Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki ezeket tényleg elhiszi?...

Valaki ezeket tényleg elhiszi? Ez a magyar újságírás 2015-ben.

Figyelt kérdés

Tegnap az egész "magyar média" megmutatta, mennyire nem lehet őket komolyan venni... megint, már sokadjára. Ugye a Kocsis Máté féle megemlékezésről van szó. Ahol történtek incidensek, most nem ez a lényeg, a lényeg az, hogy a hír24 írt egy cikket. Idéznék most ebből a cikkből:


"Elcsattant egy pofon és pár zsidózás, tucatnyi rendőr nézte tétlenül, ahogy az ultrák nem engedik be a tüntetőket a nyilvános rendezvényre."


"...kopasz, kigyúrt, elsőre Fradi-ultrának tűnő önkéntes biztonsági szolgálat."


Ennek a végén lesz a cikk linkje, aki nem tudná miről van szó, de gondolom a legtöbben azért tudják. Na most így a cikkel kapcsolatban felmerült bennem pár dolog.


1: Ezek a "helyszíni tudósítók" milyen különleges ismertetőjegyeket keresnek egy emberen, ami alapján el tudják dönteni, hogy egy ember Fradi ultra-e vagy sem? Nekem úgy tűnik, hogy aki nem 60 kilós, sportol (tehát izmos), és nincs haja, az automatikusan Fradi ultra. Ez olyan, mint a rasszizmus. Olyan, mintha én azt mondanám, hogy minden fekete bűnöző. Hogy honnan tudom? Hát onnan, hogy fekete... Logikus, nem?


2: "kopaszok"... megnéztem a képeket, egyik képen sem láttam olyat, hogy egy csoport kopasz állna és zavarná el az embereket. Egy-két kopasz ember volt. Mindig ugyanaz, "kopasz, kigyúrt, fekete ruhás, bakancsos, csuklyás fiatalok, első ránézésre Fradi ultrák"... Meg lehet nézni, ha megvernek egy bevándorlót, mindenhol ezt írják, holott még nincs tettes, fogalmuk sincs, hogy ki követte el, de tényként közlik, hogy egy Fradi ultra volt. Azért ez szánalmas egy kicsit nem?


3: Miért pont Fradi ultra? Ebben az országban rengeteg ultracsoport van, de maradjunk csak Pesten: Vasas, Újpest, Honvéd. Az oké, hogy ultra, de miért Fradi? Nézzétek meg a képeket, semmi nincs ami klubhovatartozásra utalna. Se sál, se mez, se póló, semmi. Honnan tudják ezek a kedves újságírók, hogy Fradisták voltak az illetők?


4: Van valaki, aki ezeknek még hisz? Elsősorban olyanok válaszát várom, akik teljes vállszélességgel kiállnak amellett, hogy tegnap ezen a rendezvényen egy Fradi ultra ütötte meg azt a nénit. Kérek indokokat is, azt nem fogadom el, hogy "ezt írta a hír24, úgyhogy biztos így van". Merthogy a bizonyítékok (képek) azt mutatják, hogy nem Fradi ultrák voltak az elkövetők. Legalábbis nincs olyan különleges ismertetőjel rajtuk, amiből egyértelműen kiderül, hogy ők azok vagy nem. Ha pedig nincs, akkor hogy vádolhat meg egy csoportot egy újságíró bizonyíték nélkül?


Egyébként az Index is írt egy nagyon hasonló cikket, de a szerző ott legalább elismerte, hogy nem volt szerencsés az ultra szó használata, el is távolította azt a cikkből.


Cikk, képek: www.hir24.hu/Belfold/2015/08/20/Menjetek-inkabb-Auschwitzba-kopaszok-fenyegetoztek-Kocsis-Mate-megemlekezesen/


2015. aug. 21. 16:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Baloldali újságírás ^^
2015. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
MTK ultrák voltak, csak velük senki nem mer ujjat húzni még a álhír24 sem
2015. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ennek továbbra sincs semmi köze a baloldalisághoz. A rémhírTV is ugyanezt csinálta amíg meg nem szólalt Simicska. :-) A hír24 meg amúgyis egy bulvárlap, mit vársz tőle? Qrva unalmas már ez az állandó baloldalizás.


Kérdező:

Nem tudom hány éves vagy (és a fszom se védi a szenny24-et), de a 25 év fölötti generáció még emlékszik melyik ultrahülye csoport vert szét buszt, metrót, vonatot, meg mindent ami az útjába került az ezredforduló környékén. Nem, nem a Vasas, és még nem a Honvéd ultrái voltak. Igen, ez ugyanannyira sztereotíp baromság mint a 40 kilós informatikusok, meg a 220 kilós kamionsofőrök, vagy a saját anyjukkal nemi életet élő futballbírók :-D Tenni nem sokat tudsz ellene, ne olvasd azt kész.

2015. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mennyi agymosott fideszes kommentelővan itt, akik csak baloldalazni tudnak! -_-
2015. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#3

Igen, tényleg nem lehet ezzel mit csinálni sajnos, de attól még rohadt idegesítő tud lenni. Pláne úgy, hogy amit te írsz az 15-20 éve volt, most meg 1-1,5 éve többek között pont az ehhez hasonló kaliberű biztonságiak ellen küzdünk mi is. Ezek után tényként közlik, hogy ezek ultrák voltak, és első ránézésre mintha Fradi ultrák lettek volna. Eléggé fel tudja húzni az embert na.


#2

Ja, szinte látom is magam előtt a kopasz kigyúrt csávót ahogy két "emmtéékááá" rigmus között jól szájbacsapja az öregasszonyt :DDDDDD

2015. aug. 21. 17:50
 6/19 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 17:50


Én ezt teljes mértékben megértem. Magyarországon most kezd igazán kialakulni egy valódi futballkultúra, aminek én kifejezetten örülök. Az angoloknak kellett egy Keyser, egy Hillsborough, nekünk "szerencsére" "csak" egy idióta kártya meg a vénaszkenner kellett. :-) De ez már más téma, nem akarom elterelni.

2015. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 17:58


Keyser a túrót, Heysel az természetesen, csak túl sokfelé figyelek :-D

2015. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez a vénaszkenner pont ezért hülyeség szerintem, mert szerintem nem ettől kezdett el kialakulni egy normális lelátói kultúra. Gyakorlatilag az elmúlt 10 évből nagyobb rendbontás nem nagyon volt. Pont ezért mondjuk, hogy teljesen feleslegesek a túlzott biztonsági intézkedések. Gondolok itt a szkennerre meg a regisztrációra. Hogyha csak a környező országokat nézzük, mondjuk a Crvena Zvezda-nál volt olyan szurkoló, akit 10 év börtönre ítéltek, mert egy égő fáklyát nyomott bele az egyik biztonsági szájába. Itthon azért ilyet nem lehet hallani, az elmúlt 5-10 évben meg már olyan se nagyon volt, hogy szét lett volna verve a város. Vannak bunyók természetesen, ott az ustawka, ami azt jelenti, hogy kimennek egy mezőre, ahol nincs rendőr, senkit nem zavarnak, és mondjuk 15v15-ben lezavarják tisztességesen. Tegnap is lengyelben a stadiontól jó messze támadták be a Vidiseket, egy perc alatt nyertek, és elmentek, senkinek nem lett baja, a város meg a stadion se lett szétverve. Stadionban meg stadion környékén nagyon rég nincs már balhé. Mondjuk arra jó volt ez a kártya meg a szkenner, hogy a Zseljó szurkolókkal is egy úgymond baráti kapcsolat jött létre, meg egymás mellett szurkoltunk az amúgy nem puszipajtásnak mondható Vidi szurkolókkal. Én ott voltam azon a meccsen, hidd el teljesen barátságos volt a hangulat, semmi rendbontás nem történt, stadionon kívül sem. Ha szükség lenne szkennerre, akkor arra hogy két rivális tábor egymás mellett szurkoljon arra semmi esély nem lett volna. Tudunk viselkedni, szurkolni megyünk be, ha valaki verekedni akar az meg a stadiontól távol el van intézve :D de ez már tényleg nagyon nem a témához kapcsolódik, csak gondoltam leírom :)
2015. aug. 21. 18:24
 9/19 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 18:24


Csak, hogy ne érts félre: A vénaszkennert és a kártyát én is baromságnak tartom. Csak pont ez kovácsolta össze a szurkolói társadalmat, erre akartam célozni.

2015. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

A VIII. kerületben történt az esemény. Ferencvárosban.

Szted MTK ultrák voltak?


Hahahaha!


:)

2015. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!