Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fatalizmus csak egy kényelme...

A fatalizmus csak egy kényelmes élethazugság?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ember magyarázza az eseményeket azzal, hogy így kellett lennie. Ezzel áthárítja a felelőséget Istenre, a sorsra, az életre, vagy egyéb természetfelettire, amire nincs hatása, így nem is kell tennie ellene. Ez megkönnyíti feldolgozni a rossz dolgokat, senkit nem terhel semmilyen felelőség, a felsőbb hatalom tehetetlen bábjaiként tüntet fel minket.

2020. máj. 2. 09:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor mondjuk az apa családjában is szét kell nézni, ki miért volt felelős. A rossz gyerekkorról nem a gyerek tehet, de a felnőttek körülötte nagyon is. Szerintem csak kényelmesebb a sors akaratára fogni, mint abban a tudatban élni, hogy a bűneikért sosem fizetnek meg.
2020. máj. 2. 10:23
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit gondolj bele abba, hogy miért cselekednek az emberek úgy, ahogy.

Miért ne pont azt tennék, ami abban a pillanatban szerintük az egyetlen és legjobb döntés?

Illetve amikor kényszerből, vagy sürgősen kell valamit tenni, akkor nem várható el, hogy becsússzon egy olyan döntés, amit normál esetben nem hoznának meg?

2020. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
Visszamehetnénk a család történetében végtelenségig, és mindenhol azt látnád, hogy a környezetnek, ill körülményeknek van talán a legnagyobb súlya a döntésekben.
2020. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Az ember, onnantól hogy nem gyermek, felelős a saját életéért. Lehet okolni bárkit, de mindenkinek megvannak a negatív események az eletében. Akinek nem rossz gyerekkora volt az beteg, aki gazdag annak nincs szerencséje a szerelem terén, akinek mindene megvan az meg azon aggódik hogy "jaj öregszem".

De az embernek magának kell ezeket a dolgait megoldani. Rossz gyerekkorod volt? Menj pszichológushoz. Szr munkád van? Tanulj másik szakmát, nyelveket. Kövér vagy? Diéta és edzés csodákra képes.

De tudod, vannak emberek, akiknek minden megoldásra van egy problémájuk. Rajtuk nem lehet segiteni, mert ők a fatalizmus csodás világában élnek. "Imádkozom, majd a jóisten megsegít". Hát, imádkozzál, míg mi felépítjük a saját életünktet. Te addig várd a csodát...

2020. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#14

Egy csomó ember munkanélküli lett a mostani helyzet miatt. Ha sokan nem tudnak talpra állni annak ellenére, hogy minden tőlük telhetőt megpróbálnak, akkor hozzájuk is ilyen lenézően viszonyulsz?

Jó hallani, hogy Te mindent meg tudsz oldani. Próbáltál már segíteni másoknak?

2020. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

Fogok ezért kapni rendesen, de maga a vallás az, amit erre (is) használnak. Bármi van, sokkal könnyebb egy nem létező, kitalált bábhoz fordulni, mintsem használni az agyunkat, vagy épp cselekednünk.


Jó példa erre a középkor, és az azt megelőző korszak, mikor egy beteg emberre jó eséllyel halál várt, mert csak kuruzslók voltak, meg imádkozhattak a nagy büdös semmihez. Aki meg próbálta megérteni, hogy mi játszódik le egy beteg szervezetében, hogyan lehetne azt gyógyítani, az ment a máglyára, mert csak az isten van, aki meg gondolkodik, az boszorkány, meg eretnek.

2020. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért van az, hogy például sok idős embernek nem lehet megtanítani a számítógép kezelését? Anyukámnak évek óta próbálok segíteni online ügyek intézésében, nagyon minimális eredménnyel. Nem lehet, hogy az emberek különbözőek, és nem egyforma képességeink vannak?
2020. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
Aki nem látja át teljesen a dolgokat, mert nincs lehetősége a dolgok mögé nézni, és ezért manipuláció áldozata lehet, azt is lenézitek?
2020. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
A fatalizmus nyilvánvalóan egy égbekiáltó baromság, viszont az ilyen libertariánus "az lehetsz, aki csak akarsz, te vagy sorsod ura, lelked kapitánya" legalább annyira az. Óriási a társadalmi nagyrendszerek szerepe abban, hogy az _átlagos_ társadalmi mobilitás például milyen. Igen, mindenki hallott már arról z egy darab mittomén lyukóvölgyi cigánygyerekről, aki egyetemre ment, de azért messze nem így van legtöbbször. Tenni akkor tudsz, ha eszközeid vannak, amelyekkel meg rengeteg ember nem rendelkezik. Lehet hibáztatni a heroinistákat, de legtöbbjük ex állami gondozott, pont mint a hajléktalanok esetén.
2020. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!