Van aki ezeket tényleg elhiszi?
Van egy huszonéves hölgy ismerősöm. Azt mondja képes szellemekkel kommunikálni. Földönkívüliekkel is. Annyira nagyon nem is ismer, de ő azt mondja nekem, hogy mindent tud rólam, elég belenéznie a szemembe. Amikor megkérem, hogy na akkor egy-két konkrét dolgot mondjon már velem kapcsolatban, meg csak terelés-terelés, süketelés. :D
Ott van a tudomány... fizikában felfedezett és bizonyított dolgokról "ők" már régóta tudtak. Mondom, akkor miért nem osztottátok meg az emberiséggel? Azért, mert még nem álltak rá készen az emberek és jobb ez így, hogy maguk fedezték fel.
Mondom, ha ennyire jártas vagy ezekben a dolgokban, megmondanád, mi a Napot leszámítva a Földhöz legközelebbi csillag? Arra is azt mondta, hogy ő már többször járt ott... oké mondom, de tudod, mi a neve az égitestnek? Na arra nagy felháborodás következett, hogy őt aztán nem érdeklik az ilyen .... nevek, amit az emberek találnak ki.
Azt nem mertem tőle megkérdezni, hogy emberi lénynek gondolja-e magát, mert arra is szerintem valami kitérő választ kaptam volna... hogy magamnak kell rájönnöm erre a dologra, vagy valami ilyesmi. :D
Mi ez kérem szépen? Az ilyen ember ezt komolyan gondolja és tényleg elhiszi, amit összehord? Sérült? Vagy csak simán bolond? Vannak mások is? :D
Éppen ez a baj, hogy nem tudjuk. Nem tudjuk, milyen dolgokat nem ismerünk, mert nem érzékeljük, nincs róla tapasztalatunk. Közvetett hatásait azonban láthatjuk.
Példának okáért a görögök mikroszkóp és egyéb berendezések híján elméleti úton jöttek rá arra, hogy mindent részecskék alkotnak. (A mikroszkóp is csak közvetett eszköz, de azért jelentős segítség a semmihez képest.)
Ami viszont abszolút a tudomány jelenlegi határain kívül esik, azokat manapság a parapszichológia hatáskörébe sorolják, és vitatják a puszta létezésüket is, pedig sok, jól és régóta ismert, ezer helyszínen és korban leírt jelenségről van szó. Ezek sem biztos, hogy mind vizsgálhatóak, megismerhetőek lesznek tudományos módszerekkel - kivéve persze, ha sikerül felfedezni valami kapcsolatot közöttük, illetve a tudomány jelenleg használt repertoárja is bővül, módosul. (Meg egy kicsit a tudományos világ szemlélete is.)
Elnézést, kicsit hosszú lett, és a tárgytól is nagyon eltértünk.
Minden magyarázat logikus. :) Azért magyarázat.
Az más kérdés, hogy a jelenlegi keretrendszer erre biztosan nem elégséges (miért volna az, felfedeznivaló mindig lesz bőven). Szerintem éppoly ostobaság kijelenteni azt, hogy "mindent meg tudunk ma már magyarázni", meg azt, hogy "ami a tudományon kívül esik, az nem létezik", mint a kérdésben szereplő hölgy nagyotmondásai.
Én is bízom a tudományban, de hosszú még az út. (Valószínűleg, mert senki sem tudhatja, milyen hosszú, hol van a cél [a világmindenség titkainak teljes ismerete] - ha van egyáltalán.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!