Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi olyan félelmetes néhány...

Mi olyan félelmetes néhány ember számára az alábbi dolgokban? Ez szociális fóbia?

Figyelt kérdés
Egy egyetemista srác ismerősöm mondta, hogy ő jobban izgul, ha a mekiben kaját kell kérnie, mint amikor vizsgázik. Én ezt nem értem, sose gondoltam bele, hogy bármi baj történhet ilyenkor. Vizsga szitukban én is rohadtul izgulós vagyok, de annak van tétje, meg esetleg több ember előtt kell megcsillogtatni a(z olykor nem létező) tudásomat, de mi olyan nehéz abban, hogy "Szia, egy sajtburger menüt kérek"? Mi a legrosszabb ami történhet, elfelejtesz ketchupot kérni és pár másodperccel később mondod csak neki? :D Meg volt olyan is, hogy elmentünk páran lányok inni egy kocsmába. Ők előttem sétáltak, majd a bejárathoz érve megtorpantak. Mondtam, hogy itt vagyunk, menjünk be. Az egyik lány megszólalt: "Nem merek, menj te előre, te olyan bátor vagy", én meg szintén nem értettem, mi olyan félelmetes egy épületben. Ez szociális fóbia?
2020. ápr. 5. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem igazán szoc fóbia esetén az ember másoktól fél, itt inkább attól, hogy ő maga elront valamit, pl. nem megfelelő hangsúllyal, szavakkal kéri azt a menüt. Félreértés ne essék, a saját elvárásaihoz képest, nem attól fél, hogy a pultos mit gondol róla. Itt inkább önbizalom-hiányról van szó, vegyítve némi maximalista habitussal. A kettő együtt elég kellemetlen tud lenni, mert az ember retteg attól is, amikor olyan apró hibát vét, ami másnak fel se tűnik.
2020. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm, erre nem is gondoltam, hogy magukkal van bajuk és nem más ember véleményével. Köszi a választ! :)
2020. ápr. 5. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A mekiben hiába kérsz X dolgot, rákérdeznek, hogy ezt-azt-amazt kiegészítésként nem kérsz-e mellé, elvitelre/itt fogyasztva, kp./kártyás/egyéb fizetési módot választasz, közben 10-50-en a környezetedben vannak. Míg egy vizsgánál legalább tudod, mit kérdezhetnek, szóbelin nem feltétlen vannak ott még többen rajtad kívül. Kb ennyi, szerintem.
2020. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de ezekre olyan könnyű válaszolni. Szinte csak igen/nem szavakat kell használni.
2020. ápr. 5. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért ez még nem szoc fóbia, inkább csak önbizalomhiány.
2020. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De, pedig ez pontosan szociális fóbia! Páran fogalomzavarban vannak.


Ha érdekel a téma, nézz utána, sokan kifejtették már az interneten, hogy milyen is ez. Neked természetesen furcsa, mert nem szenvedsz ebben az állapotban. Ennek csak örülj!.

2020. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem voltak/vannak ilyen időszakok az életemben.Borzalmas,én erős szorongásként élem meg,kicsit néha mintha paranoid gondolataim is lennének.Ahogy írták az előzők,attól tartok,hogy valamit mondok,ami nagyon kínos lesz számomra,és akkor ezen agyalhatok egész nap
2020. ápr. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!