Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne segíteni egy...

Hogyan lehetne segíteni egy rászoruló embernek?

Figyelt kérdés

Bővebben: a tv-ben láttam egy riportot egy szegényes körülmények között élő fiúról és nagyon megsajnáltam.

Tudom sok ilyen emberi sors van, nem csak ez az egy, de én nagyon szeretnék neki valahogy segíteni, csak sajna nekem sincs sok mindenem, mert még fiatal vagyok, de annyira elfogott a lelkiismeretfurdalás hogy nálunk mindig tele a hűtő (bár én is tudom milyen az amikor nincs), és valakinek pedig még ennivalóra sincs pénze és lassan már lehet nem is lesz hol laknia.


2017. nov. 18. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

a, tévét felhív

gondot elmond

srácot megkeres

és megtámogat, amivel tud


b, adománygyűjtő szervezetet/egyházat megkeres

adományt bead


c, adománygyűjtő szervezetet/egyházat megkeres

ott önkéntes munkát vállal


lelkiismeret furdalás haszontalan, rászorulókért vmit tenni hasznos

2017. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál.

Idáig én is eljutottam, félreértés ne essék, eddig is próbáltam segíteni például ruhák adományozásával és egyéb módokon a rászorulóknak, de mivel én csak egy diák vagyok, ezért korlátozottak a lehetőségeim ilyen szempontból.

Tudom hogy nem "hasznos" az ha csak megsajnálsz valakit, csak olyan elkeserítő hogy ilyen kilátástalan helyzetben vannak emberek, és az állam nem védi őket, mert pl. élelmiszerrel tud egy magánember is segíteni valakinek, de azért a lakhatás megoldásához egy ember már kevés általában.

2017. nov. 18. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Természetesen nem a te dolgod, h házat építs minden rászorulónak. Több megoldás is van arra, h kivedd a részed abból, h vki hozzájusson egy emberi életre méltó ingatlanhoz.


Úgymint:

-önkénteskedés,

-kitanulod az anyagmérnökséget és formatervezést, és kitalálod, hogyan lehet olcsóbban előállítani építőanyagokat,

-kitanulod az építészmérnökséget, és kitalálod, hogyan lehet olcsóbban építeni.


Később, ha nagykorú leszel, még több lehetőség nyílik meg előtted.

2017. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én mindenképp olyan szakmát szeretnék tanulni, amivel segíthetnék másoknak.

Közben találtam egy cikket is erről a fiúról, akiről írtam: [link]

Remélem hogy valahogy megoldódik a helyzete, mert ez a sok baj még öt embernek is sok lenne. :(

2017. nov. 18. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:

egyes és hármas vagyok


Mindenképp dicséretre méltó, h tenni akarsz valamit érte és a többi sanyarú sorsú emberért. Kívánok kitartást a célod megvalósításához.

2017. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
megéri hidd el
2017. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Én az ilyen tévés hírekben mindig kételkedek, az újságcikkesekben is. Nem egyszer derült ki ilyenekről, hogy erősen torzították a valóságot. Egy konkrét esetről is tudok, amikor egy ismerősömmel történt valami, ami akkora horderejű volt, hogy bekerült a hírekbe, és teljesen másképp adták elő a sztorit, mint ahogy egyébként a valóságban történt.


Én pont ezért úgy szeretek segíteni, ha ismerem is az illetőt, és tudom, hogy megbízható, és nem próbál átverni. Nem vagyok milliárdos, hogy meg se kottyanjon, ha egy nagyobb összeggel netán lehúznak csak úgy. Idegeneknek pedig szervezeten keresztül, szóval szervezetnek adományozok (pl. Bohócdokik), és döntsék el ők, hogy azt mire fordítják.

2017. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Úgy tűnik lehet hogy fején találtad a szöget kedves utolsó válaszoló, mivel a közösségi oldalon már többen is írták hogy csalóról lehet szó. Így utólag belegondolva ha valóban csalásról van szó, akkor nagyon jól csinálta mert teljesen az ember érzelmeire hatott mindennel amit mondott.

És igazad van hogy ezeknek a bulváros csatornáknak és újságcikkeknek nem nagyon lehet hinni, lehet hogy utána sem néztek rendesen, és ezt használják ki a csalók.

Ennek fényében én is inkább maradok annál hogy egy szeretetszolgálatnak adományozunk dolgokat, vagy ha a környezetünkben lenne olyan ember akinek valahogy tudnánk segíteni akkor úgy biztos jó helyre kerülnének az adományok.

Ebből most legalább én is tanultam, nem szabad csak úgy bármit elhinni amit a tv-ben hallunk, bár én eddig azt gondoltam hogy csak a politikai hírekben vannak hazugságok.

Én ezután is megpróbálok majd segíteni a tényleg rászoruló embereknek, csak most már körültekintőbb leszek és nem dőlők be az ilyen híreknek. :)

2017. nov. 19. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt egy állítólag rákos és mozgássérült nő próbált segítséget kérni az emberektől. Nem vagyok orvos, szóval nem tudok felállítani diagnózist, hogy valóban megvolt-e a problémája. Az emberek adakoztak is neki, én megkerestem közösségi oldalon, kikérdeztem, nekem is elmondta a sztorit. Nem volt miből adnom akkoriban, de figyeltem, mi van vele. Egyszer csak láttam, hogy dohányzó fotót rak fel magáról. Egyből bukott a dolog, és én itt mondtam azt, hogy bocs, de aki rákos beteg, és mellette még dohányzik is, az ne kuncsorogjon adományokért.

Jelenleg Budapesten az Örs vezér tere felé járok dolgozni, van egy zebra az Árkád előtt, ott szokott koldulni egy srác, rendszerint savanyú pofával. Egyszer láttam, hogy villámsebesen váltott a savanyú pofa vidámba, összepakolta a cókmókját, átment a metró oldalába, és két idősebb ismerősével megbeszélték, mennyi pénzt sikerült összeszednie, majd ment a pékségbe a pénzzel, onnan ki tudja, merre, de a zebrához nem ment vissza koldulni. Én róla sem hiszem el, hogy rászoruló, csak ez kényelmesebb, mint elmenni dolgozni.

2017. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!