Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kommunikációs problèmàim...

Kommunikációs problèmàim vannak. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Olyan a diák munka ahol dolgozom, hogy szeretnek gunyorosan, “vicces” heccelős nagyszájú mitugrász kisfőnökök szivatni.Vagy beszólni.Vagy az orrom előtt negatív fennhanggal beszélni rólam.Az a baj, hogy nem vagyok olyan laza, visszafogott csaj vagyok.


Leejtek valamit és kifigurázzák ahogy utána nyúlok, de nem velem mosolyognak össze, hanem ez inkább a hátam mögött rosszindulatból.Vagy egy olyan “ hibát” elsápítozni ( műszakvezető)ami nem is volt hiba, mert szóltam az illetékesnek és az volt a módja, ahogyan cselekednem kellett, de olyan hangosan óbègatott róla, (amiért ő nem tudta, mert nem beszélték meg egymással), hogy a nap végén mások is erről kérdeztek nem túl kedves stílusban..


Illetve van egy kollèganő aki kihasznàlja azt, hogy én még nem tudok mindent,(alig két hete dolgozom itt) és folyamatosan beszèl rólam a műszakvezetőnek.A többi munkatársamnak nincs problèmája a munkavégzésemmel.Ez a nő viszont belém köt, és már megalázóbb viselkedés is ért a műszakvezetőtől ami miatta volt.


Összefoglalva:Ez egy nem túl magasan kvalifikàlt munkahely ezzel èn is tisztàban vagyok,úgy is mondhatnám, hogy csicska munka,nem ismerik az alapvető tiszteletet, a kisfőnökök játszák az eszüket, ők lehetnek vagy 8 osztályt végzettek.Ha vàlaszolok a sértő magatartásra, akkor egyből kirugással fenyegettek.Ha a jogtalan munka közbeni kötekedésre, annyit mondtam, kedvesen mondom hogy:jaa okés odafigyelek, de azért így meg így csináltam mert ez meg ez még volt a feladathoz.Erre is ellenséges reakciót kaptam.Szóval a magyarázat MINDIG ellenséges reakciót vált ki akkor is ha az elejèn elnézést kérek, és csak azért magyarázom meg, hogy értsèk hogy nem vagyok hülye,és nem akarom elszúrni sem, de nem az igazamat bizonygatom mivel elismerem ha tévedek vagy bármi ilyesmi.Szóval ezt a szar munkàt is a lehető legnagyobb alázattal végzem.

.Ez csak diàkmunka, de sok helyen dolgoztam már, úgy érzem nem hibàztathatok mindig mást, mert mindenhol van egy-két ember aki ellenséges,bár tényleg nagyon bunkók velem, de ezt az előző jópár munkahelyemről is el lehetett mondani.Egyetemre járok és kell valami munka, nincs vàlasztások, a lényeg, hogy nem akarok link lenni aki egy újabb munkahelyről eljön, inkàbb megakarok bírkózni ezzel a sok hülyèvel, kezelni valahogy a problèmàt.



2020. febr. 4. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor alapbol az a bajuk hogy egyetemi palanta vagy es szivatni akarnak nehogy többnek hidd magad nàluk. Kisebbsegi komplexusosak. Magasabban kvalifikalt helyeken legalabb ezt nem fogod kapni. Ott mas a divat
2020. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel azt érik el hogy egyszer annyira felidegesítenek hogy lekiabálsz valaki...és lehet hogy ez segíteni fog.

Ha nem akkor esetleg az idő megoldhat mindent ha már régóta ott leszel egyszerűen megunják a dolgot.

Egyet értek az első válaszolóval.


Amúgy megkérdezhetem milyen munkahely ez pontosan ?

2020. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Tehát a Szebbik Nemet Képviseled - írásod alapján. Szüleid nem támogatnak érzelmileg - hasonlóképpen mint kislány korodban? (Ebben a helyzetben én ezt tenném a felnőtt gyermekemmel is, de most nem rólam van szó...)


Testvéred/unokatestvéreid nem tudnak semmilyen formában átmenetileg segíteni Téged? Komoly udvarlód nem volt még sohasem, aki kiállt volna melletted?


Egyetemen milyen szakra jársz? Mennyire keményen követelik meg a tananyagot, hogyan érzed? Te szerettél volna MAGADTÓL arra bizonyos szakra járni?


Tudsz pihenni éjszakánként eleget ahhoz, hogy nappal viszonylag frissen és kipihenten ébredj?

2020. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Látják, hogy visszafogott vagy és valószínűleg azt is, hogy nem esik túl jól amit tesznek - "azért is csinálják", biztos élvezik. Pláne hogy nem magasan kvalifikáltak. Egymással nem poénkodnak? Ilyen helyeken lehet megvan egyfajta "egymás közti poénkodás". Leret hogy tényleg csak veled csinálják, mert új vagy. :-( Annak, aki mindig beszél rólad, egyszer megmondanám, hogy "valószínűleg nincs elég munkád, hogy ráérsz engem örökösen figyelgetni, foglallkozz a saját dolgoddal és szállj le rólam, erre szeretnélek megkérni". Lehetőleg indulatmentesen.

Nehéz dolog ez, ennek a kialakítása és minden szituáció más és más. Ha meg tudod oldani hogy ne látszódjon rajtad hogy tartasz tőlük, akkor talán hamarosan abbahagyják. Sokakban van egyfajta gonoszság: "látszik rajta hogy mennyire bántja a dolog" -> "nah akkor azért is csinálom" stb.

2020. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

# 4 Sajnos felnőtt 30-40 éves emberek is viselkednek így.

Tapasztalatból beszélek.

Ja és nem mind1 alul iskolázott...

2020. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak igaza lehet abban, hogy az elején sokat kérdezgették mit tanulok és milyen szinten, első nap kb 5x is.De nem biztos, hogy ez a problémájuk.


Mindig is érzékeny voltam, kislànyként is.Tudom, hogy ezzel nekem van dolgom.De sok mindenben lettem mára talpraesett:)


Szeretem amit tanulok, lelkes vagyok ,mindig is ezt akartam.Általában eleget alszom nem tudom, hogy ez a kérdés hogy jött, ha esetleg arra gondoltàl, ingerlékeny vagyok-e emiatt, akkor nem hiszem, bár maga a munka pörgős.


A kérdèsem lényegében az, hogy hogyan javítsak a helyzeten mert úgy érzem mindegy hol vagyok, a szituáció ismétlődik.Persze ez most egy különösen rossz megnyilvánulása, jobb helyeken burkoltabban megy a piszkálás, de mindenhol van, és azt szeretnèm hogy leperegjen, de ez csak úgy lehetséges, ha úgy érzem a lehető legjobban reagáltam ott és akkor.Ha bizonytalankodok, ha látják a fejemen hogy megbántottak, ha ràm lehet erőszakolni a plusz munkanapot vicsorgó vigyorral, akkor érthető módon nem vagyok jól.Nem szoktam szélsőségekbe ázcsapni de egy kevés jelzés, is kiveri a biztosítékot mer’ belőlem nem nézik ki.

2020. febr. 4. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

3-as válaszoló vagyok.


Én szívemből kívánok minden jót, Sok Lelkierőt, Nagy Állóképességet, Kitartást - ha továbbra is vállalod a megmérettetéseket!


Ám lehetséges egyházi körökben is - talán egyetem végzése mellett is - irodai munkát vállalni, ha felvennének!


Egyházi felekezetekben HATALMAS TUD LENNI AZ ÖSSZETARTÁS - én legfőképpen a protestánsok esetében tapasztaltam ezt a fajta mentalitást...


Melyik egyházi felekezethez tartozol a felmenő ági rokonságod szerint? Szüleid gyakorolták valaha a vallásukat? Nagyszülők élnek-e még? Megkereszteltek valamikor?


Hittanórákra járattak Kisgyerek korodban? Szentmisékre, egyéb Istentiszteletekre? (Protestánsok esetében Úrvacsorának hívják az ilyen liturgiákat.)


Ui: én még nem tartok ott, hogy megérdeklődjem - sekrestyés szolgálatért mennyit fizetnének Nekem... hátha Téged is érdekelni fog. Sok kicsi sokra mehet - talán.

2020. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!