Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen időgazdálkodási praktik...

Milyen időgazdálkodási praktikák vannak?

Figyelt kérdés
Szeretném tudatosabban élni, szervezni az életem. Ti milyen dolgokat alkalmaztok ilyen tekintetben? Határidőnapló? Vagy van valamilyen applikáció erre? Előre terveztek egy hétre? Vagy csak másnapra?
2017. nov. 25. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Legjobb praktika hogy szimplán nem b..szod el az időt.
2017. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az egyes írja. Nem elb...od az időt etrvezgetéssel, hanem csinálod a dolgod.
2017. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Applikáció...


Ott kezdődik az egész, hogy a túl sok mobilozás rabolja az időt elsősorban (facebook, instagram és társai).

2017. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én határidőnaplót vezetek. Előző nap mindig megtervezem, hogy másnap mi a feladatom. Vannak olyan feladatok, amelyek hetente, havonta ismétlődnek, ezeket mindig előre beírom.


Aznap, mindig azokkal a feladatokkal kezdem, amelyek határidősek, vagy fontosak. Így ha nem marad időm valamire, akkor sincs probléma másnap megcsinálom.


Amikor még egyetemre jártam, mindig megnéztem vizsgáim időpontját. Ezután felosztottam a tanulnivalót napokra és ráhagytam 2-3 nap ismétlést is.


Én így csinálom.

2017. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a vásárláson szoktam sok időt spórolni azzal, hogy összeírom magamnak vagy megjegyzem fejben, mit kell venni, aztán céltudatosan úgy megyek végig az áruházon, hogy szépen sorban rakom a kosaramba a dolgokat, nem lófrálok fel-alá. Meg nem csinálom azt, mint mások, akik programot csinálnak a bevásárlásból, és lehet, hogy összesen 3-4 dolgot vesznek csak, de azért végigjárják az egész áruházat és szinte minden sorban mindent végignéznek, így simán elmegy vagy 2 óra is a vásárlásra. Én ezt letudom 10 perc alatt.


A csekkeket on-line fizetem be, így nem kell a postára járni miattuk.


A szórakozást meg a házimunkát pedig próbálom összekötni. Például miközben mosogatok, közben megy egy film a laptopon. Vagy miközben porszívózom, hallgatok egy hangoskönyvet.


A reggeli rohanást meg úgy lehet a legjobban megoldani, ha még előző nap összekészíted, hogy mit fogsz felvenni. Reggel már csak egy gyors zuhany, törölközés, aztán rögtön lehet is a rucikba bújni. Ha nem készíted össze, akkor tuti, hogy a reggeli öltözködés közben jössz majd rá, hogy már nincs egy tiszta fehérneműd sem vagy minden zoknidnak eltűnt a párja vagy valami... aztán a végén elkésel.

2017. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet csak másnapra vagy csak egy hétre előre tervezni, mert az élet nem olyan. Pl. mostanában már szóba kerülhet, hogy mikor hol leszünk karácsonykor, és ha valakivel valamiben megállapodunk, akkor ahhoz tartani is kell magunkat, ha nem akarunk mindenkinek keresztbe tenni. Ezért szerintem bármilyen akármikori ("még ma", "legkésőbb a jövő héten" "karácsony másnapján", stb.) tennivaló eszedbe jut, azonnal írd fel. Ha tovább tartana felírni, mint megcsinálni, akkor azonnal csináld meg. Ne próbáld a fejedben tárolni az ilyesmit, mert tuti, hogy elfelejted (vagy csak túl későn jut eszedbe).


Mindent ugyanoda írj fel: olyan helyre, ami neked a legkényelmesebb. Teljesen mindegy, hogy kis jegyzetfüzet-e vagy nagyobbacska határidőnapló, a mobilod-e vagy a laptopod, de olyasmit használj, amit máris ismersz, hébe-hóba használod is, tehát ne azzal kezdd, hogy akkor most levadászol valami új applikációt, mert teljesen felesleges, maga ez a vadászás is csak fölösleges időpazarlás. Ne sokat filózz rajta, hogy mi legyen ez a valami, csak kezdd el és csináld. Ha nem válik be eléggé, akkor bármikor áttérhetsz egy másik eszközre - térj is át néhány nap múlva, ha úgy érzed, hogy valami más praktikusabb lenne.


Nagyon fontos, hogy rendszeresen(!) olvasd is át(!), amiket felírtál, mert csak ekkor lesz meg az a nagyon jó hatása a dolognak, hogy tökre stresszmentesít, mert amit tuti helyre felírtál, azzal többé nincs gondod, nem kell miatta izgulnod többé, tudni fogsz róla időben, nem fogsz róla megfeledkezni. Minden este olvasd el, hogy másnap milyen dolgaid lesznek, minden vasárnap, hogy miket kell majd csinálnod a következő héten, stb.


Ha olyasféle dolgod van, amiről előre lehet tudni, hogy ismétlődni fog, de viszonylag ritkán (pl. csak havonta vagy félévente, évente), akkor ezzel kapcsolatban írj fel magadnak minden olyan utólagos meglátást, tapasztalatot, ötletet a következő(!) esedékes dátumhoz, hogy pl. "már délelőtt fel kéne díszíteni a karácsonyfát, nem csak délután, hogy hamarabb vacsorázhassunk", hogy amikor legközelebb megint esedékes lesz a dolog, akkor ne kelljen megint nulláról kezdeni a gondolkodást. Ha előkészületeket is igényel valami (pl. adventi koszorút kötni csak akkor lehet, ha előtte már megvettük a friss fenyőágakat), akkor az előkészületeket is írd be a jövő havi/évi naptárba, ne csak magát a programot (pl. hiába írod fel a jövő szombat délutánhoz, hogy adventi koszorúkötés, ha nem írtad fel az előtte levő napokhoz, hogy "friss fenyőágakat venni", mert anélkül hiába fog eszedbe jutni maga a koszorúkötés).


Az is nagyon fontos, hogy a pihenéseket is tervezd bele a naptáradba! Ez sokkal fontosabb, mint sokan gondolják, mert ha az ember túlvállalja magát, akkor kiég, és újra és újra azon kapja magát, hogy már megint csak néz ki a fejéből, az idő meg kifolyik a kezéből, mire újra magához tér. Ha viszont ugyanannyit pihen is, mint amennyit dolgozik (pl. 15 perc mosogatás után szigorúan 15 perc lazítás jön), akkor lendületben marad. Ehhez nagyon hasznos rendszeresen időzítőt használni, és ha lejárt a 15 perc (vagy 5 vagy akármennyi - de ne legyen túl sok percre állítva!), akkor abba kell hagyni a munkát bármi is az, és márpedig pihenni kell (olvasni, origamizni, videózni, bármi). De persze aztán a pihenést is abba kell hagyni ugyanannyi perc után, és folytatni a munkát, ha van még - ez is ugyanolyan fontos.

2017. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Én amúgy munkahelyen is egyszerre több projekten dolgozom, pont ezért megszoktam hogy le kell egyszerűsíteni az ilyen tervezgetős dolgokat.


Szimplán annyit csinálok, hogy egy A4 lapra címszavanként felírom hol mi a teendő projektenként. Ha határidős akkor melléírom a dátumot is. És időnként rápillantok hogy mik vannak. Mindig a fontosabbat veszem előre, aztán időnként csinálok 1-1 darálós napot amikor letudom a sok kicsi feladatot.


Ez megvan nagyjából 5 perc alatt és ha valami feladat jön akkor hozzáírom. Kár ennél többet tervezgetni.

2017. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk nekem az ilyen tervezd meg hol leszel karácsonykor meg időzítőt használj mindenhez meg előre 1 évre tervezd be hogy mikor veszel kis fenyőágakat kicsit már vihar a biliben dolognak tűnik.


Legalábbis nekem ebből olyan ember képe jön le, akinek igazából semmi fontos dolga a világon ezért minden alapvető dolgot fontos feladatként tervez be. :D

2017. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!