Szerintetek az ékszerész megmondaná az "igazságot"?
Figyelt kérdés
Van egy régi gyűrűm aminek nem tudom az eredetét(találtam) már akkor is viseltes volt. De nagyon szép kő van benne. Szerintetek ha esetleg valami értékes drágakő lenne benne ő elmondaná? Kicsit paranoiás vagyok😅 vagy vigyem el többhöz? Esetleg zálogházakba.Kisvárosban lakok itt csak egy-egy van.2017. júl. 21. 19:17
1/7 A kérdező kommentje:
Tudom kb nulla az esély bármire is de a napokban olvastam hogy egy nő is így járt,hogy nem is tudta hogy gyémántgyűrűje van ő valami bolhapiacon vette. Ennek láttán kaptam kedvet én is.
2017. júl. 21. 19:20
2/7 anonim válasza:
Miért ne mondaná meg? Neki mindegy, hogy milyen gyűrűd van. Akkor viszont gyanakodjál, ha előtted foglal jegyet a Kanári-szigetekre, majd felajánlja, hogy rögtön megveszi a gyűrűdet 500 forintért, mert semmit sem ér.:)
3/7 A kérdező kommentje:
De tényleg mivan ha azt gondolja hogy " áhh ez egy buta liba azt mondok neki amit akarok nehogymár ennek legyen pénze" nem nem magamból indulok ki hanem az emberekből.
2017. júl. 21. 19:29
4/7 anonim válasza:
Először azt kell tisztázni, hogy milyen anyagú a fém, mert drágakövet csak nemesfém ékszerbe tesznek. A nemesfém ékszerekbe most már kb. 200 éve beleütik a fém mibenlétére és tisztaságára utaló fémjelet és sokszor a készítő jelét is. Persze ezek kikophatnak a viselés során, de megfelelő olcsó vizsgálattal kideríthető, bár szakértő kézbe fogva is képes megállapítani, hogy valamilyen aranyáru (esetleg ezüst) vagy csak gagyi. A kő kinézete is lehet árulkodó, mert színes követ csak a XIX. sz. végétől kezdtek el alkalmazni ékszerben (addig csak a kemény gyémántot alkalmazták testi ékszerekben). A foglalat formája is sokat elárul, mert az értékes köveket régebben kifejezetten zárt foglalatban helyezték el biztonsági okokból. Ha van egy nagyobb nagyítású nagyítód, akkor a kő külsejét, az éleket meg lehet vizsgálni, hogy van-e rajta csorbulás, karc, ami a kő keménységére utal. Úgynevezett ékszerész nagyítóval bele lehet látni a kő belsejébe, ami csak akkor szokott víztiszta lenni, ha a kő mesterséges anyagból van. Arra számíts, hogy az ékszerész vagy becsüs esetleg pénzt kér a vizsgálatért. Arra is figyelj, hogy nem tudhatod, ki vizsgálja meg az ékszert, mert az lehet egy egyszerű alkalmazott, akinek idevágó, hivatalos dokumentummal igazolható szakmai ismeretei sincsenek, legfeljebb némi gyakorlata. Tételezzük fel, hogy valóban ékszerészről van szó. Ha nem tesz vételi ajánlatot, akkor biztosan értéktelen a tárgy. Ha azonban tesz vételi ajánlatot, akkor nem lehetsz biztos abban, hogy a "valódi" piaci értéket mondja meg.
5/7 anonim válasza:
Megmondja az igazat,semmi érdeke nem fűzi hozzá, hogy hazudjon. Egy ékszerész sem alkalmaz olyan dolgozót, aki nem ért hozzá. Örököltünk mi is pár aranyat, bizsut, ékszerész kiválogatta mi mennyit ér, pedig nem is akartam eladni. Amiről azt hitük bizsu, (bűn ronda volt!)arról is megmondta, arany, és sokat ér a kő benne. Ne legyél ennyire gyanakvó.
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.
Nem bizsu azt tudom mert van benne lenyomat csak a kőre vagyok kiváncsi.
2017. júl. 21. 22:06
7/7 A kérdező kommentje:
Zöldeltem mindenkit
2017. júl. 21. 22:06
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!