Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek sikerülhet?...

Szerintetek sikerülhet? Elszúrtam, de nagyon!

Figyelt kérdés

Szóval 25.én szóbelizek magyar irodalombol es nyelvtanbol(40 tetel).

Elcsesztem az időt, ahogy csak tudtam, mindig halogattam.. és most itt kattogok meg ketsegbe vagyok esve, hogy 1 het alatt megtanulható e 40 tétel.

Mellette dolgozom, 26 éves vagyok már, ez nekem ismétlő érettségi volt.

Szerintetek reális h napi 6 tételt meg tudjak tanulni úgy hogy az 5-ösre sikerüljön? :(

A nyelvtan elég magolós, van tételem ami 1 oldal, van ami 4-5.

Ha egy hét alatt ennyit tanulnék minden nap félnék h össze vissza kavarnám..

Az írásbelim egész jól sikerült, régen nagyon tudtam tanulni, de most már nem merek leülni, mert akkor meglátom milyen nehezek... szoval... szerintetek lehetséges napi 6 tétel? :(

Lécci ne írjátok h elcsesztem, mert tudom. :) csak h lattok e ra eselyt, erdemes e nekifeküdni...


2019. jún. 17. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy állsz hozzá, hogy sikerülni fog, akkor igen. Tarts szüneteket, amikor már nehezen koncentrálsz. Én is elcsesztem az időmet németből.... (És most itt lógok, kiérti)
2019. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ne viccelj, én államvizsgára készültem fel egy hét alatt, igaz szabit kellett kivennem, de simán abszolválható.
2019. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menni fog az, én is kicsit le vagyok maradva, még 60 tételem van, és 24. Én szóbelizem.
2019. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 7 napod van 40 tételre.

Én úgy osztanám be, hogy 6 napon keresztül megtanulnék délelőtt 4-et, délutántól estig 3-at. Ez napi 7 tétel, nyilván van, ami könnyebb, azzal gyorsabban haladsz, hiszen elvilegév közben is tanultál, ez nem új anyag.

5 napig napi 7 tétel, a 6. napra pedig jut még 5 db tétel. Utána el tudsz kezdeni még ismételni is. Szerintem simán meglehet csinálni! Tanulsz munkába menet, tanulsz ebédidőben, kávészünetben, hazafelé, este is, a netet meg a tévét felejtsd el! Azzal megy el sok időd!

Az is nagy segítség, ha a telefonodra felmondod diktafonra, vagy kamerába a tételeket, és amikor csak van lehetőséged, hallgatod. Hallás után is sok infó megmarad. Én még lefekvés után este is így hallgattam a tételeket, amikor már fájt a szemem az olvasástól.

Sok sikert!

2019. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm a válaszokat, 2.es véletlen a kék kézre nyomtam rá, de abszolút hasznosnak és bíztatónak vettem a hozzászólásod, neharagudj csak siettem :( mindenkinek ment a zöld.

Igazából megnézegettem most sok tételt, a nyelvtan egész jó, a legtöbb tényleg csak 1 oldal...

Igazából kicsit nehezíti, h közben 12 órázok, ezért estem kétségbe. :D

2019. jún. 17. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha teheted, akkor vegyél ki szabadságot erre az időre, a többit leírták már előttem, sok sikert!
2019. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos azt most nem tudom megtenni, de köszönöm szépen, igyekszem! :)
2019. jún. 18. 00:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom,menni fog! Sok sikert 🍀
2019. jún. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2019. jún. 18. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!