Sok fiatal miért nem tanul? Mért nem akar fejlődni? Miért elégszik meg gyártósori munkával?
Én egy közepes erősségű gimnáziumban érettségiztem.Aki tett érte volt lehetőség, akár a legjobb magyar, akár külföldi egyetemekre is bekerülni.
Én , illetve az osztály kb fele felsőoktatásba ment.Akik nem, ők valahogy olyan lusták lettek, mintha visszafejlődnének.
Ezek a fiatalok, gyárakban dolgoznak, műszakos munkabeosztásuk van.Nem egy jó munka, illetve munkabeosztás.Előrelépni sohasem fognak.Miért mondom ezt?
Amikor összefutok véletlen valamelyikükkel.Mindig azt mondják nekem "felvitte az Isten a dolgodat".Én pedig visszakérdezek.Viszont a válasz mindegyiküknél kiábrándító, mintha nem akarnának fejlődni.
-Szakmát nem akar tanulni
-Diplomázni nem akar
-OKJ-t nem akar elvégezni
Akkor mégis mit akarnak?
Azért, egy szakmunkás egyrészt többet keres, mint egy sori munkás, illetve társadalmilag nagyobb a megbecsültsége.Továbbá, rugalmasabb a munkabeosztás.
A diplomával szintén, normális szellemi munkát tudsz végezni, szintén rugalmas beosztással.
OKJ képzések között vannak értékesek, például a junior fejlesztő képzések, viszont arra nem alkalmas mindenki, viszont, aki igen, annak is normális állása lesz.
Egy 50+-os embernél,aki a szociban is gyárban dolgozott, érthető, hogy nem vált és vár arra,hogy nyugdíjas legyen.
Na, de egy 25-26 éves fiatalnak mi a mentsége?
Én még így mesterfokozatú diploma után is úgy érzem, hogy fejlődnöm kell
Mert már a középiskolából is elegük lett
Magas elvárások,nem akarják hogy az ilyenek elvegyék az életüket ezért inkább dolgoznak a saját pénzükért minthogy tesztekre keljen szorongással tanulni.
Nem minden diplomás meg mindenféle magas végzettségű ember tud könnyen elhelyezkedni
Szükség van a gyári munkásokra is. Az utcaseprőkre is. A kubikosokra is. A malterhordóra is. És a többire is.
Nagyon sok fiatal olyan közegben él, ahol nincs minta az előbbre jutáshoz. A megszokott, ismert közeg nekik az irány.
Ebben a problémakörben egyik felet sem akarom pártolni. Úgy érzem, hogy elég egyoldalúan vizsgálod a dolgokat. Természetesen igazad van abban, hogy nagyon sokan vannak azok, akik gimnázium után kényelmesen hátradőlnek, és részükről ennyi elég volt, és nem akarnak tovább "fejlődni". Ebben a részében kétségtelenül igazad van. Azonban azok száma sem kevés, aki nem puszta lustaságból nem választja a további képzéseket / szakosodást / diplomaszerzést / mivanmég(!?) hanem azért, mert úgy érzi, hogy nem nyer vele annyit, hogy megtérüljön a bele fektetett energia, amiben viszont szintén van igazság. A mi országunk nem tud egy olyan életképes rendszert teremteni, amivel megfelelően zajlana az oktatás - elhelyezkedés kérdése.
Szóval én csak arról beszélek, hogy több sebből vérzik ez a téma, és neked is - illetve a "továbbtanulni nem akarók" táborának is igaza van ezen a vitatott kérdésen belül néhány pontban. Az egyértelmű állásfoglalástól ezért tartózkodnunk kellene szerintem, mert ez a kérdés komplexebb annál, mint hogy "van, aki akar", meg "van, aki nem akar" további "fejlődésben" részt venni.
#5 vagyok.
Annyit még utólag el szeretnék mondani, hogy a #2 válaszoló tökéletesen megtalálta a probléma gyökerét a "másik oldal" részéről. Teljes mértékben igaza van, egyetértek vele.
Kedves 6,
te egy másik csoportba tartozol.Amit írtál az egy érv.
Viszont az én gimnáziumi volt osztály és csoporttársaim nem azért nem tanulnak, mert nincs hozzá eszük,hanem pusztán lusták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!