Ki/mi az a "Momo"? És miért kell ennyire félni tőle?
Egy Momo nevű ijesztő horrorfigurához kapcsolódik az utóbbi hetek egyik legbizarrabb közösségi médiás jelensége, aminek már halálos áldozata is van. A rejtélyes alak WhatsAppon (egyes források szerint pedig Facebookon és YouTube-on is) keresztül keres meg gyerekeket és tinédzsereket üzenetben, amiben arra próbálja rávenni őket, hogy hajtsanak végre feladatokat. Az utasítások közt kevésbé veszélyesnek tűnőek is vannak, például hogy a címzett hajnalban legyen ébren bizonyos órákban, de a durvább utasítások közt már öncsonkítás és öngyilkosság is szerepel.
A feladat elvégzéséről képes bizonyítékot kér a Momónak nevezett figura, amennyiben az nem teljesül, nyomasztó képi- és hanganyagokkal zsarolja az áldozatot, vagy azzal, hogy megjelenik éjszaka az ágya mellett és kárt tesz benne. Az argentin és spanyol rendőrség figyelmeztetést adott ki a gyerekek és szülők számára azután, hogy
egy 12 éves argentin kislány felakasztotta magát, vélhetően Momo miatt.
Egyelőre tisztázatlan, hogy ki vagy kik, és milyen indíttatásból működtetik Momót, akit egyébként nem ők alkottak. A madártestű, de emberfejű lény alakja először egy japán kiállításon tűnt fel 2016-ban, és a Link Factory készítette, akkoriban kezdett el terjedni képe futótűzszerűen a neten, amit a zsarolófiók tulajdonosai használnak.
Kiberbiztonsági szakértők szerint nyilvánvalóan nem egy horrorból előlépett entitásról van szó, hanem kiberbűnöző(k)ről, akiknek a célja adatlopás lehet, és egy rendkívül ártalmas és durva kiberzaklatási jelenségről van szó. WhatsAppon három ismeretlen számról tudni eddig, amiken keresztül a rejtélyes alak kapcsolatba lép a gyerekekkel, ezek japán, mexikói és kolumbiai számok.
Az üggyel kapcsolatban pár napja a Belügyminisztérium is megszólalt. Molnár István Jenő, a Belügyminisztérium főosztályvezető-helyettese a szülők felelősségére hívta fel a figyelmet, azt mondta: ha a szülők ezeket a problémákat nem veszik komolyan, súlyos következményekhez vezethetnek, mivel a gyermekeknél még nem alakult ki az önvédelmi mechanizmus.
Röviden: Baromság, nem kell vele foglalkozni. Valaki abban leli örömét, hogy random gyerekeket "szívat".
Töröl, blokkol, jelent. Ámen.
De amugy ha vennéd a fáradságot és rákeresnél Google - ben akkor több mindent találnál róla.
Mert ott csak a lenéző válaszok jönnek 😒.
1es vagyok
Butaság, már bocsánat. Azért is, mert:
-Aki ettől megijedik, annak nem való telefon
-Megoldhatod tiltással, programtörléssel, telefoneladással, új account létrehozásával
-Egyetlen egy kép/videó sem áll rendelkezésre HITELES forrásból. Viszont photoshoppos bizonyítékot mindenki tud csinálni, csak nem lesz hiteles
-Ez a lény nem írogathat neked, mert nincs is keze
-Van momoból ~1000-2000 ember, ezek emberek
-Az arca állítólag ijesztő, de akinek ez ijesztő, az nem tudom miért él. Ma már mindennapossá váltak a gyilkosságok, gyújtogatások, lopások, sikkasztások, öngyilkosságok, azoktól az emberek miért nem félnek ?
-Ilyen lények létezéséről feljegyzések NINCSENEK HIVATALOSAN
-Minden szar ilyen körlevél terjedt már el, itt az a más hogy ezt minden reklámozza (fostube, köztévé, bulvárkaki, média)
-De érdekes, hogy a rendőrség nem foglalkozik az üggyel :) (Plusz MAGYARUL nem tud neked írni, mert Japán területről származik, és eredetileg is csak spanyolul, és angolul beszélt)
Akinek ez nem elég, annak privátban mondok indokokat
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!