Ez lenne a kapuzárási pánik?
36 éves pasi vagyok, van menyasszonyom, munkám, lakás, autó... minden ami egy átlagos jó élethez kell.
Viszont néhány napja elég furcsa érzés öntött el és már szinte depressziós is vagyok miatta.
Felidéződtek bennem a régi gimis emlékek és elkezdett az az élet, az a társaság borzasztóan hiányozni. Illetve rossz érzés fog el ha belegondolom, hogy olyat már soha nem élhetek át. Hiányzik a kamaszkor a sok hülyeséggel és a még több hülye problémával :)
Most elkezdtem érdeklődésemnek megfelelő rendezvényekre járni, rock koncertekre, minél inkább buli hangulatú helyekre. Talán ezzel akarom valamilyen szinten visszahozni a régi időket!?
Voltatok már ilyen helyzetben?
A kapuzárási pánik fogalmat a nők találták ki az idősödő pasik (számukra) érthetetlen viselkedése láttán. Mi a francért pánikolna egy férfi a kapuzáráson, amikor az az ő életében nincs jelen? A férfi holtáig férfi, legfeljebb a helytelen életmód következtében kezd merevedési zavarral küzdeni. Az viszont a hormonháztartását nem fogja felborítani.
Amit kapuzárási pániknak aposztrofálnak, az a mai férfi hiábavalóság érzése. A férfi a tettek embere. A megoldásoké. A királyságot fenyegető hétfejű sárkány megöléséé. Arra van berendezkedve, hogy felnőjön heroikus feladatokhoz. Hogy hazavigye a legyőzött kardfogú tigris bundáját az asszonyának, hogy fejbe kólintson minden, a területére merészkedő idegen hordatagot. Hogy háborúba menjen messzi idegenbe egy szent cél érdekében. Hogy otthagyja a fogát, ha a cél úgy kívánja. Hogy bemenjen a lángoló házba a barátjáért, szerelméért, gyermekéért.
Ma semmi ilyen nem szólítja a férfit. Lassan beérik egzisztenciálisan, lassan meglesz mindene, ami az élethez szükséges. És lassan kiüresedik az élete. Pedig még férfi, még él benne a vágy, hogy megmutassa, mire képes.
Mindennek nevezhetjük ezt, csak nem kapuzárási pániknak.
Szóval akkor ezek szerint az lehet a gond, hogy túl nyugis az életem? Mert valóban az. Még a munkám is is otthonról végezhető (programozó).
Szóval ritkán járok nagyobb társaságba. Régen ugye ez nem volt így.
Dédanyáink úgy tartották; úgy szép az élet, ha zajlik. Balboet azt mondta; a férfit háborúban a kard, békében az unalom sebzi halálra. És valóban, hatalmas igazság van ezekben. A tesztoszteron ugyanis nem pusztán a fajfenntartásért felelős hormon. Beleszól a tetterőbe, az alkotói lázba, a kitartásba, a jó értelemben vett (szükséges) agresszióba. De mi a ménkűt kezd ezekkel a férfi, amikor olyan helyzetben van, ahol nincs rájuk szükség? Egy parasztlegény (nem pejoratív felhanggal értendő!) kiment a fészerbe, felhasogatott pár mázsa fát, ha nem bírt magával. Ha nem volt elég, verekedett egyet a kocsmában a hasonszőrű társaival. De a városban mi maradt? Már meccsre sem jár ki senki, hogy rekedtre ordítva magát levezesse a feszültséget. Csak gyűlik, gyűlik, és lassan kikezdi a férfi idegeit. Egy idő után úgy érzi, lépnie kell. Az emberi természet egyébként is azt diktálja, hogy haladj, ne állj meg. A szomorú az ebben, hogy aki a csúcson van, annak lefelé vezet minden útja. De akkor sem áll meg!
Te még fiatal vagy, még van kb 10 éved ahhoz, hogy elérd a tipikus "megbolondulási" férfikort. Jól teszed, ha addigra összeírsz egy bakancslistát megvalósítandó projektekből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!