Ki lehet e gyógyítani "aspergeres" embereket, hogy ne legyenek azok?
Nem, mert ez nem betegség, hanem állapot.
Másrészt az sem világos, miért kellene egyáltalán "kigyógyítani" öket, az Aspergeresek igen sikeresek sok terüeleten!
Üdv!
Az Asperger-szindróma nem egy betegség. Hanem az elme egy másfajta szerveződése. Vegyük például a balkezességet, az is az elme másfajta szerveződése.
Az Asperger-szindrómás emberek problémát éppen az jelenti, hogy az eszközök, mint a társadalmi szabályok vagy az oktatás, a kommunikáció, a munkahelyi körülmények vagy éppen akár a bevásárló központok a gyakoribb elme szerveződéssel rendelkező emberekre lettek optimalizálva.
Ezért egy Asperger-szindrómás a többség szemében éppen olyan furcsának hat, mint a jobbkezeseknek az, amikor meglátnak egy balkezest írni.
Mivel az őket felfedező ember egy osztrák orvos volt és mivel ez egy átlag szemével nézve tünet együttes, ezek az ember társaink el lettek nevezve az osztrák orvosról aki őket felfedezte és a szindróma szóról, ami igazból tünetegyüttest jelent, van amikor egy tünet együttes betegséget jelent és ez a gyakoribb és van amikor nem. Mi átlagos emberek azt hisszük, hogy betegségről van szó, csak mert a x szindróma elnevezés gyakran egy betegséget is jelent egyben.
Erős túlzással ugyan, de olyan mintha egy balkezest akarnál „kigyógyítani”. Én biztos vagyok benne, hogy a legtöbb Asperger-szindrómás, ha bevehetne egy pirulát, amitől nem lenne többé Asperger-szindrómás, nem venné be. Mert alapvetően az identitása része, szereti azt ahogyan az elméjét használja. – Bár erről őket kellene megkérdezni, mert ezt én NT emberként gondolom így. Igen vannak olyan problémák mint esetleg az érzékszervi túlterhelődés. Azonban ha ezek az emberek lennének többségben, akkor ugyanolyan tünet lenne, az hogy egy NT zajong egy bevásárló központban vagy az, hogy valaki sírva fakad egy rajzfilmen ami mondjuk egy rajzolt autó életéről szól. Nekik mi ugyanolyan furcsák vagyunk, mint ők nekünk.
Inkább azon kellene dolgoznia a tudománynak, hogy azokat a képességeket amelyben valaki Asperge-szindrómásként jó, azokat tudja kamatoztatni és fejleszteni és azokat a képességeket tudja a társadalom javára használni. Pontosan ezt nehezíti meg sajnos a köztük és az NT emberek között lévő kölcsönös kommunikációs probléma.
6:
Egyébként a szindróma nem mentális téren sem feltétlenül jelent patológikus állapotot, lásd pl. athletic heart syndrome, kár hogy a szó mint rendellenesség terjedt el a köznyelvben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!