Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok a hülye? Nem akarok...

Én vagyok a hülye? Nem akarok megfelelni senkinek. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, mit gondoltok az alábbiakról. A családomat csak az érdekli, mit gondolnak róluk, nehogy megszólja őket az utca/falu. Bármit tettem csak ezt mondták; mit fognak mondani?!

Ott hagytam egy stresszes, pszihésen megterhelő munkahelyet... Nem az számított mi jó nekem, hanem hg azt fogják hinni kirúgtak...


Görkoriztam felnőtt fejjel(minek gyártanak 42es korit?) Jaj, bolondnak fognak nézni, nem vagyok gyerek!


Na engem nem érdekel, ki mit mond. Szánalmasnak tartom, ha valaki ettől rettegve éli le az életét. Aki gonosz úgyis megszól. Kit érdekel? Egyik volt főnökömtől rettegtek, sírva jöttek ki tőle 2en. Én visszaszóltam, leszartam. Mégis engem tisztelt, nem azt, aki nyalt neki. Viszont megkaptam a barátaimtól, hogy gáz, hogy nekik se akarok megfelelni. Makacs vagyok, öntörvényű, amit akarok elérem. (Nem bármi áron) Nem érdekel mások mit pletykálnak.Nem érdekel az utca véleménye,saját életemmel törődöm.


Én fogom fel rosszul?


2020. szept. 23. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

"(minek gyártanak 42es korit?)"


Rengeteg 12-14 évesnek már ekkora a lába vagy még nagyobb....

2020. szept. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod, ne is felelj meg senkinek, max. valamennyire a barátodnak/barátnődnek majd, ha lesz. Sok a megalkuvó ember, és ezt ki is használják sokan sok helyen sajnos az élet különböző területein.

Én is többnyire ilyen környezetben, ilyen emberekkel éltem korábban, aztán elegem lett, és léptem, és egy új helyen úgymond új életet kezdtem. Az öntörvényű élet sokkal jobb, mint a megalkuvó, másoknak mindig mindenben megfelelő élet.

2020. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2020. szept. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Görkoriztam felnőtt fejjel(minek gyártanak 42es korit?) Jaj, bolondnak fognak nézni, nem vagyok gyerek!"


Én is. 30 évesen kezdtem el. Döglött lőtéri kutyát nem érdekli, mit mondanak az emberek.

2020. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ha egy kisebb városban/faluban laksz, akkor ott tényleg mindenki jobban akarja tudni, hogy mi a jó neked és előfordulhat, hogy minden lépésedet megjegyzik/kommentálják. De te nem nekik élsz, hanem magadnak, meg a saját családodnak (amikor lesz).
2020. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy idegenek véleménye, megszólása nem érdekel. Sokakat igen, ez valahogy be van építve az emberbe, nem mindenki tud túllépni rajta, pedig a legtöbb esetben inkább káros, mint hasznos. Megfontolni persze nem árt ezt is, mert néha azért mégis hasznos lehet.


Azt viszont mindenképp érdemes meghallgatni, hogy a barátaid mit mondanak rólad. Egy őszinte, de téged szerető, jóindulatú külső szemlélő gyakran rá tud mutatni olyasmire, amit fontos lenne tudnod, de nem veszed magadon észre. (Bár inkább az ember ellenségei szoktak a hibáira rámutatni, a barátok szemérmesen hallgatnak, szóval az ellenségekre is érdemes figyelni.)


A harmadik dolog pedig az alkalmazkodás. Ez az emberi kapcsolatokhoz szükséges. Van, aki abba a hibába esik, hogy - arra hivatkozva, nem érdekli mások véleménye - egyáltalán nem hajlandó másokhoz alkalmazkodni, egy társaságban a többiek igényeit is figyelembe venni. Pedig egy közösség akkor működik jól, ha néha egyes tagok lemondanak az akut igényeikről azért, mert a csoportnak úgy jobb.

2020. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt éltem itt át.
2020. szept. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal szebb lenne a világ, ha mindenki így élne. Viszont a 6-osnak igaza van, nem lehet rajtunk teljes szemellenző, jó, ha a szeretteink véleményére adunk, de ez nyilván csak pár ember az életünkben, a többiek véleménye abszolút lényegtelen.
2020. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!