Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pénz nem boldogít. De?

A pénz nem boldogít. De?

Figyelt kérdés
Én az látom hogy legtöbbször azok a fiatalok, akik sikeresek az életben, ambiciózusok, azt látom hogy szinte mind mögött egy nagyon jómódban élő család. Persze láttam már olyat is, aki mögött jómódú család volt még is egy senki lett. De akkor is általánosságba véve, aki fiatalon sikeres az életbe, annak szinte biztos pénzes szülei vannak. Miért van ez? Örökli az ember az "életrevaló/valótlanságot"?
2015. márc. 29. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Örökli az ember az "életrevaló/valótlanságot"?


Nem, csak akik mögött gazdagok a szülők, általában nagyobb hangsúlyt fektetnek a taníttatásra, magán tanár, egyetem után meg több a kapcsolat magasabb helyeken. De ez semmit se jelent, ha magadnak taposod ki az utad büszkébb is lehetsz magadra.

2015. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak tudnám merre tapossam... :(
2015. márc. 29. 23:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát szó mi szó, egy kis pénz merőben megkönnyítené az életet.
2015. márc. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Több pénzzel több lehetőség tárul eléd, több mindent próbálhatsz ki, így több tapasztalatot is szerezhetsz.

Szerintem hülyeség a "taníttatás". Van aki tanul és van aki nem tanul anyagi helyzettől függetlenül.

2015. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig, a gazdagok és a szegények közötti gondolkodásbéli különbség az igazán számottevő.
2015. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a több pénz az egy lehetőség, amivel van aki él és van aki nem. ez úgymond csak egy kezdeti előny, azonban az igazi előny ami miatt a gazdagabb emberek vihetik többre az az, hogy rengeteg embert ismernek, mindenhova van protekciójuk. ez nem feltétlenül a gazdagok privilégiuma, azonban a tapasztalatom szeirnt a szegények közül elég kevés embernek van megfelelő ismerőse.
2015. márc. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sokkal több lehetőség, a környezet hatása (viselkedés, pl nem az van, hogy alig élnek meg, folyton szidják a munkájukat, hanem kényelem van, jóság van)

és ezek nem csak a gyerekre hatnak, hanem az egész családra.


ha egy gyerekben meg is van a kitartás, de szegény származású/folyton lehúzza a környezete, úgy sokkal nehezebb tartani magad+nincs példa

2015. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azok, akik jómódúak, nem küszködnek a mindennapi betevő falatért, azoknak nagyobb az önbizalmuk, merészebbek, könnyebben vágnak bele az üzleti életbe, többször és többet kockáztatnak, mert tudják, hogy mögöttük van a pénz, ha veszítenek, akkor sem vágja őket földhöz a veszteség. Akinek meg kicsike a vagyonkája, az ha veszít, mindenét elveszíti, ezért nem is mer merész lenni, nem mer kockázatos üzletbe belevágni, nem kockáztat, inkább beáll a sorba, és a biztosat nem adja fel a bizonytalanért. Végülis elmondhatjuk, hogy egy jómódú család gyermeke örökli az "életrevaló/valótlanságot". Persze van rá nagyon sok példa arra is, hogy szegény családból való gyerek hittel, ambiciózussal, kemény munkával kivergődött a szegénységből. Ilyen az élet, mindenre van példa, és ellenpélda is.
2015. márc. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem az életrevalóságot öröklik, hanem a pénzt.

Gondolj csak bele: hogy könnyebb mondjuk egy vállalkozást elindítani? Ha neked kell kulimunkát végezve, minimálbérből annyit összespórolnod, hogy a kezdőtőkét előteremtsd, vagy ha a szülők a kezedbe nyomnak 10 milliót, hogy nesze, fiam, ebből indítsd el a saját vállalkozásodat? Vagy egyenesen betuszkolják a családi vállalkozásba a csemetét, így még a vállalkozás beindításával sem kell bajlódnia. Ismerek én olyan családot, ahol a gyerek ükapja anno nagy fejes volt, a dédapa szépen megszedte magát, majd a munkásságát a nagyapa tovább folytatta, de innentől kezdve az ész és a tehetség kiveszett a családból. Ennek ellenére az apa dúsgazdag, mivel a nagyapa előre kitaposta neki az utat, és még most is egyengeti az üzleti ügyeit, amit amúgy magától nagyon elszúrna. Nem tehetséges, nem leleményes, nem életrevaló, de kapott akkora löketet hátulról, hogy soha életében ne legyen gondja az anyagiakra. A lánya pedig maga a bászliság netovábbja. Ismerem őt nagyon jól, emberileg nagyon buta, alapvető dolgokkal nincs tisztában, tanulmányilag erős közepes volt, mégis már 20 évesen saját boltja van, mert apuci meg nagypapa elintézte neki.

Attól, mert a szülők pénzesek, még senki nem lesz életrevalóbb, csak ugye sokkal könnyebb úgy boldogulni, ha nem ütközik anyagi korlátokba folyton.


De már a tanulmányok során is helyzeti előnyt jelent, ha valaki pénzes környezetből származik. No, nem azért, mert ettől ő okosabb lenne, csak ugye könnyebb úgy tanulni, ha mindene megvan, mint ha nyomorognának, és tizenévesen délutánonként már dolgoznia kellene. Továbbá nem is mindenki engedheti meg magának, hogy a gyereke egyetemi tanulmányait fizesse. Persze, lehet mondani, hogy ott a diákhitel, csak ennél sokkal árnyaltabb a kép. Aki a szegénységből jött, az kimondva vagy kimondatlanul, de rá van kényszerülve, hogy minél hamarabb dolgozzon.

2015. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít. De szerezzétek meg!
2015. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!