Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor, hány évesen, milyen...

Brain Storming kérdése:

Mikor, hány évesen, milyen életesemény után érezted (első alkalommal), hogy önálló, a saját lábára állt felnőtt lettél?

Figyelt kérdés
Mindehhez hozzátartozik természetesen, hogy a fent említett "felnőttség" szerintem alapvetően nem életkori, jogi fogalom (tehát nem a "18 éves elmúlt", vagy "önálló keresettel és lakóhellyel rendelkező" személyet jelent, hanem szubjektív élményt), tehát ha valakinek saját elképzelése van magáról a "felnőttség" állapotáról, arra is kíváncsi vagyok!

2020. okt. 7. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2017.februárban, mikor anyukám meghalt. 26 és fél éves voltam. Bár még 2 évig apával laktam, de 2017 év vége felé már párom is hozzánk költözött. 2018 augusztusától apától elköltöztünk, ez volt a 2. lépcsőfok, mikor ezt éreztem.
2020. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen amikor egyszer hónap végére nem tudtam kifizetni az albérletet. Plusz munkát kellett vállalnom, meg eladnom pár cuccomat, végére kisegitettek barátok. Ott úgy realizalodott bennem, hogy már másról szól az élet, a bulinak és költésnek vannak következményei, előre kell tervezni, és a barátok is mást jelentenek mint előtte.

Most 28 éves vagyok, azóta sem szorultam meg anyagilag....

2020. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagyok, 5 éve egyedül élek, messze a családomtól, saját vállalkozásból tartom fent magam, de még mindig nem érzem azt, hogy önálló, saját lábra állt felnőtt vagyok, inkább egy kamasznak érzem magam, aki egyedül lakik. Talán majd ha egyszer lesz gyerekem.
2020. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, amikor 19 évesen a személyes holmijaimat összeszedve beolvastam a szüleimnek 19 év bántalmazását és beköltöztem az új albérletembe. Onnantól kezdve csakis magamra voltam utalva, mindenféle segítség nélkül kellett talpra állnom.
2020. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen, az első valódi munkahelyemen. Döbbenetes élmény volt, hogy teljes jogú felnőttként vagyok kezelve, pontosan úgy, ahogy a 40-50 éves kollegáim, ugyanazzal a szabadsággal és persze felelősséggel. Bevallom, nem is sikerült elsőre megugranom a lécet, az elején gyakran hoztam magam kellemetlen helyzetbe a gyerekes hozzáállásommal, de aztán felnőttem a helyzethez.
2020. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még 16 se voltam, amikor faterom meghalt, anyám meg lelépett egy orvos barátjával. Éjszakai vagonrakásokból tartottam fenn magam, s az állami bérlakást (akkoriban minden városlakó ilyenben élt) hogy a középiskolát ne kelljen abbahagynom. Az volt a legszarabb, hogy senkinek se beszélhettem róla, mert akkor intézetbe kerülök.
2020. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Mikor elkezdtem dolgozni. Előtte is egyedül éltem, de tanultam, elvoltam, a rendszeres napi 8 óra munka alatt éreztem, hogy oh shit, idő van!
2020. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először 19 évesen, amikor albérletbe költöztem, és volt olyan hónap, hogy miután mindent kifizettem, 2000 ft-om maradt éhenhalni...

Azóta hazaköltöztem (más okok miatt is, nem csak a pénz miatt), most ismét nem érzem magamat felnőttnek.

2020. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az első munkába igyekvő hajnalomon éreztem, hogy vége a 'lébecolásnak' (egyetem után még 3 hónapot lazítottam), most már felnőtt lettem. A villamoson csupa mosolytalan, félálmos embereket láttam körülöttem, a nyüzsgő vidám fiatalok helyett. Ezen vigyorogtam is egy darabig, aztán belegondoltam, vajon később én is ilyen leszek? 25 éves voltam.
2020. okt. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen, amikor Nagymamám elhunyt, akit neveltem.


Persze előtte még hónapokig ápoltam, nekem kellett konzultálnom az onkológus orvossal és a háziorvossal, később fogadni a hospice nővért, itatnom, pelenkáznom, körmöt vágnom..


Család nem állt mellém, legközelebbi családtag (fia) úgy dolgozta fel a helyzetet, hogy elzárkózott.


Máig tele vagyok "mi lett volna, ha"-kal, lelkiismeret-furdalásokkal (sok dolgot csináltam rosszul vagy legalábbis csinálhattam volna jobban).


Barátoknak se mesélhettem még minimálisan se, mert gondolom pont, hogy féltésből kerülték a témát...

Ha valakinek valakije beteg, haldoklik, elhunyt, én se arra kérdezek rá direktben.

Magamtól viszont nem beszéltem róla. Vagy max annyit nyáron, hogy csak rövid ideig érek rá, mert ez van, ősszel meg hogy ügyet intézek.


Miután Nagyim elhunyt, ott álltam, hogy jó, akkor most temetés intézése, rokonok értesítése, háztartás ellátása, hivatalos ügyintézések sora és életem első munkahelyének megtalálása.



Amúgy hónapokig a szójárásomban a munkahely az suli volt, a munkatárs az iskola.

Nehezen fogadtam el az új élethelyzetet.


Igazából máig nehezen fogadtam el és máig úgy érzem, tapasztalom, hogy a felnőtt élet sokkal rosszabb, mint a diákélet.

2020. okt. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!