Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van Magyarországon ez a...

Miért van Magyarországon ez a cigány elnyomás? Egyre több helyen tapasztalom.

Figyelt kérdés
Szemely szerint roma származású vagyok és volt hogy a származásom miatt nem kaptam munkát és nem adtak el nekem egy ingatlant.
2020. máj. 10. 21:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
63%
Ok, de nem a fold alatt elunk, es a fold felett nem vagyunk egyenloek, es senkit nem erdekel, a fold alatt mi lesz. Ha nincs melod, probalkozni kell, volt regen roma kollegam aki normalis volt, nyilvan nem az a helyzet, hogy SOHA SEHOL A BUDOS ELETBEN nem fogsz melot meg lakast kapni.
2020. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

Leírtad a választ is kérdező. Rossz hírük van a cigányoknak ami nem alaptalan.


Olyan ez mint a migráns kérdés. Lehet, hogy 10-ből csak 1-el van gond, de az az 1 miatt meg lesz bélyegezve a másik 9 is.

2020. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a legjobb barátom roma, legalábbis félig az. De ettől még tudom az átlag milyen, most is állandóan ordibálnak, verekednek, bömböltetik a zenét az utcában, hogy enyhítettek a korlátozásokon. A diszkóban és egyéb helyeken történt összetűzéseimet velük meg már ne is említsem.


Nem vagyok munkáltató de munkát adnék, aztán meglátnánk mennyire dolgozol jól, de ingatlant szerintem nem adnék. Sajnálom amúgy tényleg, hogy a többségnek köszönhetően ilyen a hírneve a romáknak. Én meg Békés megyében lakom, szóval képzelheted. Attól, hogy a legjobb barátom félig az, még nem fogok jópofizni az összessel.

2020. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%

15 - ös vagyok:

Az is jó élmény volt, mikor vártam a vonatot Kelenföldön, a cigányt leszállította a kalauz a vonatról(gondolom, mert a kalauz is raszista...), az meg miután megfenyegette a kalauzt, utána oda lépett hozzám egy rongyba tekert, hosszú tárggyal. ezzel a szöveggel: "Leszúrjalak, köcsög g...ci?"

Pedig a telefont nyomkodtam, nem néztem rá.

Ekkor a szemébe néztem, és nem mertem semmit válaszolni, ezen gondolom meglepődött, és tovább állt.

De, hallottam, hogy az emberek jó 50 méterrel arrébb azt mondták, hogy valakit meg is ütött.

2020. máj. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
79%
Tévedsz , ha el lennétek nyomva nem lenne ez a felesleges sikkasztó önkormanyzatotok sittes vezetőkkel . Mázlisták vagytok hogy nem törököknél vagy Kínába sem a távoli keleten vagytok kisebbség . Mert ott polgárháborús a helyzet írtja a katonasag a tibetit ujgurt kurdot , lazán a semmiért munkatáborba tesznek . A jogokat el lehet felejteni .
2020. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%
Inkább magyarelnyomás van.
2020. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
85%

Én is Szabolcsi vagyok ahogy az egyes.

Én is azt tudom mondani a saját tapasztalataim alapján, hogy kiérdemelték az általánosítást. Tőlünk eddig 3x loptak.


Egyébként a városunkból nagyon híres c*gány videók kerültek fel a YouTube ra. Pl lakatos cshapo Csaba vagy a Lakatos Emese, stb...

2020. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%

Hát nekem is elég sok rossz tapasztaltom van cigányokkal. Kis 6 éves cigány gyerekek lekrv@znak az utcán, meg krv@anyáznak. Vagy alám nyúl a vonaton, csak úgy, mert ahhoz van kedve, előtte meg egy idős nő nyakából kitépte a láncot. Vagy éppen csak belém kötnek, vagy csak többen betalálnak, hogy meg akarak dugni. Volt aki rámlőtt, ráadásul nem is egyszer. Egy családtagomat le akarták szúrni, egy haver fejéhez meg fegyvert fogtak...még tudnám folytatni. És én még csak nem is Szabolcsi vagyok.. :D


De ettől függetlenül nem veszek mindenkit egy kalap alá, szerintem ha látszik valakin, hogy ápolt, meg nem úgy él meg viselkedik mint a putrisok, akkor egy esélyt igazán megérdemelne. De ezt sokan nem így gondolják, ezért mindig is elnyomva fogod magad érezni.

2020. máj. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
72%

A szeretteid életére megesküszöl, hogy a származásod miatt nem vettek fel egy munkahelyre? Biztosan nem az történt, hogy akit helyetted felvettek annak magasabb volt a végzettsége, volt nyelvtudása, volt referenciája, helyben lakott és volt munkatapasztalata? Nagyon sokan ha megpályáznak egy állást és nem kapják meg akkor jönnek a rasszizmussal és a homofóbiával. Ez számomra ugyanolyan undorító dolog, mint a rasszizmus.


Ha én el akarom adni a lakást akkor nem érdekel, hogy ki a vevő csak legyen pénze amivel engem kifizet. Ügyvédek mindent elintéznek egy ingatlaneladásnál.

2020. máj. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
38%

Nem vigasz, ha másnak is olyan rossz, mint neked, de azért segít elfogadni a helyzeted, szóval: Kérdezz meg pár nyugatra tévedt magyart, hogyan néznek rájuk külföldön? Sok helyen nem kezelik őket különbül, mint itthon a cigányságot. (Csak megfizetik őket, sokkal különbül. :) )


Nem rég láttam egy adománygyűjtő videóját valamelyik magyar buddhista közösségnek. Facebookon szétszedték a "kedves" keresztény hozzászólók. Pedig abban a videóban sem volt roma.


Látod, elég ha átléped a határt, vagy csak nem keresztény vagy. Csomó mindenért lehetsz kirekesztett.

2020. máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!