Magyarországon miért uralkodik még mindig azaz elképzelés,hogy a felsőoktatás csak a legkiemelkedőbb tanulóknak való?
Gyakran hallom,hogy túl sok a diplomás és sokkal szigorúbban kellene szelektálni.
Annak a gondolata,hogy a felsőoktatás csak a legkiemelkedőbb tanulóknak való, egy nagyon elavult,19. századi gondolkodás.
Az egyetemeknek nem az a dolga a 21. században, hogy filozofálgató akadémikusokat képezzenek, hanem, hogy olyan szakembereket, akik megállják a helyüket a munkaerőpiacon és képesek reagálni a változásokra.
Erre pedig a felsőoktatás "tömegesítése" a megoldás.Tegyük hozzá az USA-ban, Nyugat-Európában ez már a 80-as években megtörtént.Mint minden más,ez is Magyarországra is később ért.
Én sem voltam kitűnő tanuló, sőt...
Mégis lediplomáztam egy műszaki szakon és igen, volt,hogy újra fel kellett venni 1-1 tantárgyat,mert nem ment elsőre, meg magánoktatókat kellett fizetnem,hogy átmenjek.De, megcsináltam, lediplomáztam.
Messze az átlag felett keresek,kényelmes munkahelyem van, rendszerek a külföldi hivatalos utak is (Covid előtt).
Az a baj ezzel az országgal, hogy majdnem mindenkit frusztrál szinte minden. Az egyetemek meg ebbe szépen beleillenek: Lehet szidni a bulizó egyetemistákat, a pár félévet csúszókat, stb. Meghát', úgy összességében az egyetemistákat, mert ők csak az íróasztalnál ülnek, nem csinálnak fizikai melót, nem értenek semmihez és nincs jó szakember.
Ez van. Ilyen az országszellem. Nem véletlenül menekül rengeteg ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!