Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van Magyarországon ez a...

Miért van Magyarországon ez a cigány elnyomás? Egyre több helyen tapasztalom.

Figyelt kérdés
Szemely szerint roma származású vagyok és volt hogy a származásom miatt nem kaptam munkát és nem adtak el nekem egy ingatlant.
2020. máj. 10. 21:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, hogy nem hagyod, hogy ez megváltoztasson. A cigányok megítélésének okát már elmondták előttem, de szerintem ezt te is tudtad, úgyhogy arról nem beszélek. Az a baj, hogy ez egy ördögi kör, sok hozzád hasonló ember is balhés lesz, mert nem lát más utat a megbélyegzés miatt. Pedig ti vagytok azok, akik változtathatnának ezen. Te ne legyél ilyen, akármennyire is nehéz, maradj hű önmagadhoz. Nem lesz könnyű, lehet hogy te nehezebben fogsz megkapni XY dolgot a származásod miatt, de ennek ellenére ne keseredj meg, próbálkozz. Valahol el kell indítani a változást, ha nehéz, gondolj arra, hogy te egy vagy azok közül, akik elindították a kitörést a megbélyegzésből.
2020. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
9%
Az biztos, hogy Amerikában már lázadás lenne ha a fehérek így gondolkodnának a feketékről vagy így kirekesztenék őket, mint itt a magyarok a cigányokat. Ott ezt a rasszizmust nem tűrnék. Még egy anonim fórumon sem.
2020. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
91%

28. A feketéket ne hasonlítsd a cigányokhoz. Ők félig - meddig integrálva vannak. A balhés réteg az egy kisebbség a feketéken belül, de az sem azért balhés, mint a cigányok.


Még 300 évvel ezelőtt rabszolgaság volt, őket akaratuk ellenére behurcolták, a 20. század közepén is voltak még olyan helyek, ahova feketék nem mehettek be. Ennek ellenére ma már a feketék többsége integrálva van. A cigányok saját akaratukból jöttek ide, ötszáz éve vannak itt, sosem votlak rabszolgák, szabadok voltak mindig, kereskedők, zenészek. Ennek ellenére a mai napig nem tudtak integrálódni. Akkor ez most kinek a hibája? Ha a magyaroké, akkor miért volt ugyanez a helyzet a kommunista diktatúra alatt, amikor a nemzeti érzelmeket még külön el is nyomták. Elmondom, mert a cigányoknak más a vérmérséklete, más a kultúrája, a neveltetése. A feketék békésebbek, ezért tudtak integrálódni. Náluk a balhés réteg még a multban elnyomottabb, elgettósodott rétegnek az eredménye, akik muszályból ilyenek. A cigányoknak minden lehetősége meg volt, de nagy részüknél családi vonás az agresszió, a lustaság, ezért nem tudtak integrálódni, pedig ők jöttek ide, és nem voltak elnyomva.


Amúgy ez nem rasszizmus. Nem tudom, hogy tisztában vagy e a rasszizmus fogalmával, de azt jelenti, hogy mást a származása miatt nézel le. Itt nem ez a helyzet, itt nem azért nézik le a cigányokat, mert sötétebb a bőrük, mert más a fajuk, hanem mert veszélyesek. Ha a magyarok rasszisták, miért nincs bajuk a sok kínaival, aki itt él? Sokan még örülnek is nekik, mert gazdaságo potenciál van bennük. Eddig ahány kínaival találkoztam, mind jómódú, szorgos ember volt.

2020. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%

#29

Mindenesetre én cigányként voltam Amerikában és sok nyugati országban is, amikor megtudták, hogy cigány vagyok soha nem néztek le. Jelenleg Angliában élek, mindenki elfogad, soha nem volt bajom álláskeresésnél vagy albérletkeresésnél. Életem legjobb döntése volt elöltözni. A kérdezőnek is azt ajánlom, próbálkozzon Nyugat-Európában bolgogulni.

2020. máj. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

"Mindenesetre én cigányként voltam Amerikában és sok nyugati országban is, amikor megtudták, hogy cigány vagyok soha nem néztek le. Jelenleg Angliában élek, mindenki elfogad, soha nem volt bajom álláskeresésnél vagy albérletkeresésnél."


Azért mert ők nem tapasztalták azt, ami itt van. Az értelmes réteg vándorol ki, nem a balhés. Gratulálok a sikeredhez, de ez sajnos a nagy részeől nem mondható el.

2020. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én nem buzdítanám arra a kérdezőt, hogy próbálkozzon Nyugat-Európában. Ott sem más a helyzet. Mellesleg jártál már Amerikában vagy csak dobálózol a hülyeségekkel? Az meg a másik fele, hogy ne keverjük össze a feketéket a cigányokkal...
2020. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
30%
Sok szerencsét kívánok, remélem példát tudsz mutatni a többi c embernek is! Biztos vagyok benne, hogy találsz majd állást.
2020. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem hinnem hogy "ez a cigány elnyomás" akármi más is lenne mint egy természetes reakció egy könnyen azonosítható csoport degenerált viselkedésére.
2020. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos te vagy azon kevesek táborában akik a 99% miatt szenved.


De az nem derül ki hogy konkrétan 1-1 házat és munkahelyet néztél meg és utasítottak vissza vagy 10-10 helyet...és éveken át kapod a visszautasításokat.

Amit erősen kétlek.

Szóval a nagy számok törvénye szerint el kell menni több munkahelyre ér érdeklődni több házat megnézni és előbb utóbb boldogulni fogsz.

De ha "cigány elnyomásról" írsz folyamatosan és enyhén provokálód az embereket akkor szép lassan te is csatlakozol a magyar gyűlölők táborába.

2020. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!