Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az okosabb...

Miért van az, hogy az okosabb szülők gyermekei általában butábbak, míg a nem olyan képzett szülők gyermekei okosabbak?

Figyelt kérdés

nem tudtam rövidebben megfogalmazni a kérdést, de nyilván tudom, hogy az általában elég erős túlzás, hiszen rengeteg kivétel van (talán azok vannak túlsúlyban). igazából ezt az én évfolyamomon tapasztaltam a gimiben, tehát abszolút nem reprezentatív, de mégis érdekes. akinek tanár, stb volt a szülője, ők általában hármas stb tanulók voltak (és hát nem is az eszükért szerettük őket), akiknek tesco pénztáros stb meg ötös (és okosak is voltak mellé).

most nem olyan válaszokat kérek, hogy az én szüleim is tanárok, és én is egyetemet végeztem, stb mert biztos 1000 ilyen van, hanem hogy lehet-e annak valami oka, amit mondtam, vagy csak véletlen így jött ki?


2013. nov. 5. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, kérdező, ez tényleg csak véletlenül jött így ki neked, rengeteg felmérést végeztek már ebben a témában, és mindenhol ugyanaz az eredmény: a képzettebb szülők gyerekei bizony okosabbak.


Ennek egyébként az az oka, hogy minél magasabban képzett valaki, annál magasabb pozícióban vagy és több fizetést kap (nyilván az utóbbi néhány évben ez kezd átalakulni), ezért többet tud költeni a gyermeke fejlesztésére, a könyvektől kezdve a magántanárokon át az egyetemig.


Bocsi, az én környezetemben általában azok voltak az "okosabbak", de nevezzük inkább jobban teljesítőnek, akiknek képzett szülei voltak.

2013. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát én elhiszem hogy így van, de szerintem meg épp a is közre játszhat, hogy képzettebb szülők=> több pénz => a gyerek több mindent megkaphat, nem érzi annyira milyen lehet nem "gazdagnak" lenni, míg aki szegényebb az inkább ki akar törni.

meg én szerintem azért tartok ott ahol tartok, mert anya nagyon sokat nyüstölt, hogy tanuljak, nehogy úgy végezzem mint ő, pedig aztán én magamtól nem tanultam volna :D

de nyilván ez sokmindentől függ persze, mert pl angolból különtanárhoz jártam, amit nem mindenki engedhet meg, plusz nyilván könnyebb volt úgy a gimi, meg most az egyetem, hogy nem feltétlenül kel dolgoznom mellette..

2013. nov. 5. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ez valóban nincs így, habár az öreg Murphy szülői törvénykönyvében benne van, hogy minden tanár gyermeke buta, a papoké, rabbiké pedig legalább bűnöző. :)

Nálatok valószínűleg a véletlen okozta ezt, vagy a lázadás. Nem mondod, mikori az évfolyam, de lehet, hogy tényleg az van a háttérben, és a gyerek mi ellen lázadjon, ha nem a szülői minta ellen? Akinek képzett szülője van, az a lustább, tanulásmentesebb életet keresi, mert "minek törjem magam, feleennyivel is annyit keresnék, mint ők", akinek pedig Tesco pénztáros szülei vannak, az meg törekszik a jobb életre, erősebben hajt, hogy majd egyetemre mehessen, diplomája legyen és jobb álláslehetőségek közül válogathasson, mint a szülei.

De tényleg az az általános dolog, hogy a képzettebb szülők gyermeke is képzettebb lesz. Illetve mivel otthon is tudnak vele foglalkozni (legalábbis átlagban több idejük, energiájuk van rá és talán el is tudják magyarázni a feladatokat), az iskolában akkor is jobban teljesít, ha ugyanolyan "okos", mint bármelyik osztálytársa, akinek mondjuk nyolc általánost végeztek a szülei.

Egyébként egyetemen szokott ez a kérdés előjönni, ahol a kevésbé képzett, emiatt rosszabb munkában dolgozó (és rosszabbul kereső!) szülők gyerekei sokkal erősebben hajtanak és emiatt kiemelkedőbb teljesítményt nyújtanak, mint pl. vezető beosztásban tevékenykedő diplomás szülők "elkényelmesedett" gyerekei. Elvégre ők, ha minden kötél szakad, ki tudják fizetni a költségtérítést, míg a szegényebb gyereknek csak a tanulmányi ösztöndíj (+szoctám) van összesen és az állami támogatás.

2013. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Igazából nem is a képzettség számít. Okos szülőknek okos gyerekei lesznek általában, köszönhetően a genetikának. Egy pénztáros is lehet okos, csak neki nem biztos,hogy megadatott a továbbtanulás lehetősége.

Másfelől a jegyek nem reprezentálják az intelligenciát vagy a tanulási képességeket, ha valaki elő sem veszi a könyvet akkor jó eséllyel nem fog ötöst írni, de megeshet ha elolvasná kétszer az anyagot könnyen kitűnő lehetne.

S ebből visszalehet vonatkoztatni még valamire, akinek tanár orvos istentudja mik a szülei lazán gondolhatják úgy,hogy apuék még eltartanak egy darabig akkor minek igyekezzek. Míg a másik oldalt motiválja a jövő és az, hogy nem szeretne egy üzletben árut pakolni.

De valóban jól összejött nektek a csapat,mert általánosságban a kijelentésed messze van az igazságtól.

2013. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

most végeztünk:D

írtam is hogy a buták alatt tényleg butákat értek. tehát nem csak nem tanultak, hanem olyan lassan fogták fel a dolgokat, hogy már fájt... és tényleg nem egy nem kettő olyan volt, akik még a legegyszerűbb dolgokat sem értették meg, pedig tanárok voltak a szüleik (gimiben). az jól teljesítők közül voltak páran akik csak magoltak, de a legtöbben tényleg okosak voltak.

de nyilván hiszek nektek, csak megkérdeztem :D

2013. nov. 5. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Jellemzően a képzettebb, tehetősebb szülők gyerekei lesznek jobb tanulók, azonban nem szabad elfelejteni, hogy az életmódtól is függ.


Ugyanis adott anyagi és értelmi szinten is lehet sokféleképpen nevelni a gyereket, valamint a genetika sem mindig annyira triviális.


Egyébként barátnőm mindig is kitűnő tanuló volt, jó egyetemen, jó szakon tanul és évfolyamelső, a nővére szintén, és a húga is hasonlóra számíthat. Na nekik meg nem értett zseni típusú szüleik vannak, tehát magas intelligencia, erős szakmai ismeretek (műszaki területen), de relatív műveltek humán területen is, viszont nagyon gyenge érdekérvényesítő képesség, és mentális zavarok (khmm...), ennek megfelelően a végzettségükhöz és tudásukhoz képest rossz anyagi helyzet.


Na náluk ebéd közben sosem a hétköznapi dolgok voltak a téma, mint sok más családban, a kettős integrál, a kémiai reakciók vagy a relativitáselmélet annál inkább. Nem is tudom elképzelni, hogy lehettek volna a gyerekeik rossz tanulók. Ja, és persze nekik a legnagyobb kihívás meg éppen a társasági viselkedés megtanulása volt, amit viszont éppen nem adtak át a szülők.


Persze ez szélsőséges példa.

2013. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt több szempontból elemezhetjük.


Az egyik szempont az , ahogyan azt már valaki előttem is írta, hogy van egyfajta kompenzálás mindkét típusú gyerek részéről, tehát a nélkülöző, alacsony képzettségű családok gyerekei épp a hátrányos helyzetük miatt igyekeznek a skála másik végébe eljutni, míg a tehetősebb, sikeresebb családok gyerekei hajlamosak elkényelmesedni , mert nem érzik annyira az érvényesülési szükség terhét.


Mindez pszichológiailag végeláthatatlan időkig elemezhető , viszont a lényeg az, hogy az már általánosítás, ha valaki leragad adott példánál.

Tehát az , amit én feljebb írtam, az csak egy példa. Nem érvényes mindenkire és éppen ezért nem kell általánosítani.


Ahogyan ismét valaki más írta előttem, ennek az általad írt példának van elég ellenpéldája is, mert sokszor a hátrányos családok gyerekei kezdenek el drogozni, zülleni, leépülni , stb . , míg a jól szituált családok gyerekei fejlődnek, tanulnak és képzik magukat.


Tehát mindkét végletet figyelembe kell venni, különben nem kapsz reális képet arról , ami valójában van.

2013. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!