Sziasztok!
Ezt kaptuk feladankak matekon. Nem házi, de ötös jár a jó megoldásra, és ezen múlik az év végi jegyem! Kérlek segítsetek, sürgős!
Előre is köszönöm!☺
2017. máj. 14. 19:05
1/1 anonim válasza:
Mi a bajod...? 2+2 = 4 , 2*2=4 erre gondoltál? vagy mire? 0*0=0, 0+0=0 dettó. Más egész megoldása az x+y=xy -nak amennyire emlékszem nincs hiszen y=x/(x-1) és ez csak akkor egész ha x-1=+-1. Az x+y=x/y -nek meg az x=-4 , y = 2 egy egész megoldása és abból sem lesz több.