Passzív-agresszív viselkedést hogy tudnám legyőzni?
Sziasztok! A "többiek", a "szenvedő" oldal szemszögéből rengeteg cikk, leírás született arról, hogy hogyan kell kezelni a passzív-agresszív viselkedést. Arról viszont meglehetősen kevés, hogy passzív-agresszívként hogyan kezeljük a dolgot.
Van az életemben egy személy, akit nem nagyon kedvelek. A feleségem anyjáról van szó. Ezt nem fejtem ki bővebben, vannak olyan tulajdonságai és megnyilvánulásai,amitől a falra mászok. Viszont páromat nem szeretném megbántani, így ezekről az érzéseimről nem beszélek vele. Amikor megpróbáltam, sírás lett a vége.
Így kialakult az, hogy a társaságában passzívvá válok, önkéntelenül is kevés reakciót mutatok. Próbálom az interakciókat redukálni. Ezáltal kifelé érdektelen, unott vagyok. Pedig belül forrongok.
Anyósom nem rossz ember, de nem is egy szent. Az ő viselkedésének szakirodalmát keresve döbbentem rá, hogy valószínűleg enyhe szorongásos személyiségzavarom van. Az érzéseimről nehezen beszélek, félek a nekem nem tetsző dolgokat elmondani. Így kerülöm a konfliktust. Nem is nagyon tudom elmagyarázni, szavakba önteni az érzéseimet. Amikor ezekről beszélek, szégyenérzetem van, butácskának és nevetségesnek érzem magam.
Kíváncsi lennék a tanácsaitokra, hogy lehetne ezt a dolgot kezelni. Mit tegyek, hogy ne én legyek az az ember, aki családi összejöveteleken kussban fapofával, mindenkit utálva ül és duzzog a sarokban. Anyám is ilyen sajnos, tudom, hogy nem egyszerű a társaságában.
A segítséget előre is köszönöm.
31F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!