Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy működik a zálogház?

Hogy működik a zálogház?

Figyelt kérdés

Van egy arany ékszerem,ami kb90ezer volt es nagyon nagy szuksegem lenne pénzre pár napon belül, viszont a munkahelyemen nem adnak előre es a fizetésemet csak 15en kapom most meg illetve senkitől nem tudok kerni:( próbáltam ver plazmat adni, de beteg vagyok emiatt nem vagyok ra alkalmas:( nagyon szeretem ezt az ékszert de muszáj megvallom tole,mert életbevágóan fontos lenne egy kis pénz és ezért gondolkodtam rajta h megválok ettől

Szerintetek ha eladom ekszerboltban mennyit kaphatok erte? Mert szerintem igen:( vagy esetleg ha zálogba adom azért mennyit adnak? Olyat esetleg nem lehet hogy a zálogházban adom el?


2019. júl. 6. 12:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Rosszul irtam

Úgy értettem h szerintem ékszer boltban keveset adnának erte nagyon

2019. júl. 6. 12:57
 2/12 anonim ***** válasza:
A felét sem fogod érte kapni. Az ékszerboltok pedig csak beszámítani szokták. Rakd fel a netre, hátha találsz gyorsan vevőt
2019. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

A zálogház amolyan jelzálog alapú hitelezőintézet. Te adsz nekik letétbe egy tárgyat, ők mondanak rá egy értéket, és ezt odaadják neked pénz formájában egy bizonyos időre. Normál esetben az idő letelte előtt te visszafizeted a pénzt, és némi kamatot, ők pedig visszaszolgáltatják neked a tárgyat. Ha nem fizetsz, akkor a tárgy az övék lesz.


Én amúgy azt javaslom, hogy inkább más megoldást keress. A zaci sem sokkal jobb, mintha eladnád egy ékszerésznek, mindkettő mocsok módon le akarna húzni.

2019. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha beadom zálogházba akkor mennyit kapnék erte?
2019. júl. 6. 13:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Illetve milyen más megoldást ajánlotok pénzszerzeskent?
2019. júl. 6. 13:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha annyira szereted az ékszert és valaha még visszaszeretnéd még kapni, akkor marad a zálogház. Beadod, adnak némi pénzt, aztán idővel kiváltod majd. Ha nem tudod a futamidő lejárata előtt kiváltani, akkor lehetőséged van hosszabítani némi fizettségért cserébe.
2019. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be a zálogházba és kérdezz rá, ennél pontosabbat úgysem tudunk mondani.

Más pénzszerzési lehetőség? Ha a bankszámládon mínuszba mehetsz, akkor magas kamatért ez is egy megoldás.


Ha fölteszed az internetre, egyáltalán nem biztos, hogy pár napon belül megveszik és fizetnek is.


Uzsorástól és Providenttől óvakodj!

2019. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Annyi megoldás van, mint a tenger. Ne feledd, ez Magyarország, ahol nem is vagy igazi hazafi, ha életedben legalább egyszer nem csináltál fusi munkát. Kérdezz körbe ismerősi körben, hátha valaki tud valamit *azon* kívül.
2019. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A zálogházak is max törtaranyként fogják megvenni, akogy az ékszerészek is.
2019. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha eladom zálogházba akkor nem adnak többet erte mintha zálogba adnám?
2019. júl. 6. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!