Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért hagyják,...

Az emberek miért hagyják, hogy a pénz irányítsa az életüket?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, hogy vitába fulladjon ez a kérdés csak kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok.

Teljesen átlagos körülmények között élünk. Nem kell folyton nélkülöznünk de nem is engedhetjük meg magunknak mindenből a legdrágábbat. Az ország bármelyik tájáról beszélek emberekkel, mindenhol a pénztelenség a legnagyobb probléma. Nekünk is van hitelünk, számlákat kell fizetni és ha lúd legyen kövér, a legnagyobb pénztelenség közepette általában történik még valami. Én is tartok attól, hogy egyszer majd nem lesz mit enni vagy nem fogunk tudni begyújtani de nem kattogok ezen. Attól, hogy folyton ezen idegeskedünk és hagyjuk, hogy felőröljön minket nem lesz több pénzünk vagy kevesebb fizetnivalónk. Ezekkel csak a saját életünkből veszítünk el súlyos éveket. A halálos ágyunkon meg arra fogunk emlékezni, hogy egész életünkben csak azért dolgoztunk, hogy ne haljunk éhen meg ne legyünk hajléktalanok. Közben meg elfelejtettünk élni. Én ezt nem szeretném ezért próbálom lesarni, hiszen tudom, hogy ettől többet már nem tudunk tenni. Néhány éve történt, hogy a barátommal összesen 1500 forintunk maradt. Kétségbe estünk, aztán nevettünk egyet a szerencsétlenségünkön és vettünk néhány szelet süteményt. Letöltöttünk egy filmet és megettük közben a sütit. Mit tehettünk volna?! 1500 forintból nem tudunk egy számlát se kifizetni vagy tüzelőt venni. Idegeskedés és veszekedés helyett inkább ettünk egy jót és láttunk egy jó filmet. Régen szerintem sokkal nagyobb szegénységben éltek az emberek Magyarországon is, mégis tudtak élni. Nem a pénz hajtotta őket. Én megfogadtam, hogy bármi bárhogy alakul nem fogom hagyni, hogy a pénz uralja az életemet és tönkretegyem magam idegileg miatta. Az életet nem lehet pénzben mérni. És ez gyerekkel sem működik másképp. A gyereknek sem mindegy, hogy egy idegroncs lett anyából és apából akik este veszekszenek, hogy miért nincs pénzük aztán nem kap fagyit vagy csokit mert nem telik rá. Most abból a kevés pénzből az a 200-400Ft már nem ugyan mindegy? És legalább a gyerek örül, mi meg örülünk annak, hogy a gyerek örül. Ezt azért mondom mert már hallottam ilyeneket más szülőktől, hogy a gyerek azért nem kap egy kis valamit mert nincs pénz. Természetesen nem arra gondolok, hogy minden nap vegyünk neki egy fagyit mert az egyértelműen tényleg sokba kerülne. De gondolom értitek mire gondolok.


2016. nov. 16. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az én szüleim együtt nem keresnek 200 ezret és igazából emiatt bennem is megvan hogy a pénz a MINDEN de mivel nem tudok jól tanulni ezért pénzem sem lehet és jó életem se szóval irány kötél....
2016. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Snapette ***** válasza:

Természetes, hogy a hozzáállás is számít, de amikor valaki két állásban dolgozik, és húz, mint az állat, mert esetleg egy fizetésből nem lehet megélni, akkor érthető, ha kicsit ideges attól, hogy ennyit kell gürizzen alapvető dolgokért. Szerintem felháborító, ha valaki a rendesen megdolgozott pénzéből nem tud megélni, és hónapokig tartó pénzügy probléma, hogy pl. meg kell venni egy mosógépet vagy hűtőszekrényt. Nem arról beszélek, hogy a negyedik autó nem fér bele, hanem alapvető dolgokról, ami kelet-európában sokak számára még a realitás sajnos. Nem a pénz a lényeg, hanem mindaz a dolog, ami megvehető rajta, és ami szükséges, mer mind mondhatom, hogy nem fontos a pénz, attól a gyermeknek ruha kell, étel kell, áram kell, és sem a tanszert, sem a könyveket nem adják ingyen. Nem vágyom arra, hogy a yachtokat vegyem egymás után, de azt nagyon szeretném, hogy a gondolataim ne akkörül forogjanak, hogy kijön vagy nem jön ki ez a hónap.

Nem problémázok rajta állandóan, nem vagyok olyan típus, de megértem azt, aki azt csinálja.

2016. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindegy 200-400 ft abból a kevés pénzből. Számolj!

Ha valaki 400 ft-ot költ minden munkanapon mondjuk csokoládéra, az egy héten 2000 ft, egy hónapban 8000 ft, egy év alatt 96.000 ft. Ami egy családi nyaralás ára, vagy egy nem hitelre vett mosógépé. Melyik nagyobb élmény? A napi csoki vagy a nyaralás?


Annak sem a pénz uralja az életét, aki törődik vele, és kilábal a rossz helyzetből tudatosan. Sőt, annak nem uralja igazán: mert nem a pénz dönti el, hogy mit tehet meg és mit nem. Ezzel a nemtörődöm hozzáállással csak a szegénységed konzerválod, s fosztod meg magad és a családod rengeteg élménytől. Az élettől, amit annyira emlegetsz.

2016. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy a túl sok stressz nem tesz jót és nem visz előre. Nekem is van olyan ember a családomban, aki folyamatosan ezen aggódik, pedig annyira azért nem áll rosszul.

Sokan belefáradnak vagy nem érzik biztosnak a pénzt. Ha nem tudnak félretenni, akkor jogosan. Oké, elél valaki. De ha beüt bármi váratlan? Akkor úszik a munka, lakás, stb. Ilyen helyzetben érthető, ha az ember nem nyugodt.

A gyerekekre tényleg jó dolog költeni, de az a 200-400 forint sokszor, elég sokat számít. Nekem pl. rengetegszer 500 ft a napi kajám. Igazából ezeket a helyzeteket akkor érti meg az ember, ha valóban szegény. Ha 1500 forintból sütit vettél és volt neted meg számítógéped, akkor nem vagy tényleg szegény.

2016. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek, hogy nem kell folyton ezen stresszelni, de ahelyett, hogy lexarjuk, én az előre tervezés híve vagyok. Megtakarítás, utánajárás, én idén kuponokkal utaztam például, és a kényelmetlenség ellenére óriási élmény volt. Már gyerekkoromban is előre terveztem és megtakarítottam, így lett lakásom is.

A régiekkel ne hasonlítsuk össze, egyrészt nem éltünk akkor, nem tudhatjuk, másrészt az öregek meséiből kiindulva örültek, ha túlélték a háborús időket, nyilván emiatt a szükségleteik is alacsonyabb szinten voltak, de ha egy alacsonyabb szükségleti szint ki van elégítve, újabb szükséglet merül fel. Ha nem az életedért kell küzdened, akkor jön a helyére más.

2016. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

a pénz fontos persze, de nem a legfontosabb. mondjuk az egészség az a legfontosabb számomra. kiderült, hogy glutén és tejmentes diétát kell tartanom- mert pont régen kiskoromban elég csórók voltunk és zsemle tej parizer volt a menő akkoriban. ha most ilyen nem jó minőségű dolgokat ennék akkor kb. 10éven belül lenne elég súlyos betegségem. szóval kell a pénz, azért, hogy egészséges legyél, pl. hogy kiváltsd a gyógyszeredet, vagy vitaminokat vegyél, hogy megelőzd a betegségeket.

tavaly nem volt munkám és össze vissza ettem, amit olcsón tudtam venni,kenyeret főleg, és sarul is voltam tőle. van aki így éli le az életét, és aztán meg a gyógyszerekre költ kisebb vagyonokat. én most költök minőségi ételekre, nem mindegy, hogy mit eszik az ember.

még nincs gyerekem, de nem szeretném neki azt a szitut amin én átmentem, hogy hetekig paprikás krumpli volt otthon, mindenhez kell pénz, ez az élet rendje.

amúgy én egyedülálló vagyok, valszínű, ahogy van neked párod így könnyebb átvészelni ezeket a nehézkesebb időket, két ember csak könnyebben összedobja a megélhetésre valót,mint egy, talán ezért tudsz úgymond nem a pénzre koncentrálni, de ha én nem dolgozok és spórolok akkor engem nem tart el senki.

a boldogság nyilván nem pénzfüggő, da Maslow piramist ha vki ismeri akkor jól tudja, hogy ha nincs meg az alapvető igénye az embereknek akkor csak stagnálni fognak az életben és azon paráznak, hogy tető legyen a fejük felett és kenyér az asztalon. A fejlődéshez ennél többre van szüksége az embernek és ahhoz sokszor pénz kell, pl. továbbtanulás,nyelvtanulás, képzések stb. és cska így lehet kitörni a szegénységből. mármint én így csináltam, most van egy jólfizető melóm, de nem szórom a pénzt attól még, inkább félrerakom a nagyját.

2016. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
*igénye=szükséglete
2016. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#3

#4

"Természetesen nem arra gondolok, hogy minden nap vegyünk neki egy fagyit mert az egyértelműen tényleg sokba kerülne."

Tehát én ezt arra értem, hogy ha nincs sok pénzünk de havi 2-3 alkalommal elmegyünk egy cukrászda vagy fagyizó előtt és a gyerek megkívánja akkor az a párszáz forint már nem vág jobban földhöz. Ehelyett sokszor a szürke, fásult, fáradt szülő lehurrogja a gyereket, hogy "nem mert nincs pénzünk".


Én napi 10-12 órát dolgozom, a párom kb 9 órát de szokott túlórázni és ez a túlóra általában 90-120 óra között mozog havi szinten. Mindezt nevetséges pénzekért. A kettőnk fizetése összesen nagyjából 250 ezer forint. Ebből ~110 ezer elmegy a számlákra, hitelre (nem pocsékolunk). Fával fűtünk és az is rengeteget elvisz, főleg, hogy most emelni fogják az árát. Nem járunk nyaralni mert azt már nem tudjuk megtenni de valójában nem is igényeljük. Jobban szeretünk kirándulni, állatkertbe menni és otthon vagy sátorban aludni.

Én nem mondom, hogy szegények vagyunk. Amíg van főtt étel, tiszta ruha, autó addig egy ember nem szegény szerintem. Viszont ezek sokszor egy úgymond szegény embernek is megvannak már csak más kategóriában.

Hogyha van "felesleges" pénzem akkor igyekszem beraktározni olyan dolgokból amik elállnak sokáig, mint például pár csomag tészta, liszt, cukor, olaj, fűszerek hogy ha valami van akkor legalább étel legyen. Időnként sikerül félretenni egy kis pénzt de úgyis elmegy.


Én átlag körülmények között nőttem fel de úgy, hogy apukám szinte éjjel-nappal dolgozott, anyukám velünk volt otthon mert más megoldás nem volt, amikor nagyobbak voltunk dolgozott. És apukám fizetése szűken de elég volt, hogy eltartsanak minket. Anyukám folyton idegeskedett a kiadások miatt, bár nekünk gyerekeknek mindent próbált megadni. Ha kellett valami ami több pénzbe került de nem volt elérhetetlen akkor lehet, hogy várni kellett rá 1-2 hónapot vagy hetet de megkaptuk. Ezt jól csinálták. Csak az a baj, hogy attól függetlenül, hogy nekünk nem mondták mi tudtuk. Hallottuk amikor beszélgettek egymással vagy amikor idősebbek lettünk anyukám már nekünk is panaszkodott. Belőlem ez azt váltotta ki, hogy hónapokig tartogattam például a nagyimtól kapott születésnapi pénzemet és nem vettem belőle soha semmit, hiába akartam ezt-azt, míg a testvérem kezében alig maradt meg a pénz. Ha volt 5000 forintom, sajnáltam elkölteni belőle akár 500 forintot is. Ezen változtattam. Nem szórom a pénzt most sem, ha nem muszáj nem költekezek de már nem sajnálom úgy mint régebben.


#3-as lehet, hogy te jársz nyaralni, ezért mindenféle rosszindulat nélkül ez a "vicc" jutott eszembe (de még mindig nem minden nap csoki):

"-Te cigizel?

-Igen.

-És mennyit szívsz egy nap?

-1 dobozzal

-És mennyibe kerül egy?

-800Ft

-És mióta cigizel?

-10 éve

-Akkor az azt jelenti hogy egy héten 5600ft, ami azt jelenti, hogy egy hónapban 168.000 Ft, ami egy évben 2.016.000 Ft és 10 év után meg 20.160.000 Ft. Tudod ha nem cigiznél és azt a pénzt félre tetted volna most tudnál venni magadnak egy Ferrarit.

-Komolyan? És te cigizel?

-Nem!

-Akkor hol van a kibäszott Ferrarid?"

2016. nov. 16. 16:21
 9/17 anonim ***** válasza:
"de nem szeretném neki azt a szitut amin én átmentem, hogy hetekig paprikás krumpli volt otthon, " - Én el tudnám viselni, szeretem a paprikás krumplit, persze nekem nincs ilyen érzékenységem, mint neked, szóval nincs szükségem spéci ételekre, és lekopogom, több, mint 6 éve nem voltam táppénzen.
2016. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ehelyett sokszor a szürke, fásult, fáradt szülő lehurrogja a gyereket, hogy "nem mert nincs pénzünk". " - Bocs, ezt kénytelen voltam kiemelni. Miből gondolod, hogy a gyerek már nem az x-edik hisztijével próbálkozik, amit a szülőnek valahogy kezelnie kell, és nem arról van szó, hogy egyáltalán semmit nem vesz meg a gyereknek, ami ilyen extra, hanem már a többediket kellene megvennie...?

Apám mesélte, hogy gyerekkoromban nem egyszer volt olyan, hogy visszapakolták a kosárból a cuccokat a polcra, amit én közben szépen leszedegettem és bepakoltam vásárlás közben. Nem emlékszem rá, de nem kételkedem benne, hogy volt ilyen, egy gyerek nem érzi annyira a határt.

2016. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!