Puzsér ateista?
Ugy oszinten, nem teljesen mindegy?
Amiota kiderult hogy igazabol mar senki sem vevo a ripacskodo, tenyerbemaszo, irritalo ordibalasara, valahogy mintha kevesbe lenne szem elott. Nem hianyzik...
Dolgokban. Mindenféle dolgokban.
Nem ateista, mert akkor biztos nem vitatkozna Isten létéről valakivel aki szerint nincs Isten. Pontosabban valakivel, aki szerint Isten léte nem feltétlen szükségszerű ahhoz hogy mi most itt így legyünk olyanok amilyenek vagyunk. Puzsér szerintem érzi, hogy csak és kizárólag Isten által lehetünk azok akik most így ebben a formafélében vagyunk. Szóval akármiben is hisz, az valami ami van. Hogy hogyan van, hát az nehéz kérdés, annyira hogy még Puzsér sem tudja rá a választ.
Szerintem van egy sajátos Isten hite.
Az biztos, hogy semmilyen egyházhoz nem kapcsolódik, semmilyen szektához nem tartozik.
De az erkölcsről, igazságérzetről, emberi minőségről eleget hallgattam tőle beszélgetéseket, és szerintem van benne valamilyen természetfelettiben való hit.
1-es:
Ha nem tűnne fel, ugyanannyira nem hallani már Karácsonyról sem, és igazából egyik politikusról sem.
Politikai uborkaszezon van, nincsenek választások.
Puzsér meg köszöni szépen, a kb 160 000-es fb tábora továbbra is követi a munkásságát, cikkei ugyanúgy jelennek meg, és továbbra is vannak soktízezres YT videói.
Puzsér teljesen biztosan NEM ateista.
Puzsér Róbert ezt mondja az Istenről: "Valami van, valaminek lenni kell" ennyi volt a 4 órás videóban amit láttam tőle.
De nem mondja hogy Isten, csak azt mondja hogy valamiféle "természetfeletti dolog" van.
Ő igazából (ahogy én látom és hallottam a videóiban) nem hisz úgy Jézusban mint a keresztények hanem ő egyfajta Újembert lát Jézusban aki hozott valamit, és azt kéne követnünk, de most hogy 2000-és évek van azt mondja hogy valami újra van szükségünk..
Egyébként ő számban látja a dolgokat, pl.: 1=Isten 2=Ember 3=Jézus
a 1 és a 2 oké, a 3.dik a helyreállitó.
+Pantaizmusi hitet látok tőle tehát ő abban hisz hogy ahogy mondja: "Az is csoda hogy élünk, vagyunk."
+a videóit láttam, meghallgattam én biztosan mondom hogy 95% igazat mond mindig, felhúzza a hangját van egy stilusa, de a lényeg hogy nem szokott félrebeszélni, mellébeszélni, hazugságokat mondani.
Magyarország bölcse. szószerint.
harmodszorra is irok:D
Puzsér Róbert is, azt azonban hangsúlyozta: nem úgy gondolkodik, mint azok, akik kereszténynek vallják magukat. A filmkritikus úgy véli, a kereszténység sokaknak kapaszkodó: az, hogy Krisztusban bíznak, menekülés a halál elől – „ahogy egy zuhanó repülőn sincsenek ateisták”. Számára Jézus nem azt jelenti, akiben megtalálja az örök életet. „Nekem ő egy nagy lelki-szellemi forradalom az emberiség történelmében. Ő az, aki befejezte az ember végleges teremtését” – fogalmazott a kritikus. Mint mondta, Krisztus hozta el azt az erkölcsiséget, amit ma ismerünk, így ő végezte el az ember teremtésének utolsó ecsetvonását. „Nem gondolom, hogy a személyiségemből, testemből, szellememből bármi megmarad a halál után, nem várom el tőle, hogy átmentse azt a túlvilágra. Ő ennél több: Krisztus az erkölcs mértéke” – tette hozzá.
Puzsér Róbert arról beszélt, hogy a hit az egyetlen teremtő erő: egyfelől az ember hitével teremti Istent, másfelől Isten hitével teremti az embert és a világot – ami azért létezhet, mert Isten a hitével támasztja. Mi a felelősség: megvalósítani önmagunkban Krisztust vagy elvégezni a szertartásokat? – kérdezte a filmkritikus, amit Márkus Tamás válaszolt meg: „Nem kell megvalósítani semmit, csupán hálatelt szívvel elfogadni, amit Krisztus tett érted. Az ember vagy szembenéz Istennel vagy hátat fordít neki, de nincs semleges mező, ahol eldöntheti, hogy feltalálja-e Istent – mert neki mindenki felelősséggel tartozik.”
Azt gondolom, Jézus Krisztus Isten Fia, Megváltó, de nem úgy, ahogy ti. Az ember emberi minőségében gyarló és Jézus Krisztus az a referencia, amihez fel kell nőnie” – fogalmazott Puzsér Róbert. Mint mondta, a megváltás az önfeláldozáson keresztül különböző mértékben valósul meg az ember életében.
Szerintem bizakodó agnosztikus, aki evangélikus neveltetést kapott, illetve történész, ezért a kereszténységnek a kultúrára pozitív hatásait fontosnak tartja, amellett hogy a negatívakat sem tagadja... Ezek miatt, közelebb áll a kereszténységhez mint a többi valláshoz, de nem mondanám kereszténynek.
Valamint iszlám szkeptikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!