Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan piszkálódás, ami...

Van olyan piszkálódás, ami még elnézhető?

Figyelt kérdés
Sokat hallani/ olvasni a különféle, rendszeres szekálásokról, megelőzésekről, áldozatokról. Tényleg nagy probléma, ez nem vita tárgya. A kérdés az, hogy hol kezdődik a zaklatás, és van e olyan helyzet, amit még "bocsánatos bűnnek" tartunk? Például olyan eset, amikor a piszkálás tárgya egy illető butasága, értetlensége, amivel feltart és akadályoz másokat? Vagy amikor valaki rendszeresen harítja a felelősséget? Ennél azt értem, hogy minden apró lèpéseről megkérdez valakit, holott jól tudja a következményeket. A sokadik bosszantó kérdés után is kegyetlennek minősül egy élesebb beszólás? Sosem olvasok vagy hallok olyat, hogy az enyhe piszkálást valaki jelnek tartaná egy nagyobb problémára, ami éppen az áldozatban gyökerezik. (Tudom, hogy az áldozathibaztatás is komoly probléma. Nem a bűntémyek áldozatairól szól a kérdésem.) Meg az is felmerül, hogy hol van a határ a jó humor és a bántás között? Hogyan lehet eldönteni, hogy a vicc a volt e a bántó, vagy az volt humortalan, "nebáncsvirág" aki kapta?
2019. ápr. 15. 08:39
 1/4 A kérdező kommentje:

Javítás: *vicc volt e a bántó.


Az ékezet hibákért csak elnézést kérek, nem javítom egyenként.

2019. ápr. 15. 08:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Két fél viselkedése, személyisége nagyban függ ennek a meghatározásánál.
2019. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A piszkalodas sose jo dolog.

Nem tudhatod, hogy milyen mely sebeket okozol ezzel.

Azt sem tudhatod, hogy a masik "butasaga" mibol fakad.

Lehet, hogy mar volt egy-ket piszkalodo munkatarsa, ugyhogy azota mar nem mer semmit se csinalni, annelkul hogy haromszor ra ne kerdezzen.

Lehet, hogy enyhen autista.


Azt kerdezd meg magadtol, hogy te hogyan erezned magad, ha ugyanazt a pikszlodast kapnad.

2019. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szent, volt hogy felpaprikaztam magam olyankor, amikor jogos beszólast kaptam, de általában el tudom ismerni, ha van alapja. Ilyenkor úgy vagyok vele hogy tőle jött egy beszólas, de tőlem meg egy irritáló viselkedés/ hanyagság/ tudatlanság, így kvittek vagyunk és spongyát rá. Megpróbálok változtatni, ha módomban áll, de ha pl. szakmai hiányosságról van szó, akkor segítséget kérek, talán pont attól, aki beszólt, ha olyan, hogy amúgy rendes.


Az autista ember egy speciális eset. Előfordulhat, de ez olyasmi ami annyira nem mindennapi és tapasztalatom sincs ilyen emberrel. Nem tudom, honnan tudnánk meg, ha valaki autista lenne, de biztosan más volna a szemlélet. Nagyobb türelemmel állunk egy beteg emberhez, mint egy egészséges ostobához.

2019. ápr. 15. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!