Miért van az,hogy főbb állomásaiban ugyanaz szinte mindenkinek az élete?Megszabott.Bölcsöde,óvoda,általános iskola,középiskola,felsőoktatás,munka,házasság,gyermek ,aztán meg nyugdíj,halál?
Figyelt kérdés
Persze eltérések lesznek,mert nem mindenki jár bölcsödébe,nem mindenki megy a felsőoktatásba stb.Szerintetek ez nem túl kiszámítható,sablonos,és monoton?Mintha valaki már eleve meghatározta volna hogyan élj.Mit gondoltok?Tudom,hogy hobbi,meg szabadidő más,de itt a főbb állomásokat értem.2020. júl. 6. 08:00
1/6 anonim válasza:
Az iskola befejezéséig van így, utána senki nem tiltja meg neked, hogy más utat járj be.
2/6 Metionin válasza:
A házasság és gyerek kivételével szinte mind kötelező, azért. Bölcsibe, oviba, általánosba még a szülő rak be, nem választhatsz, 16 éves korig tanköteles vagy. Na utána elméletben azt csinálsz amit akarsz, gyakorlatban ha nem dolgozol akkor éhen halsz. Előbb utóbb pedig nyugdíjas leszel és kampó. Szóval vannak lépések, amik kihagyhatóak de a vége ugyanaz.
3/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert az egész olyan,mintha mások már előre kitalálták volna,hogy kell élned,mit kell csinálnod,és nincs választásod szerintem.Kivéve,ha végtelen pénztárcád van,mint egy két szupergazdagnak.Beleszületsz ebbe a világba,és vagy megszoksz,vagy megszöksz.Igazából filozófálni szerettem volna egy picit. :)
2020. júl. 6. 10:53
4/6 anonim válasza:
Az oktatási rendszeren és a nyugdíjrendszeren kívül nem találtak ki semmit. Dolgoznod azért kell, hogy eltartsd magadat, ha nem lenne társadalom, akkor is dolgoznod kellene, csak akkor önfenntartóan. Az, hogy kereskedelem, pénzforgalom van, csak könnyít a dolgodon, nem nehezít. A házasság, gyerek szintén nem kényszer. Emellett a nyugdíjrendszertől függetlenül dolgozhatsz nyugdíjas korod után is, ha szeretnél.
5/6 anonim válasza:
gimiig vna így, utána nálam egyetem+okj aztán megint okj első meló, második meló, cégalapítás, vállalkozás...gyerek vagy lesz vagy nem, billegek rajta...Igazából amit mondasz az a noremie életpálya modell, nem kockáztat, nem akar fura lenni, nem akar kilógni, megy az árral. Nekem a teljes baráti köröm más irányba tart. gyerek talán többségnél lesz de amúgy...
6/6 anonim válasza:
Követni kell a társadalmi normákat, szokásokat és lépcsőfokokat.
Az ember amikor rájön, hogy ki akar szabadulni a mókuskerékből vagyis elhagyja a komfortzónáját akkor kezd el igazán élni.
Az ember ha felnő bármit megtehet ha igazán akarja és nem hagyja, hogy elvesszenek az álmai. Amikor az ember tesz valamit, hogy saját magának jobb legyen az az igazi élet.
A vége tényleg a halál, csak nem mindegy, hogy a pokolba vagy a mennyországba jut az ember és az sem, hogy szerinted hasznosan használtad-e ki ezt a kevés idődet a Földön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!