Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha elszúrtam az...

Mit tegyek ha elszúrtam az egész életem? (legalábbis én úgy érzem) 13L

Figyelt kérdés
Anyámék sose foglalkoztak velem, vagy ha mégis akkor is csak a földbe tiportak, még ha ők nem is tudtak róla. Így hát a rossz dolgok bennem maradtak, mint például a lustaság, és ezzel egyedül sajnos nem bírtam megküzdeni. A mai napig lusta vagyok... Ebből adódóan egy csomó lehetőséget kihagytam (nem mintha sok lett volna, de azért voltak) és nem tanultam, és emiatt már az álmaimat is kezdhetem eltemetni, mert reménytelennek tűnik, hogy valaha még zongoraművész vagy zenész leszek, hisz még alig tartok valahol, mert nem gyakorolta soha rendesen... Nem is tanultam soha rendesen, így úgy érezem, hogy már esélytelen, hogy legyen belőlem valami. Lehet, hogy túlreagálom, de én így érezem... A fogszabályzómat sem hordtam rendesen, és ez is nagyon bánt. Csak most kezdek észbe kapni, igen most, mikor már késő. Nekem már soha nem lehet kedves és szép mosolyom... Pedig én a mosoly erejében hiszek. Nem tudom, úgy érzem, hogy mindent elszúrtam. Hülye voltam, sokat hülyéskedtem, olyanokon nevettem amiken nem kellett volna, hazudtam és nem adtam önmagamat. Féltem, mindentől. Önbizalom hiányos voltam és nem tettem ellene semmit, senki nem segített és mára már odáig fajult, hogy az utcán remegve megyek végig. Soha nem álltam ki magamért, és most így kerültem abba a nyomorúságos helyzetbe, hogy mindenki kihasznál, akár akaratlanul is, és én meg hagyom. Félek ellene tenni. Csak tűröm, és kész. De közben belül meg tombolok, és legszívesebben véget vetnék az egész létezésemnek... nem tudom. Tényleg mindent elszúrtam. Mit tegyek szerintetek? Lehetek e még valaki? Valaki akit szeretnek, valaki akinek van sikerélménye, és boldog? UI.: Bocsi, ha kicsit zavaros amit írtam, de egy kicsit már megzakkantam, azt hiszem...

2015. máj. 9. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem írtad el véletlenül az életkorodat?
2015. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Jó hogy most rájöttél. Sosincs késő változtatni. Élj úgy, ahogy neked jó, legyen jó viszonyod legalább az egyik családtagoddal (nem lehetetlen, nekem is sikerült) és legyenek barátaid. Próbálj meg tudatosan változni és változtatni. Én is ilyen voltam, ha akarod, írhatsz üzit, szívesen beszélgetek.

#1 : Egy 13 éves nem kicsi, és ha úgy érzi, valamit nagyon elszúrt, vagy elrontották őt, az úgy van. Már idősebb vagyok, de tapasztalatból mondom.

2015. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az a 13L nem is az életkort jelöli . 13 szerencsétlen szám, a L meg Lúzer .
2015. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13 évesen nincs veszve semmi. Sőt...Emelkedj felül a lsutaságon,és kész. Lehet még szép foad, van olyan, akinek még 16 évesen sincs fogszabályzója. Zongorázni meg simán meg lehet tanulni (én tudom, soha nem cgyakoroltam rendesen, mégis most önszórakoztatásomra játszogatok) 16/L
2015. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem. 13 éves vagyok. Egyébként azt kihagytam még, hogy nem aludtam rendesen, így az egészségemet is tönkre tettem, meg ugye a sok édesség is hozzátett ahhoz, hogy most ilyen ramaty állapotban legyek. És akkor még azt sem említettem meg, hogy kétszínű voltam, és mindig csak eljátszottam, hogy kedves vagyok, vagy nem is tudom. Például, ha valaki kért tőlem a csokimból, akkor ugyan adtam neki, és "kedvesen" mondtam, hogy nyugodtan vegyél, amennyit szeretnél, de közben legbelül arra gondoltam, hogy ez mind az enyém, miért pont tőlem kér stb... És ez is olyan undorító... Bűntudatom is van miatta, de nem tudok mit tenni... Én nem vagyok kedves, és jószívű legbelül... Csak megjátszom. Pedig tényleg szeretnék jó ember lenni. De már mindent elszúrtam.
2015. máj. 9. 20:05
 6/14 anonim ***** válasza:
Nesze neked Teréz Anyu .
2015. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. máj. 9. 20:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, 2., de aki 13 éves, az még kicsi, egy kislány.


Persze nem mondom azt, hogy egy 13 évesnek nem lehetnek problémái, de most komolyan, 13 évesen, hogy a francba tudná már valaki elszúrni az életét? Még csak el sem kezdett élni.

2015. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8-as, lehet, hogy igazad van, de sajnos én így érzek, és nem nagyon tudok ezzel az érzéssel mit kezdeni.
2015. máj. 9. 20:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudsz, mert az összes tinédzser azt hiszi, hogy ő különleges, érettebb a koránál, okos, sok mindent megélt, tele volt az élete tragédiákkal, meg akar halni, senki nem szereti, depressziós, elrontotta az életét, stb.


Ezzel nincs is semmi gond, a legtöbb fiatal átmegy ezen, aztán érik pár évet, és nevetve fog visszagondolni erre az időre.


Igazából a te problémáid nem problémák - kivéve a szülős esetet, de ez is felvet egy olyan kérdést, hogy tényleg nem foglalkoznak veled, vagy csak te érzed úgy.

Ugyebár a te korodban szinte mindenki azt hiszi, hogy őt senki nem érti meg, mindenki ellene van.

Elhiszem és tudom, hogy rossz, ha az emberrel a saját szülei nem foglalkoznak, pedig igényelné, de az ilyet nem lehet kierőszakolni. Rengetegen átesnek ilyenen, vagy rosszabbon.


13 éves vagy.

Általános iskolába jársz, még elkezdhetsz bármit tanulni. Rágyúrhatsz a jegyeidre, lehet belőled bármi, csak nem szabad hagyni, hogy ellustulj.


A fogszabályzót 30 évesen is el lehet kezdeni hordani, vannak belső fogszabályzók, amik nem is látszódnak.


Mindenki nevetett olyanon, amin nem lett volna szabad.

Mindenki tett olyat, ami rossz, de valljuk be: a fiatalok görények. Nem fejlődött még ki az empátia, ezért ösztönből megalázzák a másikat.

Aztán valaki ezen vagy túllép, megbánja és értelmes ember lesz belőle, vagy marad a görény szinten.


Rengetegen félik felvállalni önmagukat, de ez ellen nem nehéz tenni.


Még nem kezdtél el élni, nem kezdődött el a Te életed, bárki lehetsz.

2015. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!