Milyen a élet magas iq-val?
Több mindent észrevesz a környezet jelenségeiből. Nem csak szimplán egy "tárgyat, zenét, stb." lát, érzékel, hanem látja, érzékeli a kapcsolatokat, műveleteket, jellemzőket, állapotokat, helyzeteket, folyamatokat.
Ezeket minél élesebben, részletesebben látja, annál intelligensebb.
Van, akinek nagyon gyors a felfogó képessége, pont a fent írtak miatt. Van, akinek lassabb, de ugyanazt a szellemi színvonalat képes produkálni.
160-as iq, amit a tesztek mérnek, az főként matematikai, logikai, illetve fluid. Bár némi támpontot adnak ezek a tesztek, de egy valóban intelligens ember, ezek felett áll.
Attól még, hogy valaki a mensa teszten 135-s értéket ért el, az nem sokat jelent.
Sokan nem látják, hogy a valóban intelligens ember, bármibe is fog (foci, zene, utazás, szex, pénz, stb.), előtte megvizsgálja, hogy milyen lehetőségei vannak. Ezeket a lehetőségeket, bizonyos szempontok szerint értékeli. Miután az értékeinek, értékeléseknek megfelelően döntésre jutott, jön a megvalósítás, lemondás, stb.
Láthatod, hogy ez is egy része az intelligenciának.
Valóban, mindenre nyitott intelligens ember, nagyon ritka. Még Newton, Einstein, Tesla sem mondható igazán intelligensnek. Tény, hogy a szakterületükön otthonosan mozogtak!
12-es válasz folytatása.
Még a magukról intelligensnek hitt emberek sem értik a gondolkodásuk működését.
Pedig pont ott található meg az intelligencia. Tény, hogy a gondolatok mögött vannak tudattalan tartalmak, hálózatok is.
Valószínűleg a kérdezőnek, fogalma sincs, mi az, hogy intelligencia.
Mivel fogalma sincs, hogy mi az intelligencia, így hiába ír valaki személyes tapasztalatot vagy a kutatásokra alapozva, más magas értelmi képességgel megáldott emberek tapasztalatait, nem fogja érteni, ahogy sokan mások sem.
Amit én írtam a 12-es válaszomban, az az összes intelligencia mögött megbúvó "elv".
Ez ott van az érzelmi intelligencia mögött, a logikai intelligencia mögött, a társas intelligencia mögött, stb.
Akinek a mensa teszten 135 körüli eredmény jött ki vagy különböző szórásokban külföldi teszteknél 170 is, nem értették, amit írtam, pedig ezek ott vannak minden mögött.
Ahogy írtam is, a tesztek, különböző készségeket mérnek. Ezért nem tudják behatárolni az intelligenciát. A mensa-s teszt fluid intelligenciát méri, a zeneit nem. Sok teszt logikait méri, társas intelligenciát nem. Stb.
De ezt sajnos nem értik, maguk az alkotók sem magát az intelligenciát, vagyis amiből felépül.
Végül leírva, aki érti és látja, tapasztalja különböző mélységeiben azt, amit írtam, az már tud következtetni, hogyan is "él" (rossz megfogalmazás a kérdező részéről) a magas értelmi képességgel megáldott ember...
Minden jót!
Most elmondom, hogy miért felesleges és hülyeség a kérdésed:
Az, hogy megkérdezed, hogy milyen az élet 160-as IQ-val kb. olyan, mintha megkérdeznél egy ellenkező nemű embert, hogy milyen érzés olyan neműnek lenni. Nem fog tudni válaszolni, mert nem tudja, hogy milyen más neműnek lenni, mint amilyen ő, így ez igaz a 160-as IQ-s emberekre is. Nem tudják, hogy mondjuk milyen nem tudni valamilyen egyenlet megoldását.
És amúgy meg az IQ relatív, az attól függ, hogy akikkel együtt írta a tesztet az adott illető, azok mennyire jó tesztet írtak. Ha az illető a csoport felénél jobb tesztet írt, akkor van meg 100-as az IQ-ja.
Kedves utolsó válaszoló!
Én is erről írtam (több válasz), mégis leszavaztak, mert nem értik. Fogalmuk sincs, hogy mit mérnek a tesztek? Részképességeket.
Fogalmuk sincs, hogy az intelligenciának vannak különböző részei.
Nem értik, hogy az intelligencia egy valami, de különböző megnyilvánulásai vannak.
Az intelligencia megnyilvánulhat a logikában, a kommunikációban, zenében, érzelmi szinten, a tájékozódásban, stb. Kétlem, hogy az itt leszavazóknak fogalma lenne ezekről.
Igaz, hogy én jellemzőket is írtam a magas intelligenciával megáldott emberre.
A kérdező még pontosan sem tud kérdezni. Azaz, hogy pontosan mit ért az élet alatt?
A magas intelligenciával megáldott ember, ha nem kutató, tudós, akkor ugyanúgy éli az életét, mint bárki más, csak nála az információfeldolgozás, plusz a nyitottságának köszönhetően, lásd tudásvágy, ami újabb jellemzője a sok közül, több mindent észrevesz. Ami ennek a mélységét illeti, ez főként a munkájára vonatkozik. Lásd Tesla, Einstein, de az életben, életképtelenek voltak. Utána kell olvasni!
Ahogy írtam a közös jellemzőt, ezek az emberek sokkal mélyebben látják a dolgok
jellemzőit
kapcsolatait
műveleteit
állapotait, helyzeteit
folyamatait
Nem csak látják ezeket, hanem ezáltal kezelni is tudják a ezeket.
Hogyan?
Módszereket dolgoznak ki, hogy megoldjanak egy problémát.
Lásd, Pólya módszere.
De könnyebb a tudatlanságuknak, egoizmusuknak köszönhetően, ÉRVELÉS helyett leszavazni az embert, így MEGVEZETVE más olvasókat is!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!