Szerintetek egyetemen a tanárok figyelembe veszik azt a vizsgánál, hogy az adott diák rendszeresen ott van-e az előadásukon, vagy pedig csak alkalomadtán esik be? Egy 30-40 emberes előadásról lenne szó.
Van akinél számít, van akinél nem.
Én voltam olyan tanárnál vizsgázni, akinek minden héten ott voltam az előadásán, az első sorban ültem egyedül, pont vele szemben, és a vizsga előtt meg haza akart küldeni mondván, hogy ő engem még életében nem látott és biztos rossz vizsgára mentem be, nem is hozzá akartam... :( Nem tettem benne mély benyomást ezek szerint a félév alatt. :(
De olyan tanár is volt, aki kijelentette, hogy ha minden óráján ott vagyunk, akkor nem fog megbuktatni a vizsgán, és tényleg így volt. Egyetlen egy kérdésére sem tudtam válaszolni a vizsgán, pedig napokig tanultam rá, csak pont azokat kérdezte, amiket nem tudtam megjegyezni. De ennek ellenére 3-ast adott, mert minden órán ott voltam.
Maximum ha válaszolsz órán a kérdéseire, esetleg te is kérdezel tőle dolgokat, esetleg olyat mondasz el vizsgán, ami csak órán hangzott el, esetleg feltűnően kevesen járnak be, de függhet a tanár egyéni stílusától is.
Velem már volt, hogy bent voltam majdnem minden órán, volt, hogy kb. 10-en voltunk bent összesen, figyeltem is mindig, tetszett az előadás, jól adott elő a tanár, tökre megkedveltem, aztán megkérdeztem a zh után valamit, amit nem értettem, erre megkaptam nagy bunkón a tanártól, hogy "ha jártál volna előadásra, tudnád".
Erősen tanárfüggő, na meg órafüggő. Katalógusos előadáson általában figyelembe veszik, hogy megvan-e a 3. hiányzás, nekem több olyan tárgyam volt, ahol ennek fejében lehetett zh-t írni. Kisebb létszámú csoportban nagyobb valószínűséggel jegyez meg a tanár, főleg egy gyakorlaton, szemináriumon, ahol kétirányú a kommunikáció (bár a legtöbb ezek közül amúgy is kötelező).
Én gyakorlati órát tartok, 3 hiányzás lehet, de elfogadok többet, ha az illető előre jelzi, hogy neki gyakorlata, műtétje stb. lesz. Max. 30 fő van egy-egy csoportomban de megjegyezni önkéntelenül is azokat szoktam, aki kérdez, válaszol a kérdéseimre. Előfordul, hogy ők szimpatikusabbak szóbelin is, de számottevően ez nem befolyásolja a jegyet, amit kapnak. Ha valaki néha esik be órára, aztán sír mert nem érti az anyagot, azt nem szoktam sajnálni, hiszen ha úgy érzi, hogy nincs szüksége arra hogy jelen legyen, akkor bizonyára önállóan is meg tudja tanulni és teljesíteni tudja a vizsgát. Egy-egy órámra az óra időtartamának többszörösével készülök, igyekszem mindig a hallgatók igényeinek megfelelően magyarázni, érdekesen, interaktívan tartani az órát. Aki szerint nem érdemlek annyit, hogy az illető befáradjon az órámra, ha már felvette (és tudja, hogy gyakorlat) és minimális aktivitást mutasson (pl. olvasson fel egy mondatot), az igenis bosszant és egyszerűen nem tudok hozzá úgy állni, hogy alkalomadtán egy 3. pót zh-t is kiírjak a kedvéért vagy elnézzem neki azokat a dolgokat, amiket a többieknek nem néznék el (és amit a többiek egyébként tiszteletben tartanak).
Ha rendszeresen ugyanaz az öt ember van jelen, akkor meg fogja jegyezni az arcokat. Nálunk volt már ilyen. :)
Amúgy tanárfüggő. Ezt ki kell puhatolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!