A kijárási korlátozást miért kockulásra, miért nem önmaguk képzésre használják az emberek?
Rengeteg embernek vagy nem kell dolgozni menni vagy home officeban dolgoznak (így megspórolják az utazási időt), ráadásul munka után se lehet nagyon hova menni, nem lehet a barátokkal találkozni stb.
Így felszabadul rengeteg idő, amit sokan kockulásra, gépezésre, tévézésre, sorozat nézésre stb. fordítanak.
Miért nem valami produktívra?
Lehetne önmagunkat képezni a szakterületünkön, nyelvet tanulni, fizikailag formába hozni magunkat (otthon edzeni, kimenni esténként futni).
Állítólag valami hatalmas gazdasági válság jön!
Sorozatnézés és gépezés helyett nem inkább arra kellene felkészülni az embereknek?
Csak mert most vígan kockul mindenki, utána meg majd az állam és a kormány lesz a hibás, hogy miért van gazdasági válság és miért nincs munkám...
Nem értem.
"Állítólag valami hatalmas gazdasági válság jön!"
Állítólag. De ez rohadtul nem biztos. Am. ez hogy jön ide?
Kérdésre a válasz:Sok ember nem nagyon szeret belekezdeni új dolgokba.
Az emberek egy jelentős része hihetetlenül lusta, mint a fizikai törvény is: a legkisebb ellenállás felé mozdul. Amúgy engem tényleg érdekelne pszichológiailag is, hogy ez mitől van így. Ahogy az is, hogy mi a gobd azzal, ha ezen gondolkozunk (lásd első).
Ehhez képest azt látom, hogy sokan kreatívan használják fel az idejüket, főznek, sütnek, kijárnak futni.
Én az utazási idő lespórolását arra használom, hogy végre elegendő időt alszom és többet sportolok (futás, otthon). Sajnos többre nem telik, mert nehéz félév van estin.
Amúgy a "gépezés" is lehet hasznos, lehet olvasni egészséges életmódról, lehet nyelvet tanulni, logikai játékot játszani. Nameg azért nem minden pillanatban kell 'hasznos' dolgokat csinálni!
Magával az önfejlesztéssel az a baj, hogy az egész azt sugallja, hogy nem vagy jó úgy, ahogy vagy. Ha ezek mellett valami olyan célt próbál elérni az ember, amire alkalmatlan, akkor állandó feszültség lesz a vége.
Persze lehet jönni azzal, hogy így is szereti magát az önfejlesztő, de nem akarna görcsösen fejlődni, ha elégedett lenne magával.
Ez az egész szemlélet a fogyasztói társadalomra épült. Sokkal fontosabb lenne az, hogy megtanulnák az emberek elfogadni magukat.
Btw, honnan tudod, kedves Kérdező, mire használják az emberek a kijárási korlátozást? Átlátsz a falon? Belelátsz a fejükbe?
mesélj, minden részlet érdekel.
Azért, mert ezek az emberek, amikor kijártak, akkor sem értelmes tevékenységekkel töltötték az idejüket, hanem shoppingolás, pletykálás a haverokkal, sörözés... aki az ideje nagy részében így él, az meg levan épülve szellemileg, s nehezen csikarható ki belōle az értelem szikrája.
Amùgy nem mindenkire igaz, amit leírsz, de az ilyen emberekkel nem is kéne foglalkozni, akik maguknak csinálják a bajt.
Pont pár napja olvastam cikket erről, hogy változtak meg a keresési trendek a googlenél és az önképzés volt az első helyen a játékok meg csak a hamradikon. Szóval már elve a kérdésed is téves, mert az emberek többsége igen is gondol erre is.
Ugyanakkor ha van egy biztos állásod és többé kevésbé elégedett vagy azzal amit csinálsz/elértél mégis miért ne vehetnéd ki "szabinak" ezt az időt? Ha lesz gazdasági felpattanás akkor jó eséllyel annyit fogsz túlórázni a következő félévben-évben hogy nem lesz időd hülyeségekre.
De nézhetjük fordítva is, te is itt kockulsz és osztod az észt, hogy másoknak mit kéne csinálni ahelyett, hogy saját magad fejlesztenéd és örülnél neki, hogy a többiek nem olyan okosak mint te és így még nagyobb előnybe kerülsz velük szemben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!