Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek a youtube-os tanulást...

Ezek a youtube-os tanulást segítő zene mix-ek valóban segítenek a tanulásban? Van értelmük vagy inkább pont hogy károsak?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=WPni755-Krg

Az a helyzet, hogy szűk 1 hónapom van az államvizsgáig. Eddig 30-ból 10 tételt átvettem, de semmire nem emlékszem szinte, mert annyira elvont és szaknyelven megfogalmazott tételek, hogy muszáj volt "benyalnom". Az egyetemi félévek alatt éppen, hogy mindig csak átcsúsztam kettessel, szinte azonnal elfelejtettem később a tanult dolgokat és sok mindent meg sem értettem. Vannak olyan tételeim amiből jegymegajánlóval vagy gyakorlattal mentem át így az elméletből semmi tudásom. Ha a fenti zenehallgatás közben a kérdéses tételeket bemagolnám (megérteni úgy sem tudnám főleg, hogy a legtöbbje már alapból kidolgozott verzió és annak is a lényegét próbálom megérteni) jobban fogna az agyam és esetleg emlékeznék a tanultakra vagy inkább csak jobban ártana? Van köztetek aki már próbálta? Meg eleve, hogy lehet már kidolgozott tételeket tanulni? Mi a jó módszer rá?



2019. dec. 14. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen szak milyen tárgyak?
2019. dec. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán emberfüggő, de nekem ez nem működik. Az ilyen zenétől elalszom, viszont az egyszerűbb elektronikus zenék nekem bizonyos dolgokra ráállították az agyam. Pl. a számolás jobban megy, ha minimalt hallgatok.
2019. dec. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban segíthet, hogy megy a háttérben valami de nem vonja el a figyelmed. Abban nem hiszem, hogy jobban megérts dolgokat, de lehet ember függő. Gondolom nem magad dolgoztad ki a tételeket. Akkor már egyszerűbb dolgod lenne. Rá kell jönnöd te hogyan tudsz tanulni. Én pl kb teljes csendben csak, miután kidolgoztam a tételeket. Nekem az segít ha kiírok kézzel is mindent, azt még kiszínezem és abból még vázlatot írok, plusz ha valami olyan rész van abból mèg folyamat ábrát is készítek. A tanulós-színezős részkor olvasom még mellé írok érdekességeket, összenézem a jegyzetet a könyveket (èrdemes ezt könyvtárban csinálni). Az utolsó napom vizsga előtt már mindig csak annyiból áll, hogy az egyes tételeknek cím alapján megpróbálom fejből leírni a vázlatát. Sok füzetet elhasználok, de mióta így tanulok nem igazán volt 4esnél rosszabb jegyem (az se sok). Sőt most a doktorin csak ötöseim vannak bár ez már egy egész más rendszer. A lényeg hogy nálam pl a zene semmit nem adott hozzá. Lehet nálad működne. Kezdj el tanulni és próbáld ki, egyből kiderül. 😊
2019. dec. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1: gazdasági
2019. dec. 14. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi pszichológiából tanultuk az egyetemen, hogy a figyelem hivatalosan nem megosztható. Ha megosztjuk, akkor az adott dologra kevésbé tudunk odafigyelni. A tanárunk kimondottan nem tanácsolja nekünk, hogy zene/tv/videó/... mellett tanuljunk.


Viszont nekem anno a mateknál kimondottan jó volt számolásoknál zenét hallgatni.

2019. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5, A pszichológia nem egy egzakt tudomány. A módszertan néhol igencsak távol áll a megbízható bizonyítékoktól... szóval inkább az az álláspont, hogy a psziché olyan komplex, hogy teljesen ellentmondásos study-kat lehet csinálni a koncentrációra pl. Amit az egyetemen tanítanak, az sec-pec megdőlhet egy-egy újabb vizsgálattal.

...

Ki kell próbálni, és egyéni szempontok alapján dönteni. Akár egyénileg kitesztelni... de itt is ezer féle paraméter és szempont van.


Nekem pl szakirodalom olvasáshoz/ tanuláshoz eléggé zavaró tud lenni. Másnak meg segít a rögzülésben a multimodalitás.

Programozáshoz viszont szuperhasznos pl.

2019. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!