg van.
Szerintetek amit a kettes ír, hogy tanulás nélkül népszerűbbek és szimpatikusabbak a foglalkozások, az fog változni?
Vagy érdemes ilyen irányba felkészíteni a gyerekeket, hogy egyetem helyett, inkább tanuljanak meg sminkelni, meg jó videót készíteni, költsük a különórák helyett plasztikai műtétre a pénzt stb.
Számomra furcsa, hogy ez az irány lesz a követendő, de a gyerekeimnek nyilván nem akarok rosszat.
csatlakozva az 5. válaszadóhoz:
leegyszerűsítve, mert van a világon okostelefon, laptop, meg Face - amin lehet csüngeni egész nap... Sajnos ímg függői az emberek ezeknek, addig valós tudás alázattal, életcéllal aligha fog társulni.
Ez hülyeség...
A szorgalom ma is kell, csak sokkal jobban oda kell figyelni mibe "ölöd" bele az energiáidat. Kapcsolatok, tudás, képességek nélkül ma sem leszel sehol. Sőt, pont, hogy az "öregek" azt erőltetik, hogy tanulj mert csak. Akárhogy nézzük a legtöbb mai sikeres ember is szorgalmas és tanult abban amit csinál.
Egyszerűen másfajta szorgalom kell mint régen.
Régen ha többet dolgoztál, több pénzed lehetett. Sokkal kevesebb szabályozás volt, rokonsággal is felépíthettetek egy házat, volt a kis háztáji meg volt egy csomó fusi, seftelés, maszekolás amivel plusz pénzt szerezhettél. Aztán el lehetett élni szorgalmas hangyaként is.
Ma viszont hiába vagy szorgalmas hangya, nehezen fogsz előre jutni, nem lesz plusz pénzed, egymagad több ember munkáját fogod végezni szorgalmasan, de csak 1 fizetésért. Mellette nem lesz időd "pénzt keresni". Mellette egyre több adó, teher, egyre növekvő árak
Aztán régen is sokkal többre vitte az, aki a puszta szorgalom mellett akinek volt "sütnivalója" is.
Na meg, ez olyan, hiába tanulsz, ha mellette nem tudod eladni, megmutatni magad.
Lehetsz érdekes személyiség. Lehetsz te a világ legokosabb, legműveltebb embere, ha élsz a 4 fal között és azt se tudják, hogy létezel.
Építőiparban azt látom, legjobban azok tudnak megélni akik jól keresik a munkát, értenek is ahhoz amit csinálnak, messze nem a legjobban, de mégis tudod, hogy vannak, elvégzik, és őket fogod hívni.
Sok embert ismerek, akik kifejezetten butának tartok a szakmámon belül. Aztán kilépnek belőle elkezdenek csinálni valamit amit szeretnek, és a végén sokkal jobban megélnek mint én aki "szorgalmas hangya" vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!