Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mással is volt ilyen? Ez...

Mással is volt ilyen? Ez tényleg így volt vagy csak beképzeltem magamnak?

Figyelt kérdés

Külsőleg nagy darab, izmos, de nem szálkás szakállas fiatal vagyok. A kinézetem miatt már többször tapasztaltam másoból kifejtett félelmet.


Pl.: Este az utcán nők átmennek az utca túl oldalára, majd miután mögém kerülnek vissza mennek az én oldalamra. Hírtelen jobban megszorítják a táskájukat, kicsit furcsán elkezdenek hátra fele nézni időnként.


Persze ezek nem mindennaposak, de rengeteg ehez hasonló dolog törént már velem, pedig nincs semmi baj a higéniámmal és az öltözködésemmel sem.

Pl.: Egy átlagososan ilyen dolgokat hordok: Geox cipő, egy slim nadrág, springfield polo.


A kinézetemre még rá tesz egy lapáttal, hogy egy magyar viszonylatokban nagy terepjárót vezetek. 5,5méter hosszú 180 széles és írtózatosan hangos a motor hangja. Ha kicsit is megnyomom olyan, mintha padlógázzal gyorsulnék. (Persze nem valami gyors)


Szóval most hogy már vezetek az utakon is elkezdtem észre venni a fentebb írtakhoz hasonló dolgokat, de még csak egy incidensem volt.


Viszonylag járatlan úton egy autó mögött mentem. Ugyan arra mentünk egy ideig, ezért minden kanyamban ugyan arra kanyarodtam.


Időközben észre vettem, hogy nagyon nézeget hátra a visszapillatóban, plusz párszor hátra fuldult, meg a mellette lévő uta is folyamatosan hátra nézett. Annyira nem foglalkoztam vele, arra gondoltam, hogy "lehet tetszik nekik az autó".


Majd hírtelen lelassított az autó és újbol felgyorsult, úgy hogy nem volt kereszteződés. Én meg normális követési távolságot tartva követtem.


Ez mind furcsa volt, majd egy 3 irány lehetőségű kereszteződésbe érve lett tiszta, hogy mért csinálta. Középső sávon halatt, majd a lehető legutolsó pillanatban rally módra elfurdította a kormányt. Komolyan ... ilyet eddig csak filmekben láttam.


Ott megállt majd 1-2 másodpec mulva elidult és a kanyarodósávban elindult balra. Én jobbra mentem, akkor csak nevetni tudtam rajta, hogy mi lehet vele. Olyan mintha teszteni akarta volna, hogy követem-e.


Most komolyan ennyire intimidáló vagyok? Vagy csak beképzelem magamnak ezeket a dolgokat? Másokkal is előfurdulnak ilyen furcsa dolgok.


Akkor most a körülöttem lévő emberek túlságosan félinkek és paranoiásak vagy én látok kicsit túl sokat a furcsán viselkedő emberekben?


Szerintetek az autós tényleg megijedt tőle vagy csak rettenetes rossz vezető vagy részeg volt?



2018. máj. 14. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg az önimádatod vált ki ilyen hatást...
2018. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi utal önimádatra? Még azt is leírtam, hogy nagy darab vagyok és nem szálkás. Magyarul burkoltam lekövéreztem magamat.
2018. máj. 14. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha elhagyatott úton megyek és jön mögöttem egy olyan kocsi amit nem ismerek, esetleg elég szakadtnak vélek, és mindig arra kanyarodik amerre én, velem is megesik, hogy paranoiás leszek és máris arra gondolok, hogy egy zsákban végzem az erdő közepén.
2018. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felét beképzeled, fele normális. Igenis oda kell figyelni, hogy ne váljunk áldozattá, én sem szeretem, ha nagydarab fószerek sétálnak mögöttem, sőt, ha túl közel jön bárki, akkor befeszülök, készülök hogy esetleg védekezni kell. Autós téma meg valószínűleg csak a tapasztalatlan sofőr miatt volt.
2018. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3# Értem, de én megfelelő távolsággal teljesen normálisan vezettem egy 2018as modellel, ami csinit sem szakadt.
2018. máj. 14. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi utal önimádatra:

- 2018as modellel

- Geox cipő, egy slim nadrág, springfield polo

- arra gondoltam, hogy "lehet tetszik nekik az autó"

- A kinézetemre még rá tesz egy lapáttal, hogy egy magyar viszonylatokban nagy terepjárót vezetek. 5,5méter hosszú 180 széles és írtózatosan hangos a motor hangja.

2018. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"2018as modellel"

3# válaszolónak írtam, mert ő azt írta, hogy ő is megijedne ha egy szakadt autóval követnék.


"Geox cipő, egy slim nadrág, springfield polo "

Példával szemléltettem, hogy jó minőségű modern ruhában járok. Ezért valószínűleg nem azért tapasztalom ezeket a dolgokat, mert ijesztő lenne az öltözködésem.


"arra gondoltam, hogy "lehet tetszik nekik az autó"

Te mit gondolnál ha folyamatosan hátra néznének és bámulnának úgy hogy egy új feltünő autóban vagy? Ez nem egy 50-60 milliós luxus autó, mégis rengetegen megbámulják.


"A kinézetemre még rá tesz egy lapáttal, hogy egy magyar viszonylatokban nagy terepjárót vezetek. 5,5méter hosszú 180 széles és írtózatosan hangos a motor hangja."

A történet szempontjából fontos, mert elég stereopikus "agresszív vezetőnek" nézek ki így, még ha nem is vagyok az. Direkt nem mondtam pontos modelt, mert az már tényleg lényegtelen lenne.


Csak mások véleményére voltam kíváncsi, hogy tényleg azt hitték, hogy követem őket és túl reagálták vagy csak én értettem félre egy rettenetesen béna vagy részeg vezetőt?


Meg persze mások történeteit is vártam, hogy van-e más itt akit szintén megítélnek a kinézete miatt, amikor teljesen más a személyisége.


Az ilyen kommentelőről nem tudom el dönteni, hogy csak trollkodni akar vagy komolyan ilyen a mentalitása, hogy "a történetnek releváns információt írt le, de mivel az egy átlagtol pozitívan eltérő dolog biztosan nagyzol vagy magát fényezi, annak ellenére, hogy ez egy anomím oldal, ahol soha senki sem fogja megtudi a kilétét ezért értelmetlen bármilyen módon fényezni magát."

2018. máj. 14. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!