Nem tartjátok képmutatónak azokat, akik facebookra kiposztolják a globális felmelegedéssel kapcsolatos aggodalmakat, de mellé nem antikapitalisták, inkább a kapitalizmus kiszolgálói?
Nézzük reálisan kb. 100 multinacionális cég felel a klímaváltozásért. Az ilyen emberek akik aggódnak azért, mert melegszik az éghajlat, a karrierjükkel büszkélkednek és azzal, hogy mennyire céltudatosak, ők egyrészt az egyénre fogják a problémát, másrészt ők is kiszolgálják ezt a kapitalista rendszert. Nos én is dolgozom, de én nem büszkélkedek vele és mellé eléggé rendszerkritikus vagyok. Szerintem akik valóban aggódnak a globális felmelegedésért azok nem állnak az állandó gazdaság növekedés függősége mellett, elutasítják ezt a kapitalista rendszert, tehát nem azért tanulnak, mert több pénzt akarnak szerezni, hanem a tudásvágy miatt, nem akarnak minden áron sikeresek lenni és fontosnak tartják a társadalmi egyenlőséget.
A neoliberalizmus beköszöntével kezdődött leginkább a gond, mivel onnantól kezdve nem voltak annyira szabályozva a nagyvállalatok, az invidualizmus szélsőséges lett és a közösségi boldogulás helyett az egyéni boldogulás került központba és látni lehet, hogy elkezdtünk zuhanni. A neoliberalizmus óta megnőtt a szegénység, a gazdagok még gazdagabbak lettek és egyre inkább melegszik a levegő, ami hatalmas nagy katasztrófához vezethet.
Erre egy megoldás van nem kéne kérni ebből a tőkés rendszerből és senkinek se kéne bemenni dolgozni. Ezzel térdre lehet kényszeríteni a tőkés akaratot. Nem hiába lett újra híres a Marx tőkéje és már kezdik belátni, hogy nem Marx felelős 100 milliók haláláért, hanem a Marx félreértelmezése, propagandája, a tőkés rendszer teljes állami kézbe vétele és az erős diktatúra miatt halt meg csomó ember. Ergo nem számolták fel a kapitalizmust hanem az állam lett az új kapitalista, marxista propagandát használva.
Az, hogy valaki facebookra meg instagramra kiposztolja azt, hogy mentsük meg a földet és vékony jegesmedvékről kiposztol képeket, de mellé azért büszkélkedik, hogy mennyire valósította meg önmagát és milyen sokat dolgozik, az teljesen képmutató.
Egyik barátom küldött nekem egy 68-as szituacionista mottót ami úgy szól, hogy "Ne dolgozz soha! S, ha mégis minél kevesebbet. Az öröm nem szégyen." Én már ezt a nézetet vallom, naponta csak 4 órát dolgozom, jó lenne, hogy azok is ezt a nézetet vallanák akik tényleg aggódnak a globális felmelegedés miatt. Belső forradalomnak kéne átesnie az egész társadalomnak!
Nem mindenki látja ugyanúgy a problémákat és megoldásukat.
Ne utazzak autóval (de busszal se) hiszen "miattam is fokozódik a globáis felmelegedés", árukkal megveszek csomagolóanyagot, amivel megint ez fog fokozódni még tán akkor is ha szelektívbe teszem...
Van aki nem teheti meg a 4 óra munkát 3 gyerek mellett akiket taníttatni kell stb.
Egyébként nem rossz a kérdés, mert abban egyébként igazad van, hogy ökológiailag fenntarthatatlan az örökös fejlődés. Mielőtt természetesnek vennénk, azért meg lehetne említeni, hogy milyen jó, hogy ma több ember hal meg elhízásban, mint éhezésben, hogy több ember hal meg balesetben, mint háborúban, meg ilyeneket... De persze a környezetvédelem valóban kardinális kérdése a XXI. századnak. (Én még más problémákat is látok amikre a liberalizmus nem ad válaszokat, de most ne menjünk ebbe bele.)
Nos mi az alternatívája a "neoliberális világrendnek" (ahogy nevezed)?
A te verziódban a szocialisták. Kettő baj van a dologgal:
1) A szocialisták végső célja pont úgy a fejlődés és a technokrácia mint a kapitalizmusnak, csak ők nem szabadon, hanem centralizálva képzelték el. Amúgy nem hallottál még az Aral-tóról??? Írd be Google, és nézd meg, hogy a szocialista gazdaság mit művelt vele...
2) A szocializmus nem működik, a kapitalizmus meg igen.
#3 Én azt a "szocializmust" idézőjelzőbe tenném, mert soha nem volt még szocializmus, a bolsevizmus a kapitalista rendszer egy válfaja volt és azt hazudták szocializmusnak. Igen a bolsevisták ugyanúgy folytattak környezetszennyezést a tervgazdasági profit termelésükhöz. Tőlem ez a bolsevizmus ugyanúgy távol áll, mint a piaci kapitalizmus.
Úgy érzem a globális felmelegedés megfékezéséhez radikális változás kell, mert különben kitör a katasztrófa és késő lesz.
#5 kérdező
És ha én nem akarom, hogy az állam osztogassa a pénzemet, de a környezetvédelem érdekében tett szabályozásokat viszont támogatom?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!