Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire eltűnik a fiatalság...

Ennyire eltűnik a fiatalság vidékről, csak én tapasztalom ezt?

Figyelt kérdés
Én is most költöztem el vidékről Budapestre, 21 éves vagyok. Hazamentem egy pár napra és egy ismerőssel se találkoztam a korosztályomból, csak 1-el. Amit látok, idősebb felnőttek, öregek, tinik-gyerekek vagy romák. Nincsenek fiatal felnőttek. Most nézegettem pár régi ismerősöm adatlapját fb-on, és szinte mindenkinek más lakhely lett kirakva, vagy Pest vagy külföld. Régen is így volt ez, hogy mindenki elment onnan ahová született, vagy ennyire kilátástalan lett a vidéki élet? És ami a legdurvább hogy itt Pesten látom az otthoni ismerőseimet, sulis társaimat. Már nincs az hogy otthon kimegyek az utcára és na vajon melyik volt osztálytársammal vagy ismerősömmel találkozom, mert egyszerűen eltűnt mindenki.
2017. okt. 16. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Én és a párom faluban élünk 20L-23F

A szomszéd páros 21-23 éves korosztaly viszont most költözött ki Bécsbe. Mi nem rég élünk itt, de korunkbelieket csak a megyeszékhelyen látunk (tőlünk 15 km) illetve a vonaton másik nagyváros irányába menet.

2017. okt. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor lényegében te is elköltöztél, szóval miért csodálkozol, hogy más is azt teszi, amit te? Nyilván neked is megvan a jó okod rá, hogy miért nem vidéken maradtál, és valószínűleg már a választ is tudod akkor a kérdésedre.
2017. okt. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Most melyik, milyen vidékről beszélsz, faluról vagy a kisebb, nagyobb városokról, megyeszékhelyekről ?


A fiatalok ott tulakszanak, ahol tanulnak, vagy ahol munkát találnak. Én megyeszékhelyen lakom, egy egyetemvárosban és úgy érzem az ország, a világ összes fiatalját itt eszi a rosseb.

2017. okt. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez így nem igaz. Én sopronban azt tapasztalom hogy már fél kelet-mo ide költözött, több 10 ezerrel nőtt a lakosság az elmúlt 5-8 évben. Pedig sopron is vidék.
2017. okt. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vidék megnevezés amolyan Budapest centrikus felfogásból származó hülyeség.

Budapestről minden vidék néven van megnevezve minden pontosítás nélkül.

Nem mindegy hogy a 69 fős Szentkozmadombjáról beszélünk, ahová napi két busz jár, vagy mondjuk Szegedről, ami kb 180 000 fős megyeszékhely.


Én amúgy pont Bp-ről költöztem Szegedre 2 hónapja.


20/F

2017. okt. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Vidék = falu.

Falura költözni óriási butaság. Munkahely nincs, vásárlási lehetőség nincs, mindenért utaznod kell.

A rosszindulatú idősebb korosztályt már ne is említsem!

2017. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igaz sok faluból költöznek városba, de köztünk törzsgyökeres városiak közt rengetegen vannak (én is) akik menekülünk vidékre... persze sajnos a mérleg még így is felétek súlyosabb...

Nekem az ismerőseim közt rengetegen vannak akik falura költöztek, és olyanok is akik igaz kimentek németbe, angliába, usaba, de azzal a céllal, hogy legyen pénzük magyar vidékre.

2017. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Ha belegondolunk, teljesen logikus. A falvakban nincs jó iskola, továbbtanuláshoz el kell menni, később nincs munkahely, szintén el kell menni. Ahonnan én jöttem el (Szabolcs megye) kb. azoknak van munkahelye, akiket ismerős benyomott valahova, a többi közmunkán van.
2017. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Fejér megyében van 1-2elnéptelenedő falu, de van szépszámmal fiatalodó is... főleg azok, amelyikek m7 vagy Balaton - Budapest vasútvonal vonzáskörzetében vannak...

Én családalapításnál költöztem ki, az iskola a falvakban nagyon jó, legalábbis itt a megyében, nem 20 gyerek jut 1 tanárra, hanem 5-6... sokkal jobban tudnak velük foglalkozni...

Óvoda is van szinte minden faluban, jó mert így a gyereket ki se kell vinni reggel, 2.as korában meg már nyugodtan lehet kulcsos gyerek, de voltak akik már elsőben is azok voltak... nem úgy mint egy városban, ahol manapság már szaladgálhatsz érte legalább negyedikig-ig...

Zöldséges, kisbolt szinte mindenhol van, a legtöbbeknek meg városban is buszra kell szálnia egy tescohoz vagy autóba ülni... e tekintetben semmi különbség... szórakozóhelyek valóban ritkák, de megsúgom, abbol ki is nősz... ha ez az indokod, akkor tojáshély van a fenekeden...

Egyetlen negatívum, hogy 20-30-40perc more egy mentő kiér... dehát aki aszerint él, hogy mennyi idő alatt ér hozzá a mentő, azt tudom sajnálni...

Jah és még 1 dolog, városban keresgélheted a babysintért, meg fizetheted, nem ritka az, aki egy napért elkér 7-8-10ezret is akár... itt faluhelyen meg mindig találni egy idős nénit aki puszta szívjóságból vigyáz a gyerekre...

2017. okt. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!