Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tériszony leküzdhető vagy...

A tériszony leküzdhető vagy "gyógyítható" valahogy?

Figyelt kérdés
2019. dec. 16. 03:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamijen szinten lehet javítani rajta. Pl mikor felmászor egy létrára először szédülsz, de minél többször mászol fel annál jobban hozzászoksz.
2019. dec. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút leküzdhető, de mindenkinek más miatt van tériszonya és más "gyógymód" jön be rá.

Nekem idegösszeroppanás után jött ki, iszonyat kellemetlen volt, a 2. emeleti lakásunkban is folyton rosszul voltam, ha kiléptem a gangra. Mindig is extrémebb beállítottságú voltam, hát elmentem siklóernyőzésre, nem földről indultunk, magas hegyen, peremről "ugrottunk le". Az első fél perc nem volt egy leányálom, őrülten reszkettek a térdeim, főleg, hogy csak a karabinerek tartottak, rongybabaként lógva kellett felhúznom magam a helyemre, nehezen ment zsibbadt karokkal :D Utána viszont elkezdtem élvezni. 5-6 éve volt, azóta sem jött elő soha többet a tériszonyom.

2019. dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Lelki békével. Komolyan.
2019. dec. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatossággal.
2019. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leküzdhető, de legalábbis javítható, de csak ha nem fogadod el és dolgozol rajta. Én alapesetben már a másodikon szédültem, de folyamatosan feszegetem a határaim és most már nem okoz gondot megmászni egy hegyet és fenn a magasban kis keskeny ösvényeken sétálni - nem mondom, hogy nem remeg a talpam már cak a gondolatára is, de ettől még nem tart vissza és minden sikerélménnyel egy picit kevésbé félek. :)
2019. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erős tériszonnyal mentem el tandemugrásra. Azt remélve hogy a lehető legextrémebb magassággal letudom küzdeni a félelmem.


Az a furcsa, hogy sokkal jobban féltem a helikopteren az útol felvele, mint az ugrásnál és az ugrás pillanatában nem félem, sőt tervezem, hogy majd a jövőben ismét megyek.


Meg már bungee jumping lehetőséget is keresek, de ahogy látom itthon nincs sem nagyon a közelben.


Kicsit úgy érzem mintha leküzdöttem volna a félelmem, de kitudja.

2019. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# Vagyok.


Meg mostanában egy bucket listet állítgatok össze és abba bele raktam a Cessnával repülést és már találtam is egy helyet, ahol viszonylag olcsón lehet oktató mellett vezetni is a repülőt.


Szóval azt is valószínűleg a köze jövőben kipróbálom, akár a mostani nyáron is.

2019. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!