Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, a tehetőseb...

Miért mondják azt, a tehetősebb/gazdagabb emberek, hogy a pénz nem boldogít?

Figyelt kérdés

2017. febr. 16. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ök miért mondják nem tudom. Én nem tehetös/csoro azért mert nem akarok folyamaosam a pénzen kattogni.
2017. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert hiába van pénzed, ha nem szeret senki, a családod zűrös, a szelem elkerül, a barátok elárulnak. A pénz nem elég a boldogsághoz. Az csak egy eszköze lehet annak.
2017. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem csak a tehetős emberek szokták mondani, hanem manapság már talán mindenki akinek nem a vagyok a legfontosabb az életében.

Az igaz, hogy pénzből sok mindent meg tudsz venni ami boldoggá tehet, lehet, hogy egy ideig élveznéd is csak egy idő után jönnének azok az igények amiket nem tudsz megvásárolni. Ezek többnyire érzelmi, lelki dolgok.


Ezzel kapcsolatban Móricz Zsigmond A hét krajcár című műve jutott eszembe. Abban nagyon szegények és boldogok is. A szegény emberek érzései nekem sokkal őszintébbnek tűnnek.

2017. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert tenyleg nem boldogit. Csak a csorok azt hiszik hogy a penz miatt boldogtalanok, es ha lenne penzuk boldogok lennenek.


A leglenyegesebb dolgokat nem lehet penzen megvenni.

2017. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

Azért hogy szépen megülj a kis popsidon és ne törekedj arra hogy rontsad a biznicüket.

Nagyjából ennyi.

Ugyanakkor ha igazán gazdag valaki és ezáltal kellőképp sikerült neki elrugaszkodni a valóságtól lehet hogy létrehozott magának olyan álproblémákat amik őt elfoglalják.

Tehát az ő szemszögéből nézve az tényleg probléma,és tényleg ő azt őszintén meg is éli.

Mindazonáltal attól ez még egy álprobléma úgyhogy hűjjön csak a bűr a pof@ájukra

Burzsujge@$ik

2017. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
szóval ha felajánlanának nektek pár milliárd forintot nem fogadnátok el?
2017. febr. 16. 16:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, nem értetted meg, a lényeget...
2017. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De igen, de ennek nincs koze a kerdeshez. Nem biztos hogy boldogabb lennek pusztan nehany milliard forinttol. A problemaim ugyanugy meglennenek akkor is, ma sincsenek anyagi jellegu gondjaim.
2017. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
en elfogadnam es megvennem a kisboltot ahova jarok es kirugnam azt a bunko elettelen dagadt eladonőt s felvennek egy kedves csinos fiatal lanyt.
2017. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2017. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!