Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretem a fájdalmat...

Miért szeretem a fájdalmat inkább mint az apátiát?

Figyelt kérdés

Normális ha szeretek szenvedni? Ha melankolikus vagyok és ebbe az állapotba sok dolgon agyalok.

De a köztes állapot utálom, van hozzám hasonló?



#halál #öngyilkosság #szorongás #Alkohol függő apa #Iskola szintű bántalmazás
2020. jún. 22. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan vagyok ezzel. Szerintem sokkal kétségbeejtőbb az, ha semmit sem érzel, mint hogyha rosszul érzed magad. Éppen jövök kifelé a depresszióból, és amikor nagyon a mélyponton voltam, akkor sokszor volt olyan, hogy nem éreztem semmit olyan tevékenységek közben, amikről tudtam, hogy örömöt kellene hogy okozzanak, és ez nagyon rossz állapot volt. Szóval én azt mondom, hogy sokszor megélni negatív érzéseket még mindig jobb, mintha nem tudnál megélni semmilyen érzést.
2020. jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok vele. Mikor érzel, tehát szonorú vagy általában nyüzsögnek az emlékek. Ugyanez van a fájdalomnál, haragnál, stb. Ilyenkor pörög az agyad, másrészt, pedig utána megkönnyebbülsz. Mikor nem érzel semmit, igazából olyan mintha nem is élnél.. Nem működik a fejed úgy ahogyan kellen. Nagyon kényelmetlen állapot. Szerintem normális, persze egy bizonyos határig. Azért a mazochizmus már jóval komolyabb ennél :)
2020. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az agyad hozzászokik azokhoz a kémiai anyagokhoz, amiket akkor termelsz, amikor szomorú, depressziós vagy. Főleg ha ez huzamosabb ideig folyik.


Én is ezt tapasztaltam, mikor depresszióval és szorongással küzdöttem évekig. Az sem segített, hogy eltanultam a szüleimtől a rossz problémakezeléseket. Meg kellett tanulnom más gondolati mintákat a fejembe verni, hogy az agyam megszokja, és meggyógyuljak.


Ez is egyfajta technika, ahogyan kezeli a szervezetet a traumát, negatív helyzeteket. Egy ponton az ember elkezd szomorúan reagálni helyzetekre, az agy megjegyezni, megtanulja, hogy ilyenkor mit kell tenni. Aztán az lesz az ismerős, az lesz a biztonságos.


Depresszió esetén egyébként, nagyban játszik az elnyomás is. Azért alakul ki, mert tudjuk hogy mennyire kilátástalan, rettenetes a helyzetünk, de nem törődünk bele, hanem "harcolunk", szomorkodunk, dühösek vagyunk, mert tudjuk hogy nem így kéne lennie, tudjuk, hoy többre vagyunk képesek, többet érdemlünk. Ezért vagyunk "depressziósak", mert még működik bennünk az életösztön.


Ha nem éreznél semmit, az más végső apátia lenne, ahonnan nem számít semmi. Ezt is sikerülhet elérni, ha elég ügyesen sajnáltatod magad évekig, de ennek is csak az a lényege, hogy valaki felfigyeljen rád,megértsen, és segítsen.

2020. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!