Lexikális tudásban szerintetek is sokkal okosabbak a mai fiatalok, mint amikor a szülők/nagyszülők voltak fiatalok?
"a mai fiatalok sokkal alkakmazkodóbbak a modern dolgokhoz, és mivel ez a jövő, ez számít"
A kérdésed a lexikális tudásról szólt. Egyáltalán tudod, hogy mi az? Már abból is gyanús, hogy nem, ahogy a kérdést felteszed: "lexikális tudásban okosabb"...
Nem lehet összevonni a régi és az új tananyag rendszert,továbbá a régen munkának minősülő (szövőnő,kötős) mára kihalóban lévő régi mesterségek megszünése ami helyett számítógépes tudások zöme ad munkahelyet!
Az biztos nagyon meg kellett dolgozni az érettségiért,amellyel mindenhol felvettek.
Nem lehet összehasonlítani mikor,melyik korban,milyen ismeretekre,tudásra volt szüksége az embernek!
Én 14 éves koromtól dolgozok,te 24-30 éves korodtól fogsz,nektek nem lesz elvárás a 40 év munkaviszony!
A nyelvtanulás nálunk az orosz,de nem kellett belőle vizsgázni,ám van több szakmám,diplomám,jogosítványom,alapvető számítógépes ismeretem,megtanultam vakon gépelni,láss csodát a klaivatúrán azóta sem változott meg egyetlen betű,számnak a helye!
Elítélem,hogy a diploma kiadását nyelvvizsgához kötik!
Nyelvvizsga nélkül magasabb bérért dolgozhatna Magyarországon ahol hivatalosan magyar nyelv van!
Nem látom,hogy az iskola meg tudná tanítani az idegen nyelveket, mégis ki veri plusz költségekbe a szülőket?!!
Számoljunk:jelenleg csak a nyelvvizsgáddal van neked több!
Ugyanakkor el fogjuk veszíteni mindazt a tudást,ismeretet melyért több év,évtized alatt szereztünk meg.
Az okos telefonokon csak a billentyűt kell felismerni és megmondja milyen útvonalon jutsz el ahova mennél,de sokan nem tudják hol keressék a települést,mi több a megyék nevét sem,a térképen nem tudnak eligazodni!
A lexikális tudás kimerül az információs kikereséssel másodpercek alatt megvan,amikor több területről érkezhet a megoldás,el fog tűnni a számos területhez kapcsolódó információ.
Ha letennék némelyiküket egy csupasz területre nem tudná hol van dél és észak,valahol eltévedne mert a telefonja lemerült!
Nem, vagyis nem szembetűnően.
Van viszont egy technológiai vívmány, ami nagy vonalakban elősegíti a tájékozódást/tudásszerzést azoknak, akiknek van rá igénye: az internet. Így akik meg akarnak tanulni valamit, van rá esély, hogy tanári beavatkozás nélkül megtegyék azt. Például, angol nyelvtudás, programozás, grafikus, szerkesztő programok kezelése, kedvező áruk és szolgáltatások kiválasztása, stb-stb.
Aki manapság kényelmesen tudja kezelni az internet az irtózatos nagy előnnyel bír azokkal szemben, akik nem.
"A mai fiatalok alkalmazkodóbbak a modern dolgokhoz."
Ez, minden generáció fiatalságára igaz.
Mindenki ahhoz alkalmazkodik leginkább, amiben felnő.
Az a baj, hogy a mai fiatalok képtelenek helyesen írni. Képtelenek értelmezni egy verset vagy egy egyszerű szöveget. Önálló gondolkodásra képtelenek, mert a sok tananyagot elsajátítani csak magolással képesek. Az pedig nem tudás. Csak átmeneti. Addig tart, amig megvan az érettségi/diploma. Utána elmúlik, elfelejtik. És az igazi tudás sehol sem marad, amire szükség lenne.
20 év múlva nem lesz ember, aki normálisan meg tud szerelni egy csaptelepet otthon, mert minek, ha van szakember. Csak szakember nincs. Azért van annyi kókler munka. És a kóklerek is elfogynak.
Ja, persze jön majd a technika és a tudomány lehetővé teszi, hogy erre se legyen gond. Ok. Akkor kb semmi nem marad az emberi értelemből, csak néhány okoskodó balfék.
Ez nem a mai fiatal generáció hibája. Ők csak abban élnek, amiben tudnak. De ne állítsuk be úgy, mintha ez a generáció többet érne, mint bármelyik másik. Mert nem igaz.
"Elítélem,hogy a diploma kiadását nyelvvizsgához kötik!"
Ez nem annyira elítélendő mint amennyire elsőnek tűnik.
Igen, Magyarországon élünk, a hétköznapokban magyar nyelvet használunk, de rengeteg szakmában van annyi idegennyelvű kifejezés, ami legalább egy középfokú idegennyelvű angol tudást igényel. Legtöbb dolgot az emberek már géppel csinálnak, a gépek és a rajtuk lévő programok viszont alapból nem magyaroknak, magyar nyelvre vannak tervezve. Ha valakinek az a szintű tudás nincs meg, akkor valószínűleg már az egyetemen se szerepel túl jól és a munkájába se lenne kiváló.
Nem tudom, hogy most milyenek a középszintű nyelvvizsga elvárások, én azelőtt csináltam, hogy egyetemre felvettek volna kb 4 éve. Akkor annyit néztek, hogy tudunk-e angolul fogalmazni, fordítani angolról magyarra, nagyjából érthetően beszélgetni véletlenszerű témákról, és értjük-e azt amit nekünk mondanak. Ez szerintem egyáltalán nem egy nagy elvárás azokkal szemben akik felsőoktatásba mennek. Még ha nem is gépek mellett fognak dolgozni, manapság bármikor bármilyen szituációban előfordulhat, hogy szükséges vagy legalábbis jól jön az a tudás akár csak egy szimpla beszélgetés során is.
Abban viszont egyetértek, hogy cserébe lehetne jobb a középiskolai idegennyelv oktatás, mert ott alig maradt meg bennem valami.
"Nem tudom, hogy most milyenek a középszintű nyelvvizsga elvárások, én azelőtt csináltam, hogy egyetemre felvettek volna kb 4 éve. ... lehetne jobb a középiskolai idegennyelv oktatás, mert ott alig maradt meg bennem valami."
Ha még az egyetem előtt meg tudtad csinálni, akkor a tudásod nagy részét középiskolás korodban szedted össze. Vagy fényévek teltek el a középiskola meg az egyetem között?
Egyébként ha négy éve csináltad, azóta semmit sem változtak az elvárások, ugyanolyan a nyelvvizsga most is.
"Vagy fényévek teltek el a középiskola meg az egyetem között?"
Ez is lexikális tudás: a fényév nem időtartamot jelöl, hanem távolságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!