Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » NEM TUDTO valamit tanácsolni?

Karcsi zoli kérdése:

NEM TUDTO valamit tanácsolni?

Figyelt kérdés

Készülök az érettségire!

A tételeket tanulom, és egyszerűen nem tudok magolni.

Ezeket a tanácsokat kaptam, hogy írjam le 2-3-szor, olvassam el sokszor. De nem vált be. Ha tudtok, kérlek adjatok tippeket


2020. nov. 30. 16:02
 1/6 anonim válasza:
Nem éri meg, hogy bemagold szerintem. Ha nem segít az amit írtál, mondanám, hogyha lány vagy, hogy emeld ki a szöveg fontos részeit, addig is olvasod. Ha meg fiú vagy, olvasd úgy, hogy értsd is amit meg szeretnél tanulni, mint egy versnél. Ott is amíg nem érted miről szól, nem tudod szépen hangsúlyozni
2020. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam bevált az ha hangosan olvastam meg ha ki volt jelölve a szöveg és a színhez tudtam témát kötni.

Tudj kulcs szavakat és tudd magad eladni :D

2020. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz, nem érettségi, hanem szakmai vizsga írásbeli, de a módszer bevált és érettséginél is ezt tervezem majd...


Nem 2-3 x, hanem 100 vagy 200x írd le, de ne egyhuzamban, hanem leírod Xy mondatot, fogalmat, akármit, utána a következőt, aztán ezt sokszor... végtelenségbe nyúlónak tűnik. Több centi vastag papírhegy gyűlt össze a végére. Ezzel írod, olvasod, és közben motyoghatod is. A végére szinte az ujjaimban voltak a szavak... kegyetlen menet, főleg ha akár 11 órán át csinálod naponta, de beválik. Nálam legalábbis bevált, pedig sok volt az anatómia, kórtan, szoc ellátási ismeretek és a többi. xd

2020. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, a tanulásban, hogy úgy tanultam, mintha el akarnám valakinek magyarázni. Szóval, mintha ott lenne valaki és magyaraznám neki minden mondta után, hogy hogyan kell érteni.
2020. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a színkódolás is segített, kiemelők, színesek, tollak, ezekkel emeltem ki a kulcsszavakat, amit külön lapra is kiírtam. Sokszor átolvastam a tételt, majd felmondtam hangosan, ha megakadtam, a kulcsszavas lapra nézve mondtam tovább.

Szerintem se magolj, ennek nem szokott jó vége lenni. Pánikolsz, stresszelsz egy egyszerű kis szó kimarad és onnantól annyi..

2020. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdéseket teszel fel. Nézzük meg.


" kapitalizmus vagy piacgazdaság olyan gazdasági rendszer,"

Mi a piacgazdaság másik neve? Kapitalizmus. Mondj egy gazdasági rendszert. Kapitalizmus.



"amelyben a termelési tényezők többségében magántulajdonban vannak,"

A kapitalizmusban mik vannak többségben magántulajdonban? A termelési tényezők.


"amiket haszon elérésének céljából működtetnek, és ahol a termelt javak és szolgáltatások elosztását túlnyomórészt a szabad piac határozza meg."


Miért vannak többségben magántulajdonban a termelési tényezők? A profit miatt. Mit határoz meg a szabad piac? A szolgáltatások elosztását és a termelési tényezőket.

2020. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!