Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha már negyedszerre töltöttem...

Ha már negyedszerre töltöttem ki az MBTI-t és ugyanaz az eredmény, akkor miért mondják hogy hülyeség, mert az ember úgyis változik?

Figyelt kérdés
Nem tudom már hány éve töltöttem ki először, de ma töltöttem ki negyedjére és ugyanúgy intp vagyok mindig, pedig sok minden történt azóta, ami megváltoztathatott volna, és sok minden történt ami meg is változtatott, de lényegében mégse változtam. Nem lettem közvetlenebb, nem lettem extrovertált bár voltak extrovertáltabb korszakaim, de még mindig ugyanúgy félek pl. sok ember előtt megnyilvánulni mint mindig is. Vagy csak én nem változok? Lehet egy introvertáltból extrovertált egyáltalán?
2017. okt. 2. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is Introvertáltból nem lehetsz Extravertált. Így születtél ez a te alap karaktered. Erre a karakterre fognak épülni a te személyiségjegyeid. (Ezek már külső hatásokra történnek)

Talán annyit tehetsz hogy elkezded fejleszteni magad kommunikáció terén. Sajátítsd el a kommunikáció alapjait, majd az eszközeit és trükkjeit. És már majdnem olyan lehetsz mint egy extravertált.

Egyébként én is úgy jártam mint te, már négyszer kitöltöttem az mbti tesztet (általában félévente szoktam) és még mindig ugyan az-az eredmény.

Egy INTJ.

2017. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert kevésbé tudományra hajló típusoknak a "szivárvány végén ott az arannyal teli kondér" világába nem illik bele az a megrázkódtatás, hogy nagy koponyák összeállítottak egy olyan tesztet, ami ha nem is 100%-osan, de jól körülírja valakinek a személyiségét... Valakinek, aki röghöz kötött vagy totális álomvilágban él, ne is próbáld elmagyarázni a lényeget, mert kb. olyan hatása lesz, mint amikor egy pici gyereket próbálsz meggyőzni róla, hogy a mikulás nem létezik... :D


Introvertáltból semmilyen körülmények között nem válhatsz extrovertálttá, mert ez a lényed alapja úgymond, ekkora személyiséghasadás kvázi képtelenség. Vannak csendesebb extrovertáltak és beszédesebb introvertáltak, de attól, hogy a standardhoz képest jobban vagy rosszabbul kommunikálnak másokkal, nem változik ez a vonásuk. Nagyon komoly trauma hatására maximum a legutolsó betűd változhat meg,- a te esetedben, ha valami olyan ér, amit képtelen vagy feldolgozni, maximum INTJ lehet belőled, ENTP semmi szín alatt- de ez is ritkán fordul elő.


Az elmélet tekintetében az "ember változik" oldal csak annyit jelent, hogy két típuson belül nincsen két egyforma ember, az INTP-n belül is van vagy ezerféle "emberfajta", akik attól még INTP-k maradnak, csak nem egymás klónjai. Pl. én egyértelműen INTJ vagyok, rengeteg INTJ vonást birtoklok, a matematika és más műszaki területek mégis taszítanak, inkább humán beállítottságú vagyok, pedig elvileg a reál iránynak kéne jobban vonzania. A "stratégikus és fantáziadús" gondolkozás ugyanúgy adott nálam attól, mint aki egyenleteket gyárt vagy számítógépeket programoz, csak én ezt speciel történetírásnál hasznosítom.


Tehát a lényeg, hogy ha kicsit el is térsz valamiben az INTP leírástól, az nem jelenti azt, hogy már nem vagy INTP csak egyes INTP vonások máshogy érvényesülnek nálad :)

2017. dec. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezer éves kérdés de... Jung elméletében mindenki képes lehet elérni az árnyékszemélyiségét, ami azt jelenti, hogy mondjuk egy INTP képes lehet ESTJ-be fordulni (kognitív funkciók alapján viszont ESTP a full más), de nem az lesz a normál személyiség kulcsa.


Egy introvertált nehezen lesz extravertált, de vannak típusok, amik hajlamosabbak ambivertálttá válni, vagy úgy általánosságban bizonyos embereknek nem esik nehezére váltani a kétféle működés között (életszakasz függő is). Pl: pártaláláshoz mindenképp ki kell jönni a csigaházból. :D Aztán idővel ha elmúlik a nagy fiatalos bulikorszak néha nem árt befelé fordulni és inkább csak egy szűk réteggel foglalkozni, akikkel megéri együtt lenni, időt szánni rájuk.


A legkévésbé átjárható kategória az N-S amúgy. Egy intuitív ember az életben nem fog szenzorosan gondolkodni, a szenzoros meg nem lesz intuitív. Ez a két dolog annyira távol áll egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Bár hasonlóbb típusok könnyebben kijönnek: ISFJ-INFJ, de ettől még előnyösebb az N-N, S-S párosítás. A S-eknek nehezükre esik nem a Carpe Diem szerint élni, a tények emberei,a kézzel fogható dolgoknak (több a szerhasználó, szenzoros élvezetek keresése) az N-ek megérzésékre hallgatnak, jelen helyett jövő fókusz van, kevésbé tényszerű, inkább elméleti gondolkodás, álmodozás, random "aha!" Beugrott élmények, absztrakt, elvont gondolkodásmód.


Én INFP vagyok, az extravertált intuíció egy rém fárasztó dolog szenzoros típusú embereknek, mert szerteágazik, mint egy fa, és csapong. :D De ez csak másodlagos funkció, az elsődleges az Fi, ami egy nagyon erős befelé forduló értékrend. Ettől is a falra másznak sokan, mert makaccsá tesz, és mindennek az értékrend a szűrője.

2021. júl. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!