Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Snoop Dogg, Tupac, Biggie,...

Snoop Dogg, Tupac, Biggie, Nipsey Hussle számait egy műveltebb, tanultabb ember is meghallgatja vajon, vagy kizárt?

Figyelt kérdés
Nem tudok olyan emberről aki pozitívan viszonyul utcai bandákhoz, balhéikhoz, pedig szerintem azok komoly emberek akik 9-14 évesen belekerülnek ilyesmibe. Több mindent megélnek, van mondanivalójuk, szóval nem Vastag Csaba kategória :)
2019. nov. 14. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Én sem tudok olyan művelt és tanult emberekről, akik pozitívan viszonyulnak utcai bandákhoz, balhékhoz. És szerintem igazuk van... Könyörgöm ezek közönséges bűnözők, és a világon semmi tiszteletreméltó nincs a “munkásságukban”.
2019. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy bűnözők :D csak ez is a megélhetés egyik formája :)
2019. nov. 14. 21:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Tupacot igen
2019. nov. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akiket felsoroltál, azok közül kettejüket lelőtték, úgy haltak meg fiatalon. Ezt te komoly sikernek nevezed?
2019. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért ne hallgathatná?

Ismerek pár művelt embert, nem igazán van egységes minta, hogy mit hallgatnak. Van aki metált, van aki klasszikust, van aki technot. :D

A klasszik rap még legalább jó szövegekkel dolgozott, szólnak valamiről a számok, mindenképp elismerésre méltó - írom ezt úgy, hogy az előadók többségének az életmódja szerintem abszolút nem pozitív.

Fun fact: a CERN munkatársai egyszer készítettek egy saját kis rapszámot a munkájukról, haláli jópofa ("CERN rap"-ként szerintem megtalálható), szóval maga a stílus simán belefér tanultabb embereknek + ők se mindig komolyak és karót nyeltek csak azért, mert a munkájuk komoly. :)

2019. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Hamarabb váltak sikeressé mint bárki más, és sajnos ez is szerepet játszott abban hogy célponttá váltak, komoly szerződések, hírnév, siker, ez mind elég ok arra hogy a riválisaik közül valaki levadássza a másikat.


Pont múlthéten próbáltak megölni Chicagoban egy ismert rappert autójában a pirosnál, a kamera felvételen látszott hogy mellé gurulva egy géppisztollyal szitává lőtték az autó felét, Őt is érte pár golyó, egyik a nyakát.

2019. nov. 15. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Már miért ne hallgathatná? Egy dolog a zenei munkásság, és másik az előadó.
2019. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én magamat műveltebbnek mondanám a korosztályom átlagánál, mégis hip hop zenét hallgatok, azon belül nagyon sokfélét. Régieket mondjuk kevésbé. Nipsey zenéi például nagyon motiválóak, azt mutatja meg a zenéiben sokszor hogy hogyan emelkedett ki ebből az életből, amit te leírsz.


Nem hiszem hogy azért mert valaki ilyen zenét hallgat, feltétlenül azonosulna kellene a bandaháborúkkal, és ilyenekkel. Ennyi erővel Európából kb senki nem tudna azonosulni ezzekkel a zenékkel, hiszen nagyon ritka hogy valaki ilyen környezetben nő fel. Ahogy írod is, komoly mondanivalója van ezeknek a zenéknek, és ez egyáltalán nem merül ki a lövöldözésben, füvezésben stb.


Vagy ott van pl. egy Pusha T, Freddie Gibbs, Benny The Butcher. Nekik a fő témájuk lényegeben a "drug rap", vagyis nagyon sok zenéjük szól a drogkereskedő múltjukról. Ezek a zenék alatt nagyon jó beatek vannak, egyszerűen kiemelkedő képességű rapper mind a 3, nagyon változatosan tudnak ezekről a témákról beszélni. Attól függetlenül is kedvenceim a zenéik hogy soha nem árultam drogot, kerültem kapcsolatba ilyen emberekkel, sőt a fűnél keményebbet életemben nem próbáltam ki, és meg is vagyok nélküle.

2019. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!