Mennyire igaz hogy a legtöbb sztárnak kamu insta és twitter követője van?
Ki tudja?
Hamis követőkre nagyon könnyű szert tenni!
Szerintem az igazán nagy világsztároknak, akik nem “celebek” hanem le is tettek valamit az asztalra nincs szükségük ilyesmire. Nem gondolom hogy egy Beyonce vagy Dwayne Johnson kaliberű ember kamu instakövetőkre lenne szorulva. Lehet őket nem szeretni, de valamit letettek az asztalra amit sok ember szeretett és sok kritikus/szervezet díjazott.
Viszont a feltörekvő sztárok, főleg az insta-celebek körében akiknek nincsen valós zenei, színészi, sportolói munkásságuk ami miatt emberek szeretnék őket valóban létező gyakorlat.
Már nem azért, de ez ki a francot érdemel?
Épeszű ember szerintem a "celeb" "sztár" bandával sem foglalkozik. Közülük nagyon kevesen tettek valamit le az asztalra.
Amúgy meg kedves kérdező, és is tudnék ide írni rövid időn belül tucatnyi kommentet, más-más regisztrációról. Akkor szerinted ők nem tudnak tömegesen profilokat gyártani?
Ezt már leírtam korábban egy kérdésnél, de újra elmondom.
Azok a sztárok, akik tényleg milliós követőkkel rendelkeznek, nem szorulnak rá hogy vásároljanak követőt. Az Influencerek esetleg.
De akkor sem lesz nagyobb elérésük, forgalmuk az oldalon, mivel ezeket a követés szerzéseket Instagram botok intézik,(mármint nem igazi emberek követnek be, hanem botok, akiknek nincs profilképük és semmi képük feltöltve) vagy privát személyek, akik "követő szerző" appokat használnak, így oda-vissza működik nekik a dolog.
A baj csak az, hogy ezek a követések nem tartósak, és nem növeli az elérést.
Az, ha valakinek 200 ezer követővel rendelkezik, de 200 like van a posztjain, nyilván azt jelenti, hogy vagy HIRDETI a posztjait, vagy bekövet sok embert, akiket aztán kikövet, vagy legritkább esetben követős appokat használ. Van rengeteg módja az ilyen felesleges követőszerzésnek, van nyereményjátékos verzió is, úgy Instán mint Fb.-n, tudod, "oszd meg és kövesd xy-t"...
Egyébként, az újabb algoritmus szerint az Instagram a követőid olyan 20-30 százalékának mutatja meg a posztodat az első fél órában. Ha a poszt jól teljesít, akkor juttatja el a többiekhez, berakja az explore-ba, a többi hasonló poszthoz, de szinte kizárt hogy a követőid 100 százalékát elérje a posztod. Ezért van az, pl, hogy Rihanna 80 millió követőjéből 2-4 millióan kedvelik a posztjait "csak".
Ezek az appok, amik megnézik hány hamis követőd van azt nézik meg milyen aktívak a követőid. A követőid nagy százaléka csak "ghost követő" tehát követ, de nem interaktál veled, nem kommentel, likeol és nem nézi a sztorijaidat, akkor már az algoritmus ghost követőnek titulálja. Ezek gyakran kikövetnek, majd jönnek új ghost követők. Ezekből lehetnek azok is, akik valamilyen nyeremény miatt követtek, vagy csak visszakövettek, vagy hasonló.
Meg hát gondolj bele, a hírességeket sokan követik azért mert ismerik, szeretik a zenéjét, de ha posztol egy szelfit, nem biztos hogy minden rajongója kíváncsi rá, vagy arra hogy mit reggelizett, szóval ezt már kevesebben fogják likeolni mint mondjuk egy új megjelent dalt.
Az influencerek, vállalkozások pedig ha terméket reklámoznak, sokszor hirdetéssel érik ezt el.
Sok sportoló, fitness edző influencer reklámjával összefutottam már Instán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!